Ana içeriğe atla

2.Kurgu Agent Tiyatrosu Monoloğu

bugün uyuz bir kız yüzünden servise geç bindim.otobüs geç geldi.otobüs kartım da yoktu ayrıca.
dakika 1 gol 1 !
geldim bilgisayar arıza verdi kulaklık mute çalışmıyor softphone güncellemesi yaptı
varan 2 gol 2 !
sisteme geç girdim .süpervizör çağırdı sabah içtiması alındı
varan 3 gol 3 !
elim ayağım titriyor.kafayı toplayamıyorum.ateş gibi yanıyorum.
Allahım ne olur sabır ,ne olur !
İki cümle edecek halim yok!
İnsanların gözüne bakıyorum.feri yok gözlerinin.Canım sıkılıyor daha çok.biri ce dese ağlayacağım.Ne işim var burada benim!
Sonra çok şükür ki bir süre sonra sistem güncellemesi başladı.çalışma bilgisi vermeye çalışıyoruz.
Allahım çok şükür,buna benim çok ihtiyacım vardı.Ben tiyatromu,ben çocuklarımı,hızlı adımlarla yürüdüğüm ,kulağımdaki müziklerle hikayeli yürüyüşlerimi,bayram ziyaretini andıran çatkapılarımı özledim!
Allahtan ki bugün insanlar çok nazik insanlardı.
allah var insan karşısındaki kişiyi bir şekilde iletişim kuruyor ama iş ortamı öyle mi ya !
***
bugün her yer kırmızı kalpli balonlarla doluydu.her masada bir tane balon.Çok da sevgi gönüllü insanlarız ya !!
-bu ne, demişim ya ; bu ne arabesk bir durum
hiç sevmem öyle kalpli balonları.masamdaki kırmızı balonları attırıvermişim bir yerlere.Akşama doğru ruh durumum şirineliğe başlayınca,tanıdık ve gerçekten gülümseyen ,sevgi dolu gözlerle karşılaşınca
biraz daha düzeldim.Başka masalardan kalpli balon topladım.bugün iki yakın arkadaşım ve sevgilisi ile bir mekanda toplanmaya karar verdik.
sen iki çubuklu kırmızı kalpli balonla servise bin,yürü,balon elinden çıksın ,üşenme koştur peşinde yakala al,sonra mekanın kapısında bir tane balonsuz çubuk ve kırmızı balonla kapıda kalakal.bir merdivenlere baktım bir kapıya,gözüm yemedi girdim içeri.Kısmet buraya kadarmış !
***
bugün agent bir arkadaş anlatmış arkadaşlara.güldüm ben de.
telefondaki müşteri :
-sizin orda o.çocukları mı var ,demiş.
kız da melez güzeli hafif balıketli tatlı bir kız cevabı yapıştırmış :
-Özel bilgilerimizi paylaşmıyoruz ,demiş !
Açıkcası çok güldüm.bana göre zekice bir cümle olmuş.Ne taraftan anlarsan !

***
kırmızı balonlu gören kim varsa bugün bana baktı.hiç cool tarzıma uymuyor sanırım.ağır buyur kıyafetlerle iki tane kalpli balon !

***
İşyerinde bazı kızlara çiçek geldi.ömrü hayatımda o kadar tiyatro oyununda oynadım protokol kuralları dışında hiç öyle özel bir çiçek almadım.
Aslında takmam böyle şeylere ama içim biraz ne bileyim buruldu herhalde.Çünkü ben benimsediğim insanlarda arsızlığa dökerim işi.ama kimse de "bunu görünce sen aklıma geldin" ya da "bu da benden olsun" demez.Olsun ,sevilmek yetiyor bana !

Olsun yine de şanslıyım ben,
alemin tek sevgilisi var ,benimde bir çok beni seven sevgilim !

Sevgi'ler gününüz kutlu olsun,sevgiyle kalın.......

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…