Ana içeriğe atla

Gelinnn Gelinnn....! Batan Geminin Şaheserleri Bunlar!!! Seçmece bunlar seçmece / sende koyuver şöyle bir köşene...


                                        Fovizm akımı - Andre Derain- Woman in Chemise / Bu resimi çok seviyorum.Kızıl saçlarım ve kendime has tarzımdan kaynaklandığından olacak kendimi yakın buluyorum.
                               Ressamın ismini hatırlamıyorum. Ama adı Londra'da Yağmur diye geçiyor.Sustuklarımız yüzünden cezalandırılan insanlar var /
biliyorum/
Sırf bu yüzden konuşmakla taraf olma arasındaki çizgideyim/


Sıcacık bir mahalle mi burası acaba
ya da
kabuğuna sığmayan evin taşan avlusu mu diyelim
sarkan hanımeli mi şu
bilmem ben çiçek adı
burnuma gelen kesif bir kalabalık kokusuSezen Aksu bu şiiri Işık Doğudan Yükselir albümünde Yeniliğe Doğru şarkısını söylüyor.Dinlemekte keyif aldığım bir müzik.Cemal Süreyya'nın yayımladığı ilk öyküsü.Tamam,şair en çok şiir yönüyle tanınıyor.Ama öykü yönünden de tanımak isteyenler için bu yazı bir şans !!!


Bazen tembellik yapsam da öykülerim daha çok ağır basıyor.Blog sadece kendime dair yaptığım ayrı bir yazı turu gibi.Bu nedenledir ki, öyküsünü yazdıklarımı blogla karıştırmıyorum.Kazım Zaim usta bir fotoğrafçı. Şakir Eczacıbaşı,Laleper Aytek,Adnan Aytaç'ın fotoğraflarını da çok beğeniyorum.Ara Güler mi,dediniz?O zaten başlı başına bir üstad.....


Sınavdan çıktığımda hep mutsuz ve suratım beş karış asık olur.Ama bu güzelliği görünce hemen telefonumla çekivermiştim.Bu fotoğrafı görünce içim açıldı içim !!
Kampüste ağaç enstantenesi


Ben gibi matematik cahillerine yazılmış bir matematik öyküsü.Fonksiyonları öyle bir anlatmış ki,insanın oturup fonksiyonları hatmedesi geliyor.İşte çoklu zeka kavramı budur!!
her birimizin ayrı zeka türü var.Kimimiz sözel zekaya sahibiz,kimimiz sayısal,kimimiz sosyal zekaya.O zeka anlayışına göre yöntem geliştirip matematik öğretilebilir pekala.

Yorumlar

deeptone dedi ki…
hepsi güzel ama.
ama 1-2 ve mutlu ol ve ağaçlı merdivenli sokak.
:)
Şanselize;-))) dedi ki…
değil mi ama değil mi ama:-))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…