8 Kasım 2012 Perşembe

beceremiyorum demiyor da...Arkadaşlar ne oldu biliyor musunuz! Ben anlatmasam nerden bileceksiniz değil mi ! Benim ki de laf !

Dışardan bir ses :
-Laf !

Lafı uzatacağım kesin.Hazır olun:)

Dışardan bir ses :
-Eyvaaah yandık desene,susmaz şimdi bu.Akşama kadar çenesi çalıştı ,şimdi elini çalıştırmaya gelmiş bu deli.

Geçen gün kaydımı yenilettim.Tek dersim kaldı.Malum matematik.Takip edenler bilir.

Dışardan bir ses :
-Sağır sultan bile duydu kız.Biraz kıtık akıllı mısın ne !

Okul harcımı ödedim.

Dışardan ses :
Hani kaldırılmıştı o.Fazla ödemedin değil mi.Bak bir de tek ders,görüyor musun sen:(

Bandrol için gittiğimde kitabımın güncellendiğini gördüm.O sıkıcı matematik konuları gitmiş yerine ilkokul kitabı gibi örnekli ,çözümlemeli,okuma parçalı,matematikçi biyografileri içeren renkli bir basım gelmiş.Konular ın bazısı kaldırılmış gibi geldi.Bazıları da eklenmiş.Mesela limitleri görmedim ama havuz problemleri var.Kaptınız? Sınav ocakta.Vatana millete hayırlı olsun.Kredili sistem bana yarayacak gibi sanki.Hem ocakta verirsem matematik dersini ,ikinci dönem 3'ten ders almaya başlayacağım.
İşte ben buna oynamam mı ya oynamam mı,haydi eller havaya.Hop tek hop tek,tey tey tey lü lülülü :-)
ıslıııık ,ıslllık !Yapmam gereken işleri ,ertelediğim işleri de yaptım bu sırada.Mesela Kereviz Pırasa Pazıyaprağı Seçme Sınavına girmiştim.Oksijeni Süzme Yaşam Mandası'nın şifresini unutunca ben geç öğrendim.Akrabalar sorup duruyordu.ben de bilmiyorum ki,diyordum.Kesin akıllarından hakkımda, düşük almış da ondan söylemek istemiyor,  düşüncesi geçmiştir.
Geçsin ! O zaman da söylerdim 68 aldığımı .Çok mu önemli sanki !

Hem siz onu geçin şimdi ,ben ne yaptım biliyor musunuz !

Dışardan Bir Ses:
-Ee uzattın sen de ama.Sen söylemesen nerden bileceğiz.Lafı uzatma da söyle,ne yaptın ?

Dedim ya bandrol yapıştırtım.Yeni kitabım oldu gıcır gıcır.Ordan çıkınca sen ne görsen beğenirsin ! Eczanenin önünde iki tylhot grip ilacı kutusu.Dikdörtgen iki kutu.Eczacıya sordum ,alabilir miyim diye.Güleryüzlü bir akadaşmış .Gülümsedi.Tabi,dedi.
Caddeleri aştım ,sokakları aştım,mahalle mahalle dolandıktan sonra yuvama, daha önemlisi odama geldim.O iki kutu ile ne yaptım biliyor musunuz !
raflı dolap yaptım :))kapaklarını kestim.üst üste koydum.iki taburenin üzerine antrasit yeşil renginde örtüyü örttükten sonra bu raflı dolap düzenlememi koydum. alt gözüne dvd'lerimi koydum üst gözüne de fular,eşarp,atkı,şal,bere,şapka ne varsa sıra sıra koydum.

Kış gelince gardropa eşya sığdırmak mümkün olmuyor.Bir görseniz haftalardan beri bir yeri boşaltıyorum,bir yer bozuluyor.En çok da kitaplarım yer kaplıyordu,dergiler,arşivler...Çantaları da severim ama onlar hadi biraz daha kolay,içiçe geçince oluyor.Çorap takıntım var.O da hadi, halledildi.Şimdi artık bu raf düzenlemesiyle odam düzeldi.

Bugünlerde Antalya'da piyano festivali,Alaçatı'da caz festivali var .Elimde de Hüseyin Rahmi Gürpınar 'ın Deli Filozof'u var:) Kafamda da daha yapmam gereken şeyler ,bir kaç şeyler daha var.Tiyatrodan sonra çarşıya çıkışım da ayrı bir konu zaten ...

Dışarıdan bir ses:
-Hiç konu bitmez ki sen de.

Blog yorumlarımın küçük görünmesi ve yazımın altında sosyal paylaşım butonlarının olmaması ile ilgili sıkıntı yaşıyorum.Ama onlar bir süre daha öyle kalmak zorunda,şimdilik...

Dışarıdan bir ses:
-beceremiyorum demiyor da...

Hey dışardaki ses ,benle ne alıp veremediğin var senin ?Hep her söylediğime arkadan muhalefet eder durursun öyle ! 
Odamın yeni dekorasyonunu paylaşacaktım,Kars hakkında ilginç şeyler söyleyecektim daha...Tüm hevesim gitti ya !

Dışarıdan bir ses :
-Bence yeterince konuştun zaten.Fotoğrafları paylaşsaydın iyiydi ama..

Paylaşmıyorum işte .O da ertesi yayına kaldı.
Al sana işte !Gidiyorum ben !Bir daha gelme arkamdan,istemiyorum seni !

Dışarıdan bir ses :
-Heyyy gitme ...

ERROR ...ERROR...SERVİCE UNAVAİLABLE ....

Dışarıdan bir ses :
-Gitti !
  

   
Yorum Gönder