25 Kasım 2012 Pazar

Sizlerle Keşfedebildiğim Şarkılar:)

Bundan aylar aylar önce Bana Bir Şarkı Bulun,Benim Henüz Keşfetmediğim Olsun demiştim hatırlarsınız belki  
Üzerinden onca süre,onca yazı geçti ,kısa kısa ara verdim bir türlü yazamamıştım hangisini keşfettim,müzik seansıma girdi diye..

Deeptone'un beğenileri ve önerdiği müzisyenler gerçekten benim seveceğim tarzdaydı.Beirut,Sia,Mabel Matiz,Jehan Barbur bugüne dek dinleme arşivime koyduğum isimler.....

Jehan Barbur'u ise müzik dinleme keyfimin seanslarına dahil ettim.Diğerlerine de hikaye uydurdukça onlar da dahil olabilir tabii.Biliyorsunuzdur belki ,Jehan'ın Sarı albümü çıktı.Sarı ve Belki gözdelerim oldu bile.
Tam diyecektim ki Bülent Ortaçgil keyfi alıyorum diye..meğer onunla çalışmıyormuymuş !!

Sarı rengini çok severim ,adı sarı olan çoğu şeye de sempati duyarım.Ama Jehan'ın okuyuşuyla beraber bu şarkıyı sempatim 2X arttı.anlayın siz ;))

                                        ben yine de sizinle Belki şarkısını paylaşmak istiyorum :

ardından tabi kendimin de dinledikçe aşina olduğum müzik buluşlarım var.Mesala Adele'nin Someone Like You şarkısı...

Mesela R.Kelly 'nin When a Woman Love şarkısı...

Nil Karaibrahimgil 'in Gitme Yoksa şarkısını biliyordum .Ama onu da daha yeni yeni seansıma ekledim.

Eee bu kadar eklenirken aradan çıkanlar olmuyor değil...Ben değişiyorum.Müzik zevkim de değişiyor.Çok popüler olan kişiler sarmıyor mesela beni.Saranları var ama eskisi gibi değil..

ha bak unutuyordum Sertab Erener'in sesinden Üzgünüm Leyla şarkısını duymak güzel.Dönülmez Akşamın Ufkundayım şarkısını da...Bazı yerlerde söyleyişini pek tutmasam da Sertab'ın yine de dinlenilesi bir albümü var.


Aslında ben Tarkan'ın da böyle bir ara çalışması olsa diyorum.Bir zaman Müzeyyen Senar ile Benzemez Kimse Sana 'yı söylemişti de mest olmuştum. Arabeski sevmesem de Orhan Gencebay'ın Hatasız Kul Olmaz şarkısını da başarıyla yorumladığını düşünüyorum Tarkan'ın.

Eski şarkıları pişirip pişirip temşit pilavı gibi önümüze sunulan müzik piyasasında Tarkan'ın Ölürüm sana şarkısını söyleyen RockA'yı bu acı eleştirilerimin dışında tutuyorum.Sonuçta orjinaline pek dokunulmamış,yorum katacağım diye şarkıyı bambaşka bir formata sokmamış,paşalar gibi Tarkan da çıkmış ,klipte de oynamış.Beğenerek dinlediğimi,garipsemediğimi söyleyeyim.Yorum Gönder