Ana içeriğe atla

Hugo Carpet filmiyle tanıdığımız Georges Melies'e Kadar


Hugo, 2011 yapımı Martin Scorsese filmidir. Brian Selznick'in The Invention of Hugo Cabret isimli ünlü çocuk romanından uyarlandı. Filmin senaryosunu John Logan yazdı. Film, Scorsese'ın ilk 3D filmidir. Film, sinema tarihinde ilk bilim kurgu filmini çeken Georges Méliès'in hayatını konu alır. (Vikipedia'dan alıntıdır)Hugo Cabret filmi aynı zamanda sinema tarihi açısından büyük önem taşıyan bir film.Georges Melies'in biyografisine değinilen film esasında ilk bakışta kimsesiz çocuğu anlatıyor gibi görünse de ,sinema tarihinin animasyon film yaratıcısının hayatına da değiniyor ve büyük ustaya alkış tutuyor.Bunun yanı sıra istasyon sakinlerinin yaşam kesitlerine değinen film duygusal,romantik-dram,belgesel sinematograf çizgisi oluşturuyor.

Georges Melies'in yönetmen olmadan önce sihirbazlık yaptığı gerçeğini ise aşağıda paylaştığım videodan göreceksiniz.Tabi her zamanki gibi filmin müzikleri dikkatimdeydi.
Bir ara filmi önceden izleyen kardeşim beni heyecanlandırıp müziği bir an duyamayacak kadar paniğe yol açsa da , film tam istediğim gibi bitti.Mutlu son !

Geniş bir izleyici kitlesine hakim olan film hakkında söyleyeceğim şu ki ; 
keyifli,öğretici,meraklandırıcı, çizgi karakterli,fantastik bir yanının olması ve filmde bundan başka bir çok ayrıntının da olması , filmi izlenme sebebi yapar.


Belki çoğunuz izledi bilemem,kiminiz sinemada izleme şansına bile sahip olmuştur.İyi ki izlemişiz değil mi;)

Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
ben hala izlememişim:(
Şükriye Karahan dedi ki…
beğeneceğini düşündüğüm güzel bir filmdi Ebrucum.Ayrıca çocukların da izleyebileceği bir film ama senin ufaklık sanırım o kadar büyük değildir:-))
Ebru i.S. dedi ki…
evet bizimki daha "aa top,aa araba" kıvamında bakıyor çizgi filmlere bile:)
ama ben severim böyle fantastik-çocuk filmlerini.
bizim cdciye bir sorayım ben bunu:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…