Ana içeriğe atla

Hür doğdum hür yaşadım !!

Annemler bu gece geliyor.Burdan anlaşılıyor ki,evdeki tek başına saltanatım an itibariyle bitti.Çünkü Bir Ankara bir İstanbul bir İzmir yapan seferi erkek kardeşim eve döndü.Burdan ne anlaşılıyor ? Bundan böyle evde cıscıbıl olmuyoruz ; iç çamaşırlarıyla da fink atmıyoruz, gecenin bir vakti canım sıkıldı diye banyoya girmiyoruz , kimse yok diye banyoya telefonla girdiğim ve telefondan müzik dinlediğim dakikalar an itibariyle sona erdi !!!
Evde yalnız yaşamanın avantajları da var dezavantajları da var siz de bilirsiniz ki.Avantajları
yemek yapma derdin yok.Saatli programlı değilsin.Karnın toksa yemiyorsun.Kimseye nereye gittiğini şunu bunu söylemiyorsun.Evin ihtiyacından sen sorumlusun.ama kendine göre yapıyorsun.İstediğin her dakika banyoya girebilir,televizyon izleyebilir .İstediğin kadar tepinebilirsin.Kulaklığımdan gelen yüksek sesle yükselen adrenalinle fazla soluk alıp veriyorsam,anlaşılmaz sesler duyulduğunda,zıplayışımdan ev sallansa da odama dalan yok.Bir şey lazımdı diye odama lap diye giren birey sayısı yok.Telefon geldi,şu bu yapılacak diye tam ilhamım gelmişken hayalimin içine girmişken konsantrasyonumu bozan da yok!!Kırk bin defa güzellikle uyarıp bağırdığım zaman dikkate alan aile bireyim de yok...Neden böyle olur ki ,anlamam !Dezavantajları
Saatin yok .Karnın acıksa bile canın istemiyor.Karnımın acıktığını ağrıyan başımdan ve titreyen elimden biliyorum.İşte o an benim canım herşeyi istiyor.Hemen de yemem gerekiyor.Çaymış kahveymiş,keyifler hep paylaşınca güzel.
Genelde dışarı çıkma yönümde sıkıntım yok.Ama işgüzarı sormuş olmak için bile sorsalar bazen daha çok sinirime batabiliyor.Ama bir yandan ilgilenilmek güzel bir şey doğrusu !Evin ihtiyacından ben sorumluyum ama bu kez Belçika'daki eniştem geldiğinden fazla açıldım.Hele bu kez para idaresi 0 bende !
En büyük dezavantajı yalnızlık.elini kolunu nereye koyacağını bilmiyorsun arkadaş ! Bende de ters bir durum var ,annemler evdeyken arkadaşlarla yemeğe ,kahveye,eğlenceye gideceğim tutar veya gizli saklı bir köşede sigara içesim filan.Onlar yokken hiçbirini yapmak gelmiyor içimden.Onlar yokken ben de domestik takıldım.Eviyle ailesiyle kendi halinde yaşayan mazbut hanım kız.Tabi evde kimse neler yaptığımı bilmiyor :) kıhkıhkıh;)

Kardeşimin karnı acıktı.Ben de yemedim zaten.Annemler  gelecek diye barbunya ve sebze çorbası yaptım.Ahannda annemler geldi!
ben de kaçtım:-))

Yorumlar

deeptone dedi ki…
ha ha haaaaaa hep yalnız yaşadığım için avantajlarını iyi biliyorum. en önemlisi yatağa çapraz yatıp uyumak.
:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…