Ana içeriğe atla

Bugünlerde Ben...

Bugün devlet hastanesinin bahçesinde yüksek ağaçlara tırmanan üç sincap gördüm.vik vik vik deyip çığrışıyorlar,sıçrayıp duruyorlardı.Sarı ,sarman,Garfield kılıklı bir kedi ise sincapın birine bakınıp duruyordu göğe doğru.Fotoğraf makinesi olsa çekeceğim :)

Ne zamandan beri annem için fotoğrafçılık kursu araştırıyordum.Aslında çok fotoğrafçı tanıdığım var profesyonel sanat olarak ilgilenen. Ama saatler uygun değildi hep akşam oluyor.Uzak da.Nasıl gitsin öyle tek başına.babam da hevesli olsa neyse ama...Sonunda buldum galiba.Hayırlısı :)

yaklaşık beş yıldan beri pantolon almamış bir insan evladı olarak söylüyorum ,yeminimi bozdum ağalar,bugün içime sinen iki tane aldım.Hiç pantalon yakışmıyor sanıyordum bana.Meğersem pantolon almayı bilmiyormuşum.Elbise,etek,tunik giymek kolay tabi. Çağla yeşili,koyu yeşil olmak üzere indirimli de bulmuşken aldım.Bulursam bordo,siyah,mor ,petrol yeşili almak niyetim var.Ne zamandan beri alacağım,ya yakıştımıyorum,ya havamda olmuyorum,ya parası çok geliyor ne yalan söyleyeyim,Uşak da pek uygun değildir,şehir dışına çıkınca benim bakasım gelmiyor derken pantolon giyecek olduğumda ha bire iki pantolon üzerinde atış talimleri yapıyordum.

Ay sıkılıyorum ha bir şey alırken...İnsanoğlunun ihtiyacı da bitmiyor ha...kaç senenin intikamını alıyorum gibi...alırken de uyduruk kaydırık bir şey de almak istemiyorsun ,hem kaliteli hem uygun derken...fasıl uzuyor da uzuyor..

Tezer Özlü'nün kitabını almaya yakın vakit var.
Yarın Keyif'te Cemal Süreya okuyacağız,
harç paraları kaldırılmamış,
ösym şifresi nakavt 
Bugün oyun son dakika iptal oldu...
Deli damarım atıyor yine...Sabır sabır sabır diye diye bugüne geldik
gidilmesi gerekenler,yapılması gerekenler,yazılması gereknler vs...
Biri beni dürtsün,yoksa yakında Oblomov ruhu içime yapışacak:))

Yorumlar

deeptone dedi ki…
ha haaaaa oblomov hırkası ve depresyon hırkası lazım sana. havadandır.
:)
Şükriye Karahan dedi ki…
evet evet,gözüm de bu günlerde salaş duran hırkalarda zaten,oblomov hırkası mı bilmem ama şöyle koyu yeşil fena olmaz hani;)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…