Ana içeriğe atla

Kasımda Depresyon Başkadır:))

Bazı şeyler hayatımda hiç olmayacakmış gibi geliyor bana. Bazısı beni ürkütmüyor ama bazıları bende gelecek  korkusu yaşatıyor.
zaman zaman benim de hırslarım mı var diye düşünüyorum,bu hırsın dozunu ayarlayabiliyor muyum diye düşünüyorum,
Tam ayar çektiğimi düşünürken öbür yanım da acaba çok mu törpüledim,hırsını aza indirim sende tembelliğe yol açıyor ,diye endişe ediyorum...
Bazen çok korkuyorum hayatımda hiç olmayacak diye düşündüğüm şeylerin kaçmasından...Bazen korkmaktan bile korkar oluyorum...hani korkarsan o başına gelir denir ya..kötü enerji çeker derler ya öyle...

Dedim ya bazısı ürkütmüyor ,
bazısı çok fazla beni geriyor...

Mesela evlenemeyeceğim düşüncesi...hiç evlenecekmişim gibi gelmiyor.Çevremde gördüğüm evliliklerin bir kısmına özenirken,bazılarının evliliği bende evlilik fobisi oluşturuyor...Bu sebepten çok ama çok ürkütmüyor evlenemeyeceğim düşüncesi. 
Herkes kadar ben de isterim ama evlilik görüyorum ki bir kumar işi..Bir de tencere -kapak işi.Benim tencere ikilisi nasıl olur ben merak içindeyim,benle beraber arkadaşlarım da..
Eğe gerçekten aşık olup kafa birliği kuramayacaksam,birlikte vakit geçirmekten hoşlanmayacaksam,evden gitsin de kurtulsam diyeceksem kalsın,ben kız kurusu olmaya razıyım:)

Hayatımda hiç olmayacakmış gibi hissettiğim şeylerden biri de çocuğumun olmama korkusu.Çocukları seven,onların da sevgisini hücrelerime dek zerk etmiş biri olarak bu kadar çok severken bir gün benim de çocuğumun olmayacak endişesi...Hani olur ya çocukları çok seven bir çift ,çocukları olmaz...Takdir ilahi..
diğer yandan ucunda ölüm yok ya ,kan bağım olmasa bile içimin aktığı,kalbime sokasım gelen bir sevgi ile başka çocukları evlat edinebilir yetiştirebilirim.bu bağlamda bir çok hayalim ve teorim var.Ama bizim malum zat benim gibi çocukları severse ,başkalarının çocuğunu bile kendi çocuğu gibi severse...

Bak bu da ürkütmüyor beni..
amaaa...

seneler sonra hala saydığım yerde sayarsam,bir gelişme kaydetmezsem,kafamdaki hayalleri yapamazsam,kariyer de yapamazsam,kendime ait bile bir yaşamım olmazsa ,seneler sonra birileri bana ahkam kesmeye hadleri olursa,  formumu koruyamazsam,ordan burdan bıngıl bıngıl etler sarkarsa ,acıdıklarını hissedeyim,bakışlarında bir ezicilik görürsem,hala kendi dünyamı kuramamışsam bu ufak şehirde ...kendi sigortam ve maaşımla hayatımı idame ettirmiyorsam ,kitaplarımı dergimi kıt kanaat alıyorsam ,tüm sosyo kültürel faaliyetlere kedinin ciğere baktığı gibi mel mel bakarsam ,bu düşünce tüylerimi diken diken etmeye yetiyor...
Hele de bugünlerde hayatım hiç düzene girecekmiş gibi hissetmediğim bugünlerde bu son yazdığım beni çok korkutuyor ve hayatım hep böyle tutunamayanlar şeklinde sürüp gidecekmiş gibi hissediyorum...

hem evlilik yok,hem çocuk yok,babandan kalanlarla idame ediyorsun ve hala aynı yerdesin!.
oooovv,düşünmesi bile korkunç !!!

Benim yıldızım bugünlerde düşük ,anlaşıldı !
Acilen ametist,kehribar ne varsa o taştan almalıyım ben,acilen :)))     

Yorumlar

aman canım herseyın hayırlısını ıste bıseyıde kafana takma ama yazının baslığını cok beğendım ben:))
Şükriye Karahan dedi ki…
herşeyin hayırlısı tabi ki biriccitcim,o ayrı mesele:))Dediğim gibi kasım senromu bu.Başlığım benim de hoşuma gitti ,son dakika ışık yandı zihnimde:))
deeptone dedi ki…
yakında alışırsın kışa kalmaz depresyon. ya senin depresyona girmeye zamanın oluyo mu yaw.
:)
Şükriye Karahan dedi ki…
depresyon kılıcını kuşanmış en boş olduğum iki saniyede bile kuşanıyor ,
bu aralar değil uzunca bir süre yolunda gitmeyen bir takım şeyler var.Aslında buna depresyon denebilir mi bilmiyorum,uyku düzenim,yemek düzenim seyrinde gidiyor...sorgulama diyelim biz yine.
Ebru i.S. dedi ki…
benim de çocuğumun olmmaması korkum vardı.2 sene boyunca olmayınca allah dedim sanırım korkumda haklıyım.ama bak oldu işte.şimdi bir daha olursa diye korkuyorum hahahaaa:)))
hayat ne sürprizler hazırlıyor insana bilinmez.inşallah güzel yazıların vardır..
Şükriye Karahan dedi ki…
sağlıklı,güzel ,huzurlu,nice mutlu yıllarla dolu bir ömür çocuğunla olsun Ebrucum,
Allah herkese hayırlısını versin:-)

Bu blogdaki popüler yayınlar

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…