Ana içeriğe atla

Sizlerle Keşfedebildiğim Şarkılar:)

Bundan aylar aylar önce Bana Bir Şarkı Bulun,Benim Henüz Keşfetmediğim Olsun demiştim hatırlarsınız belki  
Üzerinden onca süre,onca yazı geçti ,kısa kısa ara verdim bir türlü yazamamıştım hangisini keşfettim,müzik seansıma girdi diye..

Deeptone'un beğenileri ve önerdiği müzisyenler gerçekten benim seveceğim tarzdaydı.Beirut,Sia,Mabel Matiz,Jehan Barbur bugüne dek dinleme arşivime koyduğum isimler.....

Jehan Barbur'u ise müzik dinleme keyfimin seanslarına dahil ettim.Diğerlerine de hikaye uydurdukça onlar da dahil olabilir tabii.Biliyorsunuzdur belki ,Jehan'ın Sarı albümü çıktı.Sarı ve Belki gözdelerim oldu bile.
Tam diyecektim ki Bülent Ortaçgil keyfi alıyorum diye..meğer onunla çalışmıyormuymuş !!

Sarı rengini çok severim ,adı sarı olan çoğu şeye de sempati duyarım.Ama Jehan'ın okuyuşuyla beraber bu şarkıyı sempatim 2X arttı.anlayın siz ;))

                                        ben yine de sizinle Belki şarkısını paylaşmak istiyorum :

ardından tabi kendimin de dinledikçe aşina olduğum müzik buluşlarım var.Mesala Adele'nin Someone Like You şarkısı...

Mesela R.Kelly 'nin When a Woman Love şarkısı...

Nil Karaibrahimgil 'in Gitme Yoksa şarkısını biliyordum .Ama onu da daha yeni yeni seansıma ekledim.

Eee bu kadar eklenirken aradan çıkanlar olmuyor değil...Ben değişiyorum.Müzik zevkim de değişiyor.Çok popüler olan kişiler sarmıyor mesela beni.Saranları var ama eskisi gibi değil..

ha bak unutuyordum Sertab Erener'in sesinden Üzgünüm Leyla şarkısını duymak güzel.Dönülmez Akşamın Ufkundayım şarkısını da...Bazı yerlerde söyleyişini pek tutmasam da Sertab'ın yine de dinlenilesi bir albümü var.


Aslında ben Tarkan'ın da böyle bir ara çalışması olsa diyorum.Bir zaman Müzeyyen Senar ile Benzemez Kimse Sana 'yı söylemişti de mest olmuştum. Arabeski sevmesem de Orhan Gencebay'ın Hatasız Kul Olmaz şarkısını da başarıyla yorumladığını düşünüyorum Tarkan'ın.

Eski şarkıları pişirip pişirip temşit pilavı gibi önümüze sunulan müzik piyasasında Tarkan'ın Ölürüm sana şarkısını söyleyen RockA'yı bu acı eleştirilerimin dışında tutuyorum.Sonuçta orjinaline pek dokunulmamış,yorum katacağım diye şarkıyı bambaşka bir formata sokmamış,paşalar gibi Tarkan da çıkmış ,klipte de oynamış.Beğenerek dinlediğimi,garipsemediğimi söyleyeyim.Yorumlar

Luna Lunarita dedi ki…
guzel bir post olmuş doğrusu. daldım şarkılara salınıyorum şimdi. ^^ teşekkürler.

sevgiyle,
luna.
Ebru i.S. dedi ki…
bunların hiçbirini ben de bilmiyordum biliyor musun?hoş, yeni müzikleri keşfetmeye uygun geçmiyor günlerim ama blog sayesinde,böyle postlarda dinliyorum sayenizde:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
luna senden bunları duymak mutluluk verdi bana,çok memnun oldum.teşekkür ederim:-) ebru sana hak vermemek işten bile değil.uzun zaman oldu senin miminden bu yana pek müzik paylaşmamistim.daha var zamanla blogda paylaşacağım:-)
Denizin Yıldızı dedi ki…
Ben müzik konusunda biraz eski kafa birisiyim galiba yeni parçalara hemen açamıyorum kendimi... Mesela "Pembe Mezarlık" şarkısını arkadaş ilk dinlettiğinde "Bu ne la böyle mezarlık falan ne biçim şarkı" demiştim ama sonradan sen bi sev bi sev bu şarkıyı :) Şimdi Model'in şarkılarını beğenir oldum. Beni bi şarkıya alıştırmak zor ama bir de seversem... :)
Öptüm Canım, Keyifli Haftalar...
Şanselize Bulvarı dedi ki…
benim de nadiren başta sevmediğim ve sonradan sık sık dinleyerek gözünü çıkarttığım şarkılar oluyor,denizin yıldızı:-))
ben de genelde eski şarkıları,nostaljik müzikleri seven biriyim.Ammaaa bazen yeni seslere ,müziklere de şans tanımak istiyorum kendi adıma..
belki şarkısını dinle bakalım,beğenip beğenmediğini merak ediyorum:-))
sevgiyle kal...keyifli bir hafta geçirmen dileğimle ben de öpüyorum seni:)
Füsun T. dedi ki…
"Ölürüm sana " ne kadar güzel olmuş. Sayende ilk kez dinledim, teşekkürler.Pek sevdim.:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
Füsun T.

müzik zevkinin çok gelişmiş olduğunu düşünüyorum.sen beğendiysen sanırım ortada gerçekten güzel bir çalışma vardır;-))
Jehan Barbur candır zaten.Dario Moreno dinlemediysen dinle :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…