Ana içeriğe atla

Denizin Yıldızı'nın Kısmetine...

Sevgili Denizin Yıldızı beni günler öncesinde mimlemişti sağolsun.Azcık (!)dağınık olan çekmecemi düzeltmek bugüne nasip olduğu için mimi de bugün cevaplayabiliyorum.
dağınıklık dediğinde bir iki parçanın ilgili yerlere konamayışı. Durum bu ! 

Yine de her zamanki düzenimin halini koymak istedim.

Bir de yani şimdi... çekmece bu;boru değil!
İçinde çok önemli şeyler olmasa da,siz bilseniz de bunları az buçuk,en nihayetinde azami dikkat göstermek gerekiyor.
Şunun şurasında çekmecem görücüye çıkıyor yani:-))

İşte bir dokun bin ah işit!Denizin Yıldızı da  "iyi ki mim verdik,yine saymış uzun cümlelerinden birini" dese yeri yani;-)

Haklısın arkadaşım,bence sen de haklıııısın :)


Konsolun üstündeki numunelerim de içinde yeralıyor.Ne olduğu seçiliyor değil mi onların da:)
Neyse benim düzenim de genelde budur.Aslında ben dağınık bir insanım.Bu yüzden eşyalarımı bölüp bölüp koyuyorum çekmeceye. Karton kutuda makyaj malzemeleri,yandaki kozmetik çantasında krem ,parfüm,yüz maskesi filan.Onun yanında tarak,fırça gibi bilumum edevatlar..Ojeler zaten görünüyor orda.Çok kıymetli hedayeli saatim(!)kolumda saatim olmadığını görenler saatim yok diye düşünerek bana saat alıyorlar ,sağolsunlar.Yakında parasız kaldığımda tezgah açıp caminin önünde satasım var ;-))Amaaa hedaye olduğu için bu yöndeki ticaret zekamı tiyatro bileti satışı üzerinde kullanacağım şimdilik:))

Kırmızılı,beyazlı,yapraklı ,kumaşlı kılıflar (Ayıptır söylemesi o kılıflar ben gibi beceriksizin elinden çıktı.Dikiş kursunda dikiş öğretmeninin entrikasından kurtulabilmiş tek eserlerim)
bendeki hikayesini merak edecek olursanız yoruma (yaz yaz yaz bir kenara yaz diyebilir şarkı moduna girebilirsiniz) Olmadı 4891 yazın cebinize hikayesi sesli gelsin ! Şaka şaka ,gevezeliğim tuttu yine azcık;)

Birinde saç düzleştiricim,birinde de saç maşası var.Orda gördüğünüz kırmızı kutu da alet çantası aslında,ben de onu takı kutusu yaptım.Çok iyi oluyor ya,kullanışlı yani.İşinize geliyorsa uygulayın derim:)
Güneş gözlüğü de mevsim itibariyle çantadan çıktı,çekmeceye yerleşti.güneş çıkarsa bilmem ama bugünlerde buralarda soğudu artık..hem de birden bire...

Ya bu arada ben yeni şarkılar keşfettim.Bir tanesini de buraya koyacağım :

Bilmiyorum artık beğendiniz mi? Ben bu tarz şarkıları severek dinliyorum.Gece yatağına uzanıp hayal kurarken bir kahve yanında bitter çikolata lezzeti veriyor bana.

İkisini de aynı anda isterseniz bir türk kahvesi tarifi size.
iki kişilik bir kahve yaparsanız 4 çay kaşığı türk kahvesi koyun.Şeker yerine de damak tadınıza göre (az tatlı,orta tatlı,çok tatlı) çikolata koyun.Sert çikolata koyarsanız iyice karıştırın.Chocella'lı ,nutella'lı gibi krem gibi olursa da az karıştırın pişesiye kadar.Kaynamadan önce de kendi haline bırakın.Kahveniz hem çikolatalı hem de köpüklü olacaktır.Çok karıştırdım diye köpürmez bu,demeyin.Köpürüyor köpürüyor:-))Hem mim,hem Birddy ,hem de çikolatalı kahve tarifi...Hadi yine iyisiniz kız ;-))

Afiyet bal şeker..yediğiniz içtiğiniz löp löp et olsun...

Hadi ben kaçtım...    
  
  

Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
bak bu çekmece gayet de düzenli görünüyor.dağınıksan da çaktırmıyorsun arkadaşım:)
şarkı gerçekten de tam karanlıkta yatarken uyku öncesi rahatlatıcı ve tatlı hayallere daldırıcı.
benim ufaklığa şu sıralar norah jones dinletiyorum uyurken.carnival town diye bir parçası var o da tarz olarak buna benziyor belki biliyorsundur.
http://www.youtube.com/watch?v=Wd1gjZYuyRI
Şanselize Bulvarı dedi ki…
bak bilmiyordum dinleyeyim.merak ettim.demek ufaklığa böyle değişik müzik dinletiyorsun.çok iyi bir fikir:-)
Denizin Yıldızı dedi ki…
Mimi cevapladığın için teşekkür ederim. Hiç aklımdan kötü kötü düşünceler geçmedi bu arada :D

Tarif için de ayrıca saolasın... Ben bunu bir koca üzerinde deneyeyim bakalım kendisi kahve gurusudur, bakalım nasıl karşılayacak?

Şanselize Bulvarı dedi ki…
rica ederim sen mimlemissin yapmaz miyim;))esin kahve guruşuysa çıkokatasini fazla koyma ki kahvenin önüne geçmesin.yine sen daha iyi bilirsin tabi:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…