Ana içeriğe atla

2.Kurgu Agent Tiyatrosu Monoloğu

bugün uyuz bir kız yüzünden servise geç bindim.otobüs geç geldi.otobüs kartım da yoktu ayrıca.
dakika 1 gol 1 !
geldim bilgisayar arıza verdi kulaklık mute çalışmıyor softphone güncellemesi yaptı
varan 2 gol 2 !
sisteme geç girdim .süpervizör çağırdı sabah içtiması alındı
varan 3 gol 3 !
elim ayağım titriyor.kafayı toplayamıyorum.ateş gibi yanıyorum.
Allahım ne olur sabır ,ne olur !
İki cümle edecek halim yok!
İnsanların gözüne bakıyorum.feri yok gözlerinin.Canım sıkılıyor daha çok.biri ce dese ağlayacağım.Ne işim var burada benim!
Sonra çok şükür ki bir süre sonra sistem güncellemesi başladı.çalışma bilgisi vermeye çalışıyoruz.
Allahım çok şükür,buna benim çok ihtiyacım vardı.Ben tiyatromu,ben çocuklarımı,hızlı adımlarla yürüdüğüm ,kulağımdaki müziklerle hikayeli yürüyüşlerimi,bayram ziyaretini andıran çatkapılarımı özledim!
Allahtan ki bugün insanlar çok nazik insanlardı.
allah var insan karşısındaki kişiyi bir şekilde iletişim kuruyor ama iş ortamı öyle mi ya !
***
bugün her yer kırmızı kalpli balonlarla doluydu.her masada bir tane balon.Çok da sevgi gönüllü insanlarız ya !!
-bu ne, demişim ya ; bu ne arabesk bir durum
hiç sevmem öyle kalpli balonları.masamdaki kırmızı balonları attırıvermişim bir yerlere.Akşama doğru ruh durumum şirineliğe başlayınca,tanıdık ve gerçekten gülümseyen ,sevgi dolu gözlerle karşılaşınca
biraz daha düzeldim.Başka masalardan kalpli balon topladım.bugün iki yakın arkadaşım ve sevgilisi ile bir mekanda toplanmaya karar verdik.
sen iki çubuklu kırmızı kalpli balonla servise bin,yürü,balon elinden çıksın ,üşenme koştur peşinde yakala al,sonra mekanın kapısında bir tane balonsuz çubuk ve kırmızı balonla kapıda kalakal.bir merdivenlere baktım bir kapıya,gözüm yemedi girdim içeri.Kısmet buraya kadarmış !
***
bugün agent bir arkadaş anlatmış arkadaşlara.güldüm ben de.
telefondaki müşteri :
-sizin orda o.çocukları mı var ,demiş.
kız da melez güzeli hafif balıketli tatlı bir kız cevabı yapıştırmış :
-Özel bilgilerimizi paylaşmıyoruz ,demiş !
Açıkcası çok güldüm.bana göre zekice bir cümle olmuş.Ne taraftan anlarsan !

***
kırmızı balonlu gören kim varsa bugün bana baktı.hiç cool tarzıma uymuyor sanırım.ağır buyur kıyafetlerle iki tane kalpli balon !

***
İşyerinde bazı kızlara çiçek geldi.ömrü hayatımda o kadar tiyatro oyununda oynadım protokol kuralları dışında hiç öyle özel bir çiçek almadım.
Aslında takmam böyle şeylere ama içim biraz ne bileyim buruldu herhalde.Çünkü ben benimsediğim insanlarda arsızlığa dökerim işi.ama kimse de "bunu görünce sen aklıma geldin" ya da "bu da benden olsun" demez.Olsun ,sevilmek yetiyor bana !

Olsun yine de şanslıyım ben,
alemin tek sevgilisi var ,benimde bir çok beni seven sevgilim !

Sevgi'ler gününüz kutlu olsun,sevgiyle kalın.......

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…