Ana içeriğe atla

Bugün şımarmışım,çok mu:)


Remo Giazotti-Albioni                                                 Boccherini-Menuet of from String No :25

Fovizm Akımından Henri Matisse sevdiğim ressamlardan sadece biri.
Kendisi Monet'n resimlerinden çok etkilenmiş.Fakat resimlerinde canlı renkler kullanmış renkli diyarların ressamı(bknz.Vikipedia)Hayatımda elbet sadece karışık duygular ve düşünceler mevcut değil,görüyorsunuz.Hayatım da o kadar karışık değil.Tamam zaman zaman herkes gibi bir kaos içindeyim.Ama zihnim de hep sorguluyor.Bunun beni yorduğu oluyor.Ama sanıyorum ben bu yorgunluğu sevecek kadar sadist biriyim.:-))Evet,yıpranıyorum,acı çekiyorum,canım çok fena yanıyor.Ama ben kendimi tırtıla benzetiyorum.Gömleğini değiştirirken evrim geçirme haline ,hani.Bir süre sonra artık ben de yenileniyorum bu kaosla beraber.Kimseye çattığım filan yok.Kendime kapanırım,dinlerim kendimi.Bir bakmışım ordayım.Olmak istediğim yerde.Mutlu muyum bununla?Evet bununla savaşacak kadar güçlü buluyorum kendimi.Güçlü olmak beni mutlu ediyor.
Başkalarının dediğini  bir dereceye kadar hesabıma alırım.Sonra içinden alabileceğimi alır,evirir çevirir ,süzerim.Süzdüklerim bana kalır.Gerisini sallarım .Sonra onları nasıl kafama takmışım diye gülerim.İşte o gülme haline geçince pelte gibi olurum.
Aman heyecanlanma,aman mutlu ol demeleri onlar için boşa harcanmış bir zaman...Bence bu herkes için geçerli.İnsan isterse içindeki huzursuzluğu yenebilir.Yeter ki istesin.....
Kendimi şımartacak kadar özel,başkalarının bana ahkam kesecek cesareti bulmalarını istemiyorum.Herkesin hayatı kendine.Nasıl yaşamak istiyorsa herkes öyle yaşasın...Hayat herşeyiyle güzel..Bir gün içinizde kalan ukdeleriyle yaşlanmak istemiyorsanız içinizden geldiği gibi yaşayın....

Bugün kendimi şımartmak istedim;kendime yazdım bu yazıyı...

                                  Şimdi de Vaya Con Dios geliyor Just a Friend Of Mine geliyor :

Yorumlar

deeptone dedi ki…
bu yazıdaki herşeyi sevdim.
aslında seninle aynı yaşıyoruz gibi.
ama bende iniş çıkış hiç yoktur.
erkek işte nolcak.
:)
matisse, picasso onu pek sever saygı duyardı.
:)
burdaki bütün müzikler iyi ama ben şu boçerini menuete deli olurum.
:)
deeptone dedi ki…
ya ayarlardan girip şu kelime doğrulamayı kaldırsana pliiiiz.
:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…