Ana içeriğe atla

Şimdi Haberler !

işten az önce geldim.güya hemen yatacaktım eve gelince.telefonumu iş yerinde unutmuşum.ayrıca yarın tek tatil günüm.telefonu almak için gitsem mi gitmesem mi bilmiyorum !

*****
günü yetkili görüşmesiyle sonuçlandırdım.orda adamın biri beni yakup ile görüştür diye ısrar ederken benim ekip başım çağrı değerlerimi görüp görmediğimi sormasın mı ,

-hiç sırası değil,ben burda nelerle uğraşıyorum,

görüşmeyi devraldı.saat 01:30'u geçti.görüşme devam ediyor.

o kadar beni başından savsakladı ya bugün hepsinin cenemesini çekti.Adama baştan kızmıştım ama iyi de oldu .

*****
bugün tiyatrodan bir arkadaşım aradı.geçen seneki gruptan hoca ile beni konuşmuşlar.provalara düzenli gidemediğimi söyleyen hoca arkadaşıma bu sene için 'bir saat bile olsa gelse ' demiş.nasıl koltuklarım kabardı,nasıl mutlu oldum anlatamam.demek o kadar başarılıymışım!
akşama kadar bu pozitif duygularla geçti.Uzun süre oldu hiç bu kadar mutlu olmamıştım ben!

****

size ileride kurmayı düşündüğüm avangard tiyatro evimin dekor örneğini göstereyim mi.Nette fotoğrafları görünce bayıldım resmen !

model 1
Model 2

 
Kostüm odası. Evimde de biriktiriyorum kostüm olacak eşyaları. 

Kostüm Odası.

evde envai çeşit şey var.hangi oyun istersen hangi döneme dair ;uydurabileceğim bir parça var.

******
Yazı yazmaya başladım.Tiyatro oyunları yazmaya başladım.zihnim daha bir üretken.İngilizce çalışıyorum.
Gitar kursuna başlayacağım.tek kişilik oyunum için TDK sözlüğü aldım,ona başlıyorum.Edebiyat dizisi kitapları okuyorum.Tiyatro olacak bakalım izin günlerinde.
Proje üretebileceğim sosyal toplum çalışmasının olduğu amatör bir duyguyla profesyonel iş sağlanabilen kendime uygun bir iş istiyorum şehirdışında.

*****
amerika keşfedilmişse başka bir diyar da var.keşfeilebilir.
öğrendiğimiz görüler vardır ,başka öğrenebileceklerimiz de olabilir
sanat bunun için var
hayatın içinde
hayat kalbimizin içinde........

TİYATROOOOOOOOOOOOOOOOO
BEKLE BENİ GELİYORUM
TAŞA TAŞAAA :-))

Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
Nasıl bir tebessüm bıraktı yazın bende bir bilsen:)
Tebrik ederim,görüşemediğimiz süreler içinde ne çok şey değişmiş,yni kararlar,yeni adımlar atmışsın.Umarım tüm hayallerin ve uğraşıların en kısa sürede en güzel sonuçları verir canım.
Shirin Erdem dedi ki…
kendin için neyin daha uygun olduğunu sen elbette daha iyi bilirsin. ama ben tiyatro sanatçılığını çok yakıştırıyorum sana şükran. sanatın bu kadar değersiz görüldüğü bir ülkede, umarım başka işlere gereksinim olmadan sadece tiyatro yaparak yaşamını sürdürebilir bir duruma ulaşırsın..
tiyatrodaki başarılarını görünce bize de mutlu olmak düşecek.. :)
Semi M.Eller dedi ki…
Blogunu böyle daha çok beğendim. Siyah karamsar gibi dursa da bence iyi olmuş, daha rahat okunuyor. Kostüm odasını pek bir sevdim. Her eve lazım gibi duruyor:)) Planların gayet yoğun, umarım hepsini gerçekleştirecek enerjin ve zamanın olur:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
umarım ebrucum,artık ben de sevdiğim işlerde olmak istiyorum.hayallerimi gerçekşetirmek istiyorum,tüm çabam ve sabrım bunun için...
eminim sen de öylesin,
umuyorum bir gün ikimizde sevdiğimiz işlerle uğraşacağız:-))
Şanselize Bulvarı dedi ki…
shirin ben de tiyatroyu kendime çok yakıştırıyorum.çok da seviyorum.ama destek de pek olmayınca çevreden hayatını idame ettirmek için ve birikim yapman için farklı kollarla beslenmen gerekiyor.dua et bana ,amacım kendimi bu konuda ıspatlamak ve şehir dışına açılmak bu süreçte :))
tiyatro hayatıma yine giriyor ,göreceksin:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
teşekkür ederim semi.siyah bana hep canlı renk gelir ,siyahın içinde daha canlı tonlarla renkliliği yakaladım.evet ,öncekinden daha okunaklı olduğu da kesin,doğru söylüyorsun.
plan olunca pek gerçekleşmiyor ama bunlar artık hayatıma geçirebildiklerim.bu işimde bunlara gerek duyuyorum şimdi.şu an tek gereken ingiliz bir mektup arkadaşı:)
güzel dileklerin için teşekkür ederim...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…