11 Eylül 2012 Salı

Hippi' imiş ,Maskülen imiş Bohem imiş Feminen imiş Etnik imiş

O kadar stilim stilim dedim.Ben de tuttum kendime en yakın bulduklarımdan bir derleme yaptım.Beğendiklerimden az çok pay çıkartırsınız bana da,kendinize de:-)Eskişehir'de bir zamanlar bir anlık kızgınlıkla kırmızı bir şalvar almıştım etnik.O kadar para verdim sonuçta.Giyiyorum çatır çatır.Sık giymesem de ara sıra eserekliğim tutunca giyiyorum.


Ahh kış günlerimin en vazgeçilmez giyinişi.Bir de siyah elbise.İster spor,işter resmi ister etnik ister maskülen istediğin her tarzda kullan:)Hayal gücüne kalmış.


Bayılıyorum bu tarza.Dikiş hocamın ve dikiş makinemizin gazabına uğramasaydım şu an bu ve buna benzer bir kaç elbisem olmuştu.üstüne üstlük kuzenlerime bile dikerdim ha.Bir de tiyatro kostümü olarak farklı şekilde tasarlardım bunu ben.Çizmeyle de pek şık durmuş hani:)


Sonbaharı çok severim Sonbaharda dökülen yaprakları daha çok severim.Bu kızın göz makyajını da tam benlik buldum.Eyeliner kullanma özürlüsü olarak ayyy diye pek sevindirik olamadım ama....


ya işte bu!Şahane ! Bej ama çok da silik değil.Hardal sarısı desem.Evet evet hardal sarısı bu !O beyaz pantolon o sarı tonun yanında pek hoş bir zıtlık oluşturmamış ama kötü de durmuyor !


En çok giyindiğim elbise modeli.Kardeşim dahil çoğu çevrem benim 70'lerden 80'lerden kalma olduğumu düşünüyorlar.Bana kalsa o devirde yaşardım zaten.Ama o ihtilal dönemlerinden sağ çıkar mıydım ,onu bilmiyorum.

İşte bu kızın bu saç tarzıdır saçımı uzatmama sebep olan.Şikayetçiyim hakim bey.Bu kız ki yıka ve çık felsefesinden uzaklaştırdı beni.Bu kızdır saçlarımın geç kurumasını sağlayan!Saçlarım uzayınca ben de böyle öreceğim.Kuaförüm saçlarımı köpek yelesi gibi katlı katlı kesmeyeydi iyiydi ama biraz daha uzasın hepsini aynı hizada kestireceğim.


Maskülen olan bu stili seviyorum.Bu sene kış için böyle bir şapka bulmayı ümit ediyorum.Bu ceketin de deri olanından vardı bizde.Bir kaç revizeyle hayata döndürülebilir bence.


Kızın bu şapkasından bende de var.Gözlük de bulmuştum.Ama o gün kırmızı elbisenin üzerinde yeşil çerçeveli gözlük takınca çam ağacı onursal anıt gibi göründüm Koton'da:-)Kararsız olduğum için almamıştım o gün.Pek mağazada oyalanmıştık annemle.Daralmıştım gözlüğe gelene kadar.Sonra uğrayışımda o gözlük alınmıştı.Kim aldı ki acaba?Zevksiz!Neye aldın ki.Ben alırdım onu şimdi;-)

Ya şu gözlüğün kıvrımına bayıldım.Ev dekorasyonundaki ferforje detayı evlere şenlik gözlere gelmiş.Pek artistik ve havalı duruyor.

.

ayyyyy ! Aynı ben !Ben de kravat takmayı severim.Gardrobumda 5 tane kravat takımım var desem,inanın olur mu.Bir zamanlar saçlarım kısayken aynı böyle görünüyordum.

**

Tamam yarın gidip saçımı kestiriyorum ben,karar verdim !Bu görüntü de bu kararıma tuz biber ekti iyi mi :)Eşarbı boynuna çok şık bağlamış.Sade,özentisiz,doğal ve şık !

Bu ayakkabılara bakın ,hizaya gelin.O derece ben yani!
Üst soldan ikinci yazlık ayakkabımın modeli.Yalnız benimkisi dantelli.
En alttan sağdaki de geçen kıştan beri giydiğim ayakkabılarım.
Biri hardal sarısı bir siyahlı grili.İster spor kullan ister klasik herşeye gidiyor.Onun dışında gördükleriniz benim beğendiklerime giriyor.Üstten sol baştaki desenli ayakkabı hariç tabi !
**
Tapuklu da giyiyoruz ama abartamıyoruz maalesef.içimizde uktedirler kendileri.Biraz orta boy olaydık iyiydi.Ökçe uzunluğu arttıkça  yanımdakiler mır mır söylenmeye başlıyorlar çünkü .
Uzun boylu olmak mankenler arasında mübah kardeşim.Öyle ,küçük şehirde uzun boylu dolaşmak pek sükseli olmuyor zira.
Tapuklu giysem şehrin baz istasyonunu üzerime kuracaklar diye tedirginlik yaşıyorum !
Abartıyorsun diyorsun,Evet abartıyorum.Çünkü kendimle eğlenmeyi pek seviyorum :D

Yorum Gönder