Ana içeriğe atla

Bu mim oyunculuğumu coşturdu be:-))

Miss Eliane geçtiğimiz günlerde beni de unutmayıp mimlemişti.Bu sıcak,samimi arkadaşımızın mimini seve seve keyifle yaparım dedim amaaa..Gel velakin, ya benim  aklıma onun bahsettiği mimle ilgili filmler gelmedi, ya zamanım olmadı ya da düşünme fırsatım olmadı.Derkeeen...
 Bugünüme dek uzandı bu güzel ama zorlu mim.
Çok teşekkür ederim Eliane.Bana kalbin kadar bu temiz sayfayı..pardon mimi gönderdiğin için:-))
Anı yazar gibi oldu değil mi;)

Hayatınız bir film olsa hangi filmde başrol olmak isterdiniz?

V  For Vandetta filminde Evey Hammond veya Amelie ,Macera Adası'ndaki Alexandra Rover ,
tiyatro/müzikal deseydin Chicago ve Notre Dame De Paris olurdu.Robert De Niro ile de Herkesin Keyfi Yerinde filminde kızını canlandırmak isterdim.

Sizi anlatan en iyi, en unutulmaz film sahnesi ne olurdu?


Gerçi kendisi gerçek bir karakter ama filmini izlemek de büyülemişti beni.Coco Chanel 'in erkek kıyafetlerini kendine çevirmesi bana yakın bir davranıştı.Çünkü ben seviyorum erkeklerin eşyalarını.Gömlek ,kazak,tişört ,pantolon dahi olabilir.İki erkek kardeşim olduğu için şanslı saydım kendimi hep.

Amelie gibi muzipçe fikirler benim de aklıma gelmiyor değil.Mesela apartmanda insanların ayakkabıları düzensiz ,sağa sola saçılıyorsa ,bir süre sonra ayakkabıların yerlerini dairelerle karıştır(mesela sana ait olan ayakkabının 6.dairenin önünde olması gibi )bak bir daha dağıtabiliyorlar ya da kapının önüne koyan var mı!:-))
Aklınızda en çok yer eden, adeta başucu cümleniz olan replik hangisi?
Şimcik şöyle oluyor sayın amilim(bu Memnan cümlesi nerden aklıma estiyse böyle)Oooooo nasıl başa çıkarız,her izlediğim filmden alıntıladığım replikleri yazsam buraya.Ki ben repliklerden ve oyuncuların hallerinden acayip etkilenen biriysem:))V For Vandetta'nın sözleri beni çok etkiler.Anarşik durumlarımı hezeyana sokar hatta  

Kaybedenler kulübü adlı filmde üç tane özellikle dikkatimi çeken replik :

 " Kadınların özelliği ne biliyor musun?
   Seni sen yapan özelliklere âşık olup sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar."

Ben bu durumu kadınlar erkekler diye değil çoğu insan için düşünüyorum.Genelde yaptıklarıma imrenilir.Ama sonra değiştirilmek istenirim.  Seni olduğun gibi kabul ediyorsam baştan,niye sonradan beni şikayet etmeye başlıyorsun ! Bu davranışı ben bile yapsam ben bile haksızım ! 


*Hiç aradığın şeyi bulduğunda, bulduğun şeyin aradığın şey olup olmadığına dönüp baktın mı ?


Ve son olarak filmlerle adeta bütünleşmiş o güzelim film müziklerinden favorileriniz hangileri? 
                 Chicago Soundtrack -AnastasiaOnce - If you want me


Titanic-Celine Dion-My Heart Will Go On 


Amelie, V For Vandetta- Cry Me River, Goran Bregoviç -Çingeneler Zamanı- Ederlezi-

La Vita E Bella ,Kaybedenler Kulübü,The Age Of The Catedrals (Notre Dame De Paris ),İncir Reçeli...

Müzik arşivimde oldukça fazla dizi&film müziği bulunmakta.Hergün dinlemekte olduğum müzikleri ayırtetmekte zorluk çekiyorum.Sanki birini yazsam diğerine nankörlük yapıyormuşum gibi hissediyorum.Ama Burda da hepsini koyamam. Buraya eklediklerim en çok sevdiğim ,daha özel tuttuğum yok.Farklı tarzlarda olmasını gözettim.Hepsi bu ! 

Final müziğimizi de La Vita e  Bella filminin yani Hayat Güzeldir filminin müziğiyle noktalayalım bari,tam olsun:-))

Yorumlar

Miss Eliane dedi ki…
Ah ne demek Şükriye :) Zaman ayırıp böylesi güzellikte cevaplar verdiğin için ben teşekkür ederim :) Replikler de müzikler de hepsi harika, başka mimler de yapacağım yine peşinizdeyim yani :)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
başka mimler bekliyoruz tabi senden miss eliane,bu kadar zorlarmı onlar da bizi,bilinmez;-))
Ebru i.S. dedi ki…
oooyy başka yerlere götürdün beni akşam akşam...amelie,hayat güzeldir,v for vendetta,chicago.hayat güzeldirde kaldım ama ben en çok...
Şanselize Bulvarı dedi ki…
insan uçuyor değil mi başka bir zamana,anlıyorum seni.Hayat güzeldir o film benim için çok özel bir yere sahip oldu:))
umay dedi ki…
amelie ile güldürüp hayat güzeldirle ağlatırım diyosun yani..
Şanselize Bulvarı dedi ki…
zaten benim günlük halim de böyledir umaycım,bir an gülüp neşelenirken bir an melankoliye kapılabilirim...

Bu blogdaki popüler yayınlar

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…