Ana içeriğe atla

Ben Yaşıma Basmışım,biliyor muydunuz !!Güya ben 10 gün ortalarda dolanamayacaktım. Hey Allahım ya ,dayanamıyorum ben size:))

İşin esprisi bir tarafa ,dün aklıma geçen sene yılbaşında neler yaptığımı düşündüm de...Sonra zihnimdeki ampul yandı . Ben tam bugün hem de saat gece 12'yi çalmak üzereyken bu blogu açmadım mı !!!
Başlarda nasıl bocaladım...Mim gönderiyorlar, mim nedir,usulü nedir diye alık alık bakınıyordum cama...Blogları ziyaret ediyorum,ooo gezdiğim iki blogdan birisi mutlaka çekiliş yapıyor,hediyeleşiyor,etkinlik düzenliyor...
bir baktım insanlar kaynaşmış burda filan,
benim de bir gün böyle kaynaşacağım insanlar olacak mı derken,
bir baktım benim bir ailem daha olmuş,
sevmişim..sevilmişim..yeni şeyler öğreniyorum...üç nokta bu düşünceler bitmez...

Kıssadan hisse :
Eee ben bayağı bayağı yaşıma bastım...1 yaşında oldum..bugün blogumun doğum günü...İyi ki açmışım bu blogumu,ne güzel sizlerle tanıştık güzel güzel....Umarım hep böyle de devam eder....

2013 yılına girerken derin bir nefes alın.Burnunuzdan alın,yavaş yavaş ağzınızdan verin.Bu işlemi bir kaç kez yenileyin.doğru nefes alıp vermek insanı mutlu eder...Sonra içinizden dileğinizi dileyin...aman ha dileğinizi dilerken denk dileyin olur mu :-))

Haydi şimdi eğlenme zamanı,tey tey tey,eller havaya,hop tek tek :-)))

ay tamam gidiyorum ben,hadi hoşçakalın......


Yorumlar

Adsız dedi ki…
NİCE NİCE NİCEEE SENELEREEE :)
Adsız dedi ki…
tatlım :) mutlu yıllar sana :)
Shirin Serkan dedi ki…
nice nice senelere..
iyi ki açmışsın. iyi ki burdasın..
birbirine yakın zamanda açmışız.. :)
mim le ilgili yazdıklarına güldüm. ben de aynı senin gibi mim ne ya? diye bakınıyordum.. :) epey bir zaman çok komik geliyordu mimledim seni sözü..
yeni yılın da kutlu olsun....
Profösör dedi ki…
Siz dileklerinizi dileyin; ben de dualarını edeyim. :))
Şanselize Bulvarı dedi ki…
canım bloggercımlarım beniiim,
Tosbağanın dünyası ve arseli-ce Günler,
hepinize tek tek teşekkür ederim.Ne diliyorsanız benim için misli misli sizin olsun :-))

shirin serkan,
hani mimledim seni deniliyordu ya,
ben suratımı asıp ' ben yeni geldim beni niye mimliyorsun ya' diyordum ekranın başında.Çünkü günlük hayatta mimlemek sözcüğü bu durumun anlamını buldurmuyor,sen de bilirsin ki;-))
Sana da ondan komik geliyordu sanırım benim gibi...
tabi zamanla bu mim geleneğini ben de sever oldum,o da başka konu:))
yeni yıl dileklerini tüm kalbimle kabul ediyor,senin için de katlanmasını diliyorum:-))

Profesör,
Dualarınız için şimdiden teşekkürler..Gerçekleşeceğine inanıyorum:-))
umay dedi ki…
aaaaaaaa iyiki doğurmuşsun mu denir ne denir:)
bloğunun nice yıllarını göresin:)

ayrıca mutlu yıllar, aşk para sağlık huzur bizim olsun:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
hihihihi,ben böyle dersem yorum da böyle olur işte :D

Benim için ne diliyorsan senin için onlar da misli misli olsun:-))

İyi ki tanıdım seni de....
Ebru i.S. dedi ki…
aa,ben yorum yazdığımı sanıyordum çıkmamış:((
nice nice yaşlara,blogun daha uzun yıllar senin sevginle büyümeye devam etsin inşallah.
iyi ki açmışsın da ben de seni tanımışım.
mutlu yıllar!:)
nevrotik dedi ki…
geç kalmışım ben ya:( iyi ki de açmışsın blogunuu, iyi ki doğmuş bloguun^^mutlu mutlu yıllarr^.^

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Üniversiteli Anne

Evlenip de çocuk sahibi olduğumdan beri hayatım öyle bir değisti ki...bir türlü rotamızı kaybettiğimiz günler bile oldu.. 6-7 ay İzmir Tire'de yaşadık...O başka bir hikaye...burada bahsetmeyi istediğim en güzel şeylerden biri... Umarım yakın zamanda bunu size güzelce anlatırım. Zaten bundan sonra bu blog sayfamda bir takım değişiklikler yapma kararım var...Bunun için artık daha organize daha planlı gitmek için yöntemler edindim. Evet bu da başka bir gün yazısı .Burda bir gülümseme smile'ı görmüş gibi gülümseyebilirsiniz . Benim bilgisayarım biraz arızalı olduğundan eşimin bilgisayarından yazıyorum.Onun klavyesi de kırgız-kazak alfabesi ...Yani bu satırları yazana dek ben bir süre idman yaptım.Ama yine smile yapamıyorum... ben aslında gülümsemeyi seven yazı dilinde bile seven gerçek hayattaymış gibi bunu yansıtmayı isteyen biriyim. bu yazımı okurken bunu düşünüp hissederek okursanız doğru iletişimi kurmuş olacağız  burda bir gözlüklü smile düşünebiliriz işte... Seneler seneler…