Ana içeriğe atla

Bugünlerde Ben...

Bugün devlet hastanesinin bahçesinde yüksek ağaçlara tırmanan üç sincap gördüm.vik vik vik deyip çığrışıyorlar,sıçrayıp duruyorlardı.Sarı ,sarman,Garfield kılıklı bir kedi ise sincapın birine bakınıp duruyordu göğe doğru.Fotoğraf makinesi olsa çekeceğim :)

Ne zamandan beri annem için fotoğrafçılık kursu araştırıyordum.Aslında çok fotoğrafçı tanıdığım var profesyonel sanat olarak ilgilenen. Ama saatler uygun değildi hep akşam oluyor.Uzak da.Nasıl gitsin öyle tek başına.babam da hevesli olsa neyse ama...Sonunda buldum galiba.Hayırlısı :)

yaklaşık beş yıldan beri pantolon almamış bir insan evladı olarak söylüyorum ,yeminimi bozdum ağalar,bugün içime sinen iki tane aldım.Hiç pantalon yakışmıyor sanıyordum bana.Meğersem pantolon almayı bilmiyormuşum.Elbise,etek,tunik giymek kolay tabi. Çağla yeşili,koyu yeşil olmak üzere indirimli de bulmuşken aldım.Bulursam bordo,siyah,mor ,petrol yeşili almak niyetim var.Ne zamandan beri alacağım,ya yakıştımıyorum,ya havamda olmuyorum,ya parası çok geliyor ne yalan söyleyeyim,Uşak da pek uygun değildir,şehir dışına çıkınca benim bakasım gelmiyor derken pantolon giyecek olduğumda ha bire iki pantolon üzerinde atış talimleri yapıyordum.

Ay sıkılıyorum ha bir şey alırken...İnsanoğlunun ihtiyacı da bitmiyor ha...kaç senenin intikamını alıyorum gibi...alırken de uyduruk kaydırık bir şey de almak istemiyorsun ,hem kaliteli hem uygun derken...fasıl uzuyor da uzuyor..

Tezer Özlü'nün kitabını almaya yakın vakit var.
Yarın Keyif'te Cemal Süreya okuyacağız,
harç paraları kaldırılmamış,
ösym şifresi nakavt 
Bugün oyun son dakika iptal oldu...
Deli damarım atıyor yine...Sabır sabır sabır diye diye bugüne geldik
gidilmesi gerekenler,yapılması gerekenler,yazılması gereknler vs...
Biri beni dürtsün,yoksa yakında Oblomov ruhu içime yapışacak:))

Yorumlar

deeptone dedi ki…
ha haaaaa oblomov hırkası ve depresyon hırkası lazım sana. havadandır.
:)
Şükriye Karahan dedi ki…
evet evet,gözüm de bu günlerde salaş duran hırkalarda zaten,oblomov hırkası mı bilmem ama şöyle koyu yeşil fena olmaz hani;)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…