Ana içeriğe atla

Bu mim oyunculuğumu coşturdu be:-))

Miss Eliane geçtiğimiz günlerde beni de unutmayıp mimlemişti.Bu sıcak,samimi arkadaşımızın mimini seve seve keyifle yaparım dedim amaaa..Gel velakin, ya benim  aklıma onun bahsettiği mimle ilgili filmler gelmedi, ya zamanım olmadı ya da düşünme fırsatım olmadı.Derkeeen...
 Bugünüme dek uzandı bu güzel ama zorlu mim.
Çok teşekkür ederim Eliane.Bana kalbin kadar bu temiz sayfayı..pardon mimi gönderdiğin için:-))
Anı yazar gibi oldu değil mi;)

Hayatınız bir film olsa hangi filmde başrol olmak isterdiniz?

V  For Vandetta filminde Evey Hammond veya Amelie ,Macera Adası'ndaki Alexandra Rover ,
tiyatro/müzikal deseydin Chicago ve Notre Dame De Paris olurdu.Robert De Niro ile de Herkesin Keyfi Yerinde filminde kızını canlandırmak isterdim.

Sizi anlatan en iyi, en unutulmaz film sahnesi ne olurdu?


Gerçi kendisi gerçek bir karakter ama filmini izlemek de büyülemişti beni.Coco Chanel 'in erkek kıyafetlerini kendine çevirmesi bana yakın bir davranıştı.Çünkü ben seviyorum erkeklerin eşyalarını.Gömlek ,kazak,tişört ,pantolon dahi olabilir.İki erkek kardeşim olduğu için şanslı saydım kendimi hep.

Amelie gibi muzipçe fikirler benim de aklıma gelmiyor değil.Mesela apartmanda insanların ayakkabıları düzensiz ,sağa sola saçılıyorsa ,bir süre sonra ayakkabıların yerlerini dairelerle karıştır(mesela sana ait olan ayakkabının 6.dairenin önünde olması gibi )bak bir daha dağıtabiliyorlar ya da kapının önüne koyan var mı!:-))
Aklınızda en çok yer eden, adeta başucu cümleniz olan replik hangisi?
Şimcik şöyle oluyor sayın amilim(bu Memnan cümlesi nerden aklıma estiyse böyle)Oooooo nasıl başa çıkarız,her izlediğim filmden alıntıladığım replikleri yazsam buraya.Ki ben repliklerden ve oyuncuların hallerinden acayip etkilenen biriysem:))V For Vandetta'nın sözleri beni çok etkiler.Anarşik durumlarımı hezeyana sokar hatta  

Kaybedenler kulübü adlı filmde üç tane özellikle dikkatimi çeken replik :

 " Kadınların özelliği ne biliyor musun?
   Seni sen yapan özelliklere âşık olup sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar."

Ben bu durumu kadınlar erkekler diye değil çoğu insan için düşünüyorum.Genelde yaptıklarıma imrenilir.Ama sonra değiştirilmek istenirim.  Seni olduğun gibi kabul ediyorsam baştan,niye sonradan beni şikayet etmeye başlıyorsun ! Bu davranışı ben bile yapsam ben bile haksızım ! 


*Hiç aradığın şeyi bulduğunda, bulduğun şeyin aradığın şey olup olmadığına dönüp baktın mı ?


Ve son olarak filmlerle adeta bütünleşmiş o güzelim film müziklerinden favorileriniz hangileri? 
                 Chicago Soundtrack -AnastasiaOnce - If you want me


Titanic-Celine Dion-My Heart Will Go On 


Amelie, V For Vandetta- Cry Me River, Goran Bregoviç -Çingeneler Zamanı- Ederlezi-

La Vita E Bella ,Kaybedenler Kulübü,The Age Of The Catedrals (Notre Dame De Paris ),İncir Reçeli...

Müzik arşivimde oldukça fazla dizi&film müziği bulunmakta.Hergün dinlemekte olduğum müzikleri ayırtetmekte zorluk çekiyorum.Sanki birini yazsam diğerine nankörlük yapıyormuşum gibi hissediyorum.Ama Burda da hepsini koyamam. Buraya eklediklerim en çok sevdiğim ,daha özel tuttuğum yok.Farklı tarzlarda olmasını gözettim.Hepsi bu ! 

Final müziğimizi de La Vita e  Bella filminin yani Hayat Güzeldir filminin müziğiyle noktalayalım bari,tam olsun:-))

Yorumlar

Miss Eliane dedi ki…
Ah ne demek Şükriye :) Zaman ayırıp böylesi güzellikte cevaplar verdiğin için ben teşekkür ederim :) Replikler de müzikler de hepsi harika, başka mimler de yapacağım yine peşinizdeyim yani :)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
başka mimler bekliyoruz tabi senden miss eliane,bu kadar zorlarmı onlar da bizi,bilinmez;-))
Ebru i.S. dedi ki…
oooyy başka yerlere götürdün beni akşam akşam...amelie,hayat güzeldir,v for vendetta,chicago.hayat güzeldirde kaldım ama ben en çok...
Şanselize Bulvarı dedi ki…
insan uçuyor değil mi başka bir zamana,anlıyorum seni.Hayat güzeldir o film benim için çok özel bir yere sahip oldu:))
umay dedi ki…
amelie ile güldürüp hayat güzeldirle ağlatırım diyosun yani..
Şanselize Bulvarı dedi ki…
zaten benim günlük halim de böyledir umaycım,bir an gülüp neşelenirken bir an melankoliye kapılabilirim...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…