Ana içeriğe atla

3D ÜNZİLEİki -üç hafta oluyor pek adet edinmediğim üzre bir müzik kanalını izliyordum.Günün popüler şarkılarından bir takım kimseler işte ardıardına klipler çıkıyordu.Bir sürü şarkıcının türediğini de bu fırsatta görmüş oldum.Parası olan birinden beste almış,alamayan kendisi bir şeyler yazmaya koyulmuş filan.Uzun süreden beri sesi soluğu çıkmayan bazı şarkıcılar ,magazinle zaten arasını soğutmayıp ,günün popüler olmuş bir film müziğinden de esinlenerek bunu repertuarına alıp tekrar müzik piyasasına giriyor filan işte. Bu konuda zaten düşüncelerimi bir yazımda bahsetmiştim,okuduysanız.

Sonra Kenan Doğulu ve Yalın çıkmaz mı sahneye.Bir de araştırdım single çıkarmışlar.Dinledim.Ünzile söylüyorlar.Dur bakiim,merakla dinledim,eleştirisel de dinlemedim ilk kez duyuyormuşum gibi dinledim.Çok beğendim.
Şarkı zaten güzel ,şimdiye kadar söyleyenler de hep de güzel yorumladılar.Kenan ile Yalın da bu şarkının altından kalkmasını çok iyi bilmişler bana göre.Ben ikisini beğenerek dinliyorum.Bu iki beğendiğim insanın Ünzile şarkısını söylemesi de bir o kadar etkileyici ve manidar olmuş.Çünkü aslında Ünzile bir kadın şarkısı.Çocuk denilebilecek bir kızın nasıl çocuksu duygularıyla çırpınırken nasıl kadın olduğu anlatılıyor.

İşte bu ikilinin yorumunu da dinleyince şimdiye kadar Ünzile şarkısının beğendiğim üç yorumunu, blog yazımda yazmaya karar verdim.Maksadım ;üç videoyu da koyup hoşçakalın demekken,bir anda ellerim klavyede yazı yazmaya başladı.Maksadım halimi aştı derler ya öyle işte !

Neyse buyrun size ,girizgah: ))


Sezen Aksu - Ünzile (1986)                                                                  Şebnem Ferah - ÜnzileKenan Doğulu & Yalın - Ünzile


Hoşçakalın,

Hayırlı Ramazanlar dilerim herkese.....:)

Yorumlar

ebru dedi ki…
aysel gurel gibi yaslanabilsek o deli kafayla bu efsane sarkiyi yazan yazabilen herseye cesareti yeten
UÇURTMA;) dedi ki…
İlk kez dinledikten sonra diğer sesler sanki pek yerini dolduramıyor gibi yani bana göre öyle, aman olsun sesi güzel olan söylesin, bu bi pazar nasıl olsa. Bu arada sana da hayırlı ramazanlar
deeptone dedi ki…
taam dinleyim üçünü de.
:)
neydi yaw.
ünzile kaç koyun mu ederdi.
unutmuşum şarkıyı.
:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…