28 Mayıs 2012 Pazartesi

Bana bi şeyler oluyor!Bazen herşeyin üstüste geldiğini düşünenlerden misiniz?
Hep dengesizler beni mi buluyor?
Tanrım karşıma bir gün benden daha okuyan ,kültürlü,aktif hatta beni ezebilecek birini çıkarakacak mı?Yine de dilimi ısırayım.Bunu söylerken bir de karşıma katlanılmaz biri çıkar filan...Siz anladınız onu;)
Yoksa bana hep böyle kompleksli,egosu ezikle  tavan yapmış gelgitli  erkekler mi denk gelecek?
Ben mi çekiyorum bunları allahaşkına?
Uzaktan pek mi bir zengin görünüyorum acaba da ,hemen bir çocuk yanıma gelir para ister,dayandıkça dayanır sırtını bana?
Yoksa benim geleceğim böyle hep değişik değişik işlerde mi çalışmak olacak?Tiyatro hayatımın şah damarı tamam da ...

Kahretsin,ben de mi bir problem var,yoksa ay burcum terazinin dengesi mi değişiyor;yükselenimin yengeçliği tuttu ,Yoksa...Yoksa güneşin burcu aslanım bilmem kaçıncı evresinde de bir gezegenin galyanına mı  geliyor? Ne bu!Ayarım kaçıyor ha !

Kafam zehir gibi çalışıyor ama tüm bu sinir harbi durumunda.İlerdeki projelerimle ilgili habire resim çizip notlar alıyorum.Bir mekana gidip sevip sevmediğim yönlerini tartıp yöntem geliştiriyorum.

Şu ana kadar hep güzel işlerde çalıştım.İyi bir çevre edindim.Ama hiçbirinde uzun uzuuuun çalışma hayatım olmadı.Karışık tabi benim iş hayatına girişim.Önce gönüllü oldum sonra çalışanı oldum.Yani girdiğin her iş kurumunu iki açıdan gördüm.O kadar farklı ki...Hem kısa hem uzun...Dedim ya karışık biraz diye:)
Bu sebeple pek çok şey hakkında tecrübe sahibi oldum diyebilirim...Hatalarım,yediğim kazıklar oldu ama...Şöyle bakınca bir tek benim başıma gelmedi değil mi?Ne kadar canım acısa da,
bazen onlar olmasa hayatı öğrenemez,tecrübeleri edinemez,güvenli adımlar atamaz,şu an ki duruşumu belirleyemezdim diye düşünüyorum.
Bugünlerde tüüüm bu sorular geçerken zihnimden zaman zaman da çalışsaydım biraz daha bir üniversite okusaydım veya bitirseydim paşa paşa tüm bilgileri ezberleyip  atanıverseydim daha mı iyi olurdum ,diyorum
sonra bir bakıyorum...
tamam ara sıra huzursuzluğum olsa  da bazen kendi çapımda krizler yaşasam da belki tüm bunları üniversite okuyarak elde edemeyecektim...Böylesi bir yaşam bana göre değil...

Kpss'yi kazanıp yerleşen bir akrabama tebrik için aradığımda nazik bir teşekkür ederim sözünü duyacağıma 'eee şükriye bu işler kolay olmuyor' demişti.Sen bilgileri ezberleyip bu başarını iktidarda olan birine borçlu olduğunu söylüyorsan ,kendi emeğine yazık ediyorsan bırak ben de memur olamayıveririm..Peki sen özel sektörde çalışan bir insanın iletişim becerisine,problemlerin üstünden gelme becerisine mi sahipsin!
(Bu arada istisnalar elbette vardır,KPSS ayrı bir mevzu ama bu sınava girip de ilerde bizim çocuklarımızı yetiştirecek arkadaşlarımız var.Genelinde konuştum.) 

Aklıma geldi durduk yere bak,gördün mü neyse
Böylesi bir yaşamın bana göre olmadığını söylemek  bir teselli mi  sizce ? Öyle görünüyor.olabilir..Değil ! Ben şu ruh halimi saymazsam %95 memnunum .Geri kalan %5 lik  tedirginlik oranı içimdeki laf-ı güzaftan ibaret...
Geçecek geçecek biliyorum
Benim hala umudum var.....
Yorum Gönder