Ana içeriğe atla

Komik


-nasılsın ?
-bilmiyorum.
-bilmiyor musun?
Bilmiyorum.Bugünlerde olaylar ve durumlar karşısında nasıl hissedeceğimi bilmiyorum.Robot değilim ama sanki seriye bağlanmış oyuncak bebeklerden biri gibi hissediyorum.Sanki bir şeyler artık alışkanlık halini aldı.Monoton demek yersiz bir yakıştırma olabilir ancak.Ama...ama... bir şeyler eksik sanki...Nasıl desem..dışardan kendimi gördüğümde sürrealist bir benlik görüyorum.bir tarafım gerçek de bir tarafım pek masalsı ve bir çok mana yüklenebilecek çizgiler ve renkler görüyorum.
tuhaf tuhaf şeyler düşünüyor aklıma mesela.Sonra birşeye karar veriyorum.sonra vazgeçiyorum.sonra erteliyorum .sonra suçluyorum kendimi.Sonra suçlamaktan bile kendimi suçluyorum.tekerleme gibi tekrarlı,bilmeceler gibi gizemliyim.Bir cool havalar filan böyle..içimden şiirler geçiyor..içimden abdirik gubdirik edebiyat teşbihleri...yaz diyorum işte yaz bunları...içimde büyüyorlar..gerisi gelmiyor söz konusu kağıda yazmak olunca..içimden konuşmaya mı başladım yoksa...bir Selim'lik ,bir Turgut'luk bir Olric'lik var içimde..kimi zaman aldatılan bir kadın gibi hissediyorum..bazen serseri...değişmeye başladığımı,evrim geçirdiğimi duyumsuyorum.Habire içimden küfrediyorum...Ama Can Yücel'in şiirinde farketmeden kazara okuduğum şiirinde s...eyim sözcüğünü okuyunca utanca kapılıyorum..Çok içten pazarlıklı olduğumu düşünüyorum mesela..en çok kendimi hoyratca dövüyorum sözlerimle..Affedemiyorum bazen geçmişteki hatama...nerden aklıma gelir şimdi,keyfimi kaçırır diye içimden saydırıyorum.Dışımdan tek söylediğim söz ise ,eşşoğlueşşek,manda,öküz,salak,gerizekalı,süzme zekaltüm bu sözler sanki gelmişine geçmişine ettiğim küfürlerin özeti gibi..bende dillendirememe sorunu var..
Bazen içimde bazı hislerin yoksunluğunu yaşıyorum.mesela uzun süre oldu kimseye çok sevdiğimi söylemedim.


Bu mutluyum,mutlu değilim,huzurluyum huzurlu değilim muhabbeti değil.Teselliye ya da öneri kabulüm değildir arkadaşlarım.Çünkü şuna inanırım ben ,teselli kendinizi kandırabileceğiniz yalanlardır.İnsanlar teselli dinlemek istemezler.Çünkü teselliye muhtaç olduğunu düşündüğünüz insanların kulakları o zaman kapalı olur.Sizin söylediklerinizi ,kendisini anlamadığınızı düşünürler.Boş,yavan,söylenmiş olmak için söylenmiş sayılırsınız nazarında.bir insan ancak kendi kendisini teskin edebilir.Kendisi düzeltmek isterse düzeltebilir.
amannn hay senin diline..bak nerden nereye çektim konuyu...

siz yine başa sarın..filmi izleyin...çok takmayın böyle kendi halimle konuşmalara..Tipik ruh halimi artık çözüyor olsa gereksiniz,

bugün sahnede bir kaza atlattım ,oyun sırasında, sandalyeye oturmamla oturacak minderin yere düşmesi bşr olmaz mı...konuyu bağladık..ama aklıma geldikçe güle güle kahroluyorum..işte bu yüzden nasıl olduğumu bilmiyorum..oyuncak bebek gibiyim...düşünce gülenlerden:-)))


Yorumlar

Unknown dedi ki…
geçmiş olsun canım,iş kazası desene:)
böyle durumlarda nasıl oluyor da gülmüyorsunuz siz tiyatrocular?ben de düşenlere çok gülerim çünkü,kendim düşsem bile.
diğer ruh halin için yoruma açık değil demişsin saygı duyarım.Ama seni anladığımı düşünüyorum çünkü bir eksiklik,yoksunluk,yarım kalmışlık duygusu bende de var.kasımdandır kasımdan:))
umay dedi ki…
geçmiş olsun:)
bu arada okurken benim kafa ambele oldu bu ne be:)
Unknown dedi ki…
Kısa film gerçekten güzelmiş... Yoruma kapalı biliyorum ama filmi görünce ve yazdıklarını okuyunca birilerine "Seni Seviyorum" deme vaktinin geldiğini düşündüm içimden... Ebru'nun dediği gibi "Kasımdandır Kasımdan..." :)
Öpüyorum Seni...
Unknown dedi ki…
bütün bu ruh hallerini ben gezegenlerin hareketlerine bağlıyıp kendimi rahatlatıyorum artık.Napiim düşün düşün işin içinden cıkamıyorum :)

hepsisatista.blogspot.com
Şükran dedi ki…
ebrucum,
popom çukura girdiğinde ben de bocaladım ama konuyu bağladım.aslında kırık olduğunu biliyordum.başka bir abimize şaka yapacaktım,söylemeyip.Ama ben düştüm:-))
biliyor musun ebru,ben de düşene çok gülerim.başkasına gülünce acayip rahatsız oluyorum ama tutamıyorum.kendim de düşüyorum ,ona da acayip gülüyorum.ama kimi inandırabilirim ki :))ben şaşkolozluklarıma acayip gülen bir insanım.anla yani ;)
aslında konu yoruma kapalı değil ebrucum.ama bazen yanlış anlaşılabiliyor sanki dert yanıyormuş gibi oluyorum.geçici bir durum ya.öylesine ruh halimi yazdım .zaman zaman olmaz mı böyle herkese ,benimkisi de böyle işte;-))

