Ana içeