Ana içeriğe atla

Gün yapmaya karar verdim ben:-D


                                                        Chagall resimleri tam benlik!!!Annem harıl harıl gün için didindi durdu.Perdeler yıkandı.Camlar silindi.Ev de şööööyle bir şartlandı.
Duyan kırk yılda bir temzilik yaptığımızı sanır bu cümleden. Gerçi bugünlerde teyzem ve kuzenler olduğundan pek de ilgilendiğimizi söyleyemem.Bahaneyle nazik popomuzu evin rutin temizliğine daldırdık yine.

Annem ahlanıp vahlanıyordu.İkramdan,şundan bundan değil;çocukların çok oluşu sebebiyle ,annelerin de çocuklarını oyun parkına gönderir gibi salıvermelerinden korktuğu için ve bazısının çok yaramaz oluşundan...
Nitekim annemin gözü gibi  baktığı nadide çiçeklerin yaprağını bir çocuk 'cici cici diye okşarken eliyle öyle bir kavradı ki yaprağı,kavramasıyla koparması bir oldu...Annem güldü geçti ama nasıl içi gitmiştir tahmin ederim....Kitaplarımı da temiz ve düzenli verip ,kirli ve düzensiz aldığımdaki ruh halim gibi....Anladınız siz işte;)
Annem 'Yok bir daha girmem 'derken bir baktım bizim hatun güne girmiş, ilk sırayı da almış bile.
Bayramdan sonra yine bizdeler anlayacağınız.Neyse bunu o düşünsün.
Amaaaa....gelelim işin tatlı kısmına
Annem şimdiye kadar gittiği gün arkadaşlarından -allah bereket versin- meblağı topladı -Ayıptır söylemesi -:)
Annem artık haftaya gideceği Karadeniz turunda çatır çatır yer parayı...
Aslında bir şeyi yok; az az topluyorsun kumbara hesabı gibi sonra da toplamda alıyorsun.Kolay ve düz mantık !!!
Ama katlanılır gibi değil,çok sıkıcı sohbetleri,iç bayıyor desem yeri.İlk defa ama ilk defa günlerinde olma şerefine nail olan ben varlığımla pek onur vermiş gibi hissetmedim kendimi.Çok sıkıcı olduğu için gözüm hep çay bardaklarını takip ettti.Boşlar dolduruldu,dolular boşaltıldı.Kirliler arındırıldı,makineye yerleştirildi.
Hiç bu kadar çalışmamıştım hizmet sektöründe ben.Garson olamayacağım belli ,kesin!!
-Anne ,beni de güne koy,dedim anneme.
Listemdeki kitapları alabilirim.Kütüphanemde olmasını istediğim kitapları alabilirdim böylece.
-Koyayım,dedi şaşırdı,güldü.Kaile almadı beni aslında.
-Cık! Ben gününüzde çok sıkılıyorum sizin,dedim. Sanki çok ısrar ettiler de, nazlı alıcı konumuna koymuştum bile kendimi:)
Ben normalde her ortamda konuşacak bir şey bulurum.Yaptıklarım da ilginç ve değişik geldiği için soru da sorarlar bana.Böylece arada sıcak ilişkiler kurulur.Ama burda ben bir şey söyledim ;söylediklerim duvara tosladı,sonra geri döndü.İki-üç deneme yaptım.Baktım olmuyor,sustum.Arada da internete filan girdim işte,kaçamak:)
İşte o an olan oldu;fikrim geldi benim!!
 Işıklar yandı.Havai fişekler patladı,kofetiler atıldı ve kamera bana döndü : dıdıdınnnnndıdıdınnnnn!!!:-)
Ben yapsam yapsam kitap günü yapardım.En fazla 5 kişi.Bir hafta birinin evine gidersin veya bir yerde toplanırsın.!20 liradan 15 günde bir desek toplamda 5 kişiye 100'er lira düşer.Kütüphanesinde İnce Memed'in 4 ciltli kitabı yok diyelim kimsenin.O kişiye İnce Memed alınacak.Diyelim çok pahalı bir kitap beğendi.O alınacak.Liste hazırlanıp o liste çerçevesinde de alınabilir.Hiç olmadı,para verilir ,isteyen istediği kitabı alır.Bir dahaki turda da film,dvd,dergi koleksiyonu gibi de türetilebilir.Gün sırasında dedikodu yerine yaşamdan anlar,felsefe,psikoloji,sanat veya her neyse işte konulsa hiç fena olmaz.O sohbetin tadına doyum olmaz!!!
Dua edin ,gün ekibi kurulursa beni kimse tutamaz artık!!!
Gün sohbetlerimizi kesin yazarım an be an,söz!

Yorumlar

deeptone dedi ki…
mimledim seniii.
görüşürüüz yinee.
:)
deeptone dedi ki…
ha ha haaaaaa iyiymiş altın günü kitap günü bi de haaaa.
komiksin seeen.
:)
Şanselize;-))) dedi ki…
bir de komik yönüm varmış değilmiiiii:-)tabi kızıııım sen beni ne sandınnn:-))başımdan geçenleri öyküm olarak anlatmasam inan şaşkınlığımı dahi yazsam tavan yapar burda:-))

takibindeyimmmmmm:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…