***
umay,arkadaşımsın yaaa:)
bu yazışına kurban oldum senin.neden dersen?benim bazı durumlarda verdiğim tepkinin aynısı.direkt kafamda sesini ve tonlamanı duyar gibi oldum.
buna benzer bir kaç yazım daha vardır benim.sen şimdi ilk defa rastgeldiğin için şaşırmışsındır.kafam alegorik çalışıyor birazcık sanki;))bu da öylesine ben kokan bir yazı:)
teşekkür ederim umay.en kötü düşüşümüz bu olsun canıım,gülüyrouz işte böyle :))

denizin yıldızı,
yazı yoruma kapalı değil.ebru'ya da söylediğim gibi bu geçici bir durum olduğu için,dert yakınma olmadığı için,sorun olarak görmediğim için kendimi anlatan bir yazı oldu.yani yoruma kapalı değil.yorumunuzu istediğiniz gibi yapın,orda yanlış ifade ettim sanırım ben:))
bir de itiraf ediyorum evet ,uzun süre oldu birine gerçekten onu seviyorum demeyeli..yazmış mıyım unuttum ama yazmadıysam vazgeçmiş olmalıyım...kasımdan olmalı ,kasımda;-))

pia mia
bazen burcumu okuyorum da.hani şu gezegen etkisi bahsettiği zaman hani.gerçekten doğru oluyor.ben bu burçların gezegenlerle ilgisini filan bilimsel buluyorum gerçekten.benimkisi de böyle bir şey olmalı;-))
Profösör dedi ki…
Zaman zaman farklı duygular yaşayabiliyor insan. Zaman zaman düşünceler içinde boğulabiliyor insan. Zaman geliyor nedenini bilmediğin bir esintiyle yüzünde bir tebessüm beliriveriyor. Zaman geliyor kahkahadan kahkahaya savrulabiliyor. Sonra sakin bir göl gibi duruluveriyor insan..

Bir kahve içmeye buyurursanız sevinirim.
Şükran dedi ki…
işte o tanım sanırım bende anlamını buluyor sayın profesör.

kahve için teşekkürler.İçmiş gibi oldum:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Üniversiteli Anne

Evlenip de çocuk sahibi olduğumdan beri hayatım öyle bir değisti ki...bir türlü rotamızı kaybettiğimiz günler bile oldu.. 6-7 ay İzmir Tire'de yaşadık...O başka bir hikaye...burada bahsetmeyi istediğim en güzel şeylerden biri... Umarım yakın zamanda bunu size güzelce anlatırım. Zaten bundan sonra bu blog sayfamda bir takım değişiklikler yapma kararım var...Bunun için artık daha organize daha planlı gitmek için yöntemler edindim. Evet bu da başka bir gün yazısı .Burda bir gülümseme smile'ı görmüş gibi gülümseyebilirsiniz . Benim bilgisayarım biraz arızalı olduğundan eşimin bilgisayarından yazıyorum.Onun klavyesi de kırgız-kazak alfabesi ...Yani bu satırları yazana dek ben bir süre idman yaptım.Ama yine smile yapamıyorum... ben aslında gülümsemeyi seven yazı dilinde bile seven gerçek hayattaymış gibi bunu yansıtmayı isteyen biriyim. bu yazımı okurken bunu düşünüp hissederek okursanız doğru iletişimi kurmuş olacağız  burda bir gözlüklü smile düşünebiliriz işte... Seneler seneler…

İç güveyinden hallice bir blog yazısı :)

Öykü başlıkları biriktiriyorum bugünlerde. İşin esasında kafamdaki kurgulardan hiçbiri edebi eser gibi şekillenmedi zihnimde . Hepsi sanki bir küçük bir oyun niteliğinde .Reklam da olabilir .Bir müzik eşliğinde klip bile olabilir. Önce bir öykü olarak oluştu.Sonra değişti de değişti . Yok ; sanırım onlar hakkında yazacağım yazıyı yazana dek böyle bir dalgada yüzecekler.... hıh,her zamanki yükselen terazi dengesizliğim işte :) Bir nevi hazırlık yapıyorum sanki şu an,şu günlerde .Öğrenci ruhumu eylemim ile paralleleştirmek istiyor gibiyim .
Elimde Marquez var .İlk defa okuyorum kitabını .Çok şey kaçırmışım.Çok beğendim .Önceden taışsaydım daha hızlı okuduğum günlerde....neyse geç olsa da tanışmak iyidir...Sağlığında okumak iyiydi ama...Ne yapacaktım sağ olduğu günlerde okusaydım.. Laf işte bende ki de :-)


Kitabın adı mı ? Yüzyıllık Yalnızlık... Karakterler biribirinin ismiyle çok yakın olduğu için ve nerdeyse bir soyağacından bahsettiğinden olsa gerek ,olayın bağlantısını koparmak iste…