Ana içeriğe atla

Hem şikayetim var ,Hem de yazar davetim !

Merhaba sevgili Blogger 'lar ,

blog sayfam Google Chrome'de açılırken hata veriyormuş.Açılmakta sorun yaşıyor.Bu sorunu aşmak için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

blog sayfam bugünlerde Şanselize Bulvarı tabelasının altında 403 Forbidden gösterip duruyor.Ordaki görüntü kirliliği beni irite ediyor.Oluşturduğu uyumsuzluk bir yana, acaba bu neyin sinyali ,diye düşündürtüyor.

Yorumlar kısmı cimicik cimicik kalıyor.:))Pek ufacık tefecik.Shirin Serkan'ın dediği gibi yapmaya çalıştım, beceremedim galiba.

Sesli blog seslendirme durumu elimizde varolan ses kayıt programından yapılıp öyle mi soundcloud'a yükleniyor ?

Artık ben de anasayfa gibi bölümlendirmeler yapmak istiyorum blogumda.

blog şemam değişirken sağolsun supercellma'nın desteğini çok gördüm.Oysa şimdi o bugünlerde iş güç meseleleriyle kafası da yoğun.Ayrıca kafam her sıkıştığında onu da rahatsız etmek istemiyorum.Öğrenmek de istiyorum.


Önümüzdeki günlerde artık  hafta sonları da dernekte çalışmaya başlayacağım.Hafta içi ve hafta sonu tiyatrodan artakalan zamanda da görme engelli bir edebiyat öğretmninin yazılı sınavlarını okumasında yardımcı olacağım.Tam da sınav haftaları yaklaşırken onu 1.2.3 'ler takip edecek.Dil ve Anlatım da ona eklenince sınıfta en az 30 kişi olsa ,lise 1!den başlayıp diğer sınıflara dek uzanınca bu çalışma tabi ki zamanımı alacak.

Oooo ne güzel şeyler yapıyorsunuz ,deyip beni utandırmaya kalkmayın.Bu da bir iş anlayışıyla yapılacak çünkü.
Böyle bir teklif yapılınca hayır diyemedim ,malum.Ücretsiz deseniz,engelliler kendilerine acınıldığını düşünüyorlar.Bence de haksız değiller.Pozitif ayrımcılığa uğrayanlar bu ülkede kadınlar ve engelliler !!

Anlayacağınız zaman dar.Hatta bundan sonraki haftadan sonra değil de ,ondan sonraki haftalarda radyo yayını yapacak konuk yazarlar davet etmek istiyorum.Herkes kendince yapacak programı ama radyo formatında.İsterse sesli okuyabilir,ister yazabilir,ister video çekebilir.Bu konudaki yorumlarınıza ve onaylarınızı önemsiyorum. 
Bumerang Ödülleri adayları belirleniyor.Bir kaç dal var böyle ama.Blogumdaki bu aksaklıklarla aday olmam işten değil.İstemem.Ne yapalım ,bu senelik kalsın !ayrıca orda belirtilen kategorilere sığdıramadım kendimi.sosyal blog sayılır mıyım ,çalışkan blog sayılır mıyım , en tarz blog olur muyum,en uyumlu olur muyum ,bilmem ama 
ben ödülümü sizlerden aldığım yoprumlarla ,kazandığım insanlarla alıyorum zaten ...Seneye daha sağlam adımlarla girebilirim belki :))

Bumerang Ödülleri'ne aday olan ve olacak olan arkadaşlarıma başarılar diliyor,tam destek diyorum:))
Haberlerinizi bekliyoruz !!

Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
o 403 forbidden yazısı benden kaynaklanıyor sanıyordum ama şu an yok mesela düzelttin sanırım.chrome kulanıyorum ben ama açılma sorunu olmadı şu ana dek.zaman zaman tüm bloglar için oluyor ama o sayılmaz herhalde.
blogum seslendi için ben sadece soundcloud kullandım başka bir programa gerek kalmıyor zaten.
muhtalıkta konuyla ilgili supercellmanın açıklaması var ben ondan yararlanmıstım.
deeptone dedi ki…
blog problemlerin hakkında hiç bilgim yok. bak bi de blog dışı yaşamında kolaylıklar. bumeranga üye diilim. iyi olan kazansın.
:)
Şükriye Karahan dedi ki…
ebrucum,
403 forbidden uyarısı daha sürüyor.Yarın bakarım artık:)
Şükriye Karahan dedi ki…
deeptone,güzel dileklerin için teşekkürler:))
aslında ben seni en sosyla blog alanında aday olarak görüyordum,olsun,sen gönlümüzün ödül sahibisin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…