Ana içeriğe atla

Saat 02 : 04 iken...Annemle babam bir tur yolculuğuna çıkmışken...Ben evimizin dairesinde tıngır mıngır bu satırları yazarken.....Bir şey yazasım geldi .Kapınızı çalıp gitmek istedim.Ardımda yine sevdiğim bir müzik bırakarak tabi...

                                           
                                        Lauren Christy-The color of the night

Annemler Karadeniz turuna gitti.Ben vermek zorunlu olduğum Matematik sınavı için tatil bile yapmadım.Arada işte internette tavla oynuyor,muhabbet ediyorum tanımadığım insanlarla.Önce oyundan konuşuyoruz,sonra zaten sırnaşmaya kadar gidiyor o çizgi.Benimse en azından şimdi kimseye şirinlik edecek halim yok.Bakıyorum olay medeni durumuma geliyor.Oyun bitince kaçıveriyorum,ne yapayım!!

İçim isyanlarda.İsyan demişken Halil Sezai'nin isyan şarkısını koyacağım aklınıza gelmesin.Genelde ben getitririm de ;diyelim biri "ben adam olmam" dese ben hemen 'adam' kelimesi geçen tüm şarkıları sayarım.
Bugünlerde çok ilginçtir cingen tarzı(!)şarkı söylemeye başladım.Çingene rolü verseler kotarırım valla. "Çiçeeeeeeekçi gız,baaaak bana,sarı lira vereceğim ben saanaaa,tak sepeti sen çık yola,"
ardından mahalle düğününün o basmakalıp ne idüğü belirsiz ritimsiz müziği ile  kıroca " ankara'nın bağları da büklüm büklüm yolları,ne zaman sarhoş oldum da galdıramadım golları"diyesim geliyor.
Sonra zaman zaman Jane Godall gibi şempanze taklidi yapıyorum.Çocuklar bayılıyor bu taklidimle:)Kimisi korkuyor.düşünün yani,ne maymunluklar ediyorum:)

Şimdi ben normalde hiç düğün seven,düğüne giden bir insan değilim ama.Gırgırına gitmek isterdim.Hatta bir şarkı da patlatıverirdim
Patlat bir şarkı,koy bir kadeh ,içiyoruz yine bu gece herşeyi boşver kal bu gece içiyoruz yine bu geceee

Anaaam benim galiba eserekliğim gelmiş,eserelim mi biraz;-))

Bir orddan bir burdan,nasıl dağınık blog yazısı oldu bu;beğenmedim hiç!!
Hep beğendiğim yazılar mı koyacağım,bu da numunesi olsun.Müziklerden kotarıyorum ne de olsa....

Kapanış şarkısını bir fransız şarkısı yapalım; ben bu aralar Ütopyamda Paris'te yaşıyorum da,söylemesi ayıp:))
Lara Fabian tüm sevenlere,sevilenlere,sevip de karşılık almayanlara,alıp da kalbi kırılanlara,kalbi henüz boş ,sevgisiyle ve benliğiyle doyuracak sevgiliye ihtiyacı olan tüm arkadaşlarıma hediye ediyorum....

                                                                      Je'taime.............

Yorumlar

deeptone dedi ki…
ha ha ama çok eğlendim bu yazıda kii.
:)
nette hemen muhabbet o yönlere kayar değil miii.
:)
lara fabian severim kii.
:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…