Ana içeriğe atla

İçimden Geldi ,Bu Akşam Sevgi Böceği Oldum Ben

Bazen diyorum ki,ne bitmeyen anım varmış.Ne dolu dolu yaşamışım hayatımı.40 yaşına gelene kadar daha neler yaşayacağım kimbilir.Yaz yaz yaz bitmiyor ! Anlattığım kadar anlatamadığım da var .Ama daha anlatmak istediklerim de bitmiyor.
Sonra bir bakıyorum evet yaşamışım ama boşuna da yaşamamışım!
Her yaşamımdan bir şeyler öğrenmişim,çok şey katmışım benliğime,hayatıma.
Acıtmış acıtılmıştım.Hayatta acıtıldığım acıttığımdan fazlaydı.Çünkü ben bilinçli olarak acıtmamaya çalıştım.Farkında olmadığım bir hatadan dolayı incitmişsem dedim,özür diledim.arkama dönüp boşveremedim.Çünkü benim için onu görüdğümde selam vermiş olmak önemliydi.
Bazen yapamadım bunu.Bazen ben de mi harcıyorum insaları dediğim oldu.Her sene yanımdaki en yakınlarım değişiyordu.Çünkü kim en yakınım olduysa o gidiyordu! Kendimi suçlamamayı da öğrendim kimi zaman...
Şimdi işte blog yazılarına taşıyor.Ben nasılsam,nasıl konuşuyorsam burda da benim işte....
Burda sizlerle birlikte olmayı,sizin bana 'şunu da yazsana' 'merak ediyorum şu hayatın nasıldı' 'yine uzun yazmışsın ' demenizi seviyorum. 'Evet bu karışık bir yazı olmuş.Umarım en yakın zamanda kafanın karışıklığı gider' diye dileğinizi...'Hayırlı olsun ' dediğinizi....Bir bakıp çıkmanızı ,dönüp dönüp gelmenizi seviyorum....Sizi seviyorum gerçekten ! Benden karşılık beklemeyen ,benim de beklemediğim,içtenliğimizi kelimelerimizle gördüğünüz için...vesaire nedenler için...Sizi sevmeye gerçek nedenli bahaneler bulduğum için seviyorum...!
Sayfamda uçup duran bu twitter kuşunu seviyorum.
Kafesinden uçup uçup Supercellma'nın Pinto'sunun evinde gezindiği gibi uçuşmasını seviyorum....Kuşlar .....Been kuşları sevdim. Siz de sever miyiniz ? Ben hala kuşlara hayran.....

Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
ben de seni seviyorum,çok da haklı sebeplerle.çünkü sevilmeye değersin arkadaşım.
yazar mısın bilmem ama mimledim seni;)
Şükriye Karahan dedi ki…
sen de gerçekten öylesin benim için,bunu biliyorsun değil mi;))
ısmarlama söylemiş gibi oldum bu cümlemle ama samimi duygum bu...

Yazmam mı,hemen ilk fırsatta:)Saat geç olmasa şimdi yazardım ama tepinmem ancak bitti:)
Ebru i.S. dedi ki…
:)biliyorum elbet..
Profösör dedi ki…
Kuşlar sevilmez mi hiç.. Hele göçmen kuşları görünce hüzünlenir ağlarım ben.. Ayrıca bir keresinde çocuktum sürekli evimizin penceresine gelen bir kumru vardı. Bir gün kanadı kırık gelmişti sürünerek; Onu tedavi edip uçurmuştuk babamla. Hala içimde sızısı vardır. merhamete dair..
Şükriye Karahan dedi ki…
Bizim de penceremize bir güvercin gelirdi her sabah.Bazı sabahlar ben evden çıkana dek bana bakardı..abim kuş olup penceremize konuvermişti...Kuşlar !
deeptone dedi ki…
çok tatlı yazmışsın.
hihihi mutlusun yaw.
:)
bak bi fıkra var.

iki adam yolda gidiyo.
biri ağacı işaret ediyo.
aaa bak guş diyo.
diğeri, o guş değil kuş diyo.
öbürü de, aaaa ama ne kadar da guşa benziyo diyo.
:)
Şükriye Karahan dedi ki…
hahahah :-))bu yorumu çooook beğendim ama ben:-))Teşekkürler deeptone

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…