Ana içeriğe atla

İşine gelmediğinde basar tekmeyi k.çna.Dik duramazsın karşısında...
Güzel havalar güneşli olur.Kime göre güzelse!
Yağmurlu havalar üzgün olur,melankoli olur.Kime göre üzgünse !
Rüzgarlı hava ,serseri olur,şımarık olur.Kime göre şımarıksa !

Bazen güneşli olur için.Güneş sırtında boza pişirir.Güzel hava dersin,cıvıl cıvıl.Kime göre cıvıl cıvıl ! İçin kavrulur.Kaynayan bir susun sen güneş sıcaklığında bekleyen.Oda sıcaklığında bekleyen kurabiye hamurusun güneşin turbo fırınında pişen.İçin sıcaktır.İçin kaynar.İçin taşardır .İçin coşan...Güneşi yutan  denizanasısın sen. Denizanası mı zehirlidir hücresinde zehiri boğan;yoksa güneş midir sıcaklığında denizanasını kızgın yağda kavuran...

Bazen de yağmurlu olur için böyle.Yağarsın işte.Birlerine yağmak istersin.Birileri yağdırsın istersin.O havaya kapılıp sırılsıklam ıslanmak istersin.Bazen inadına yağmaz yağmur.Yağmak ,yağdırmak istersin.Birden bastırınca yağmur, içindekileri dindiremezsin.Şemsiye bile yetmez bu havalarda,seni korumaya.Şapka bile alma yanına.Islanırsa gömleğin,yapışır sırtına.Belki serinlersin bir nebze,yağmur boşanınca.Güneşten sonra iyi gelir yağmur.Renkler doluşur semaya.Gülümsersin sen.Yağmur rahatlatır ,yağmur inletir,yağmur gıdıklar insanı,yağmur sever hüzünlü insanı.

Bazen de için rüzgarlıdır.Ilık bir meltem gibi dokunur yüzüne.Kırbaç gibi şaklar sonra da yüzüne.İki yüzlüdür.İşine geldiği gibi davranır.İşine gelmediğinde basar tekmeyi k.çna.Dik duramazsın karşısında.Ezilir büzülürsün.Serseri bir rüzgar önünde sen ancak kendini üzdürürsün.Mağrur durmalı karşısında.Sen ancak böyle güçlüsündür.

Şen kahkahalarla haykırıp, ağlamak arası.
Havanın mutlusu mutsuzu yok,kendi seyrinde giden dünya var...
Hayat devam ediyordu değil mi ! 

Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
Havalar gibi gelgitlisin herhalde bugünlerde.sonbahar böyle olur,kış gelir hava netleşir.sen de yaklaşan kışla netleşirsin belki.belki yağar gürler sonra açarsın kış güneşi gibi...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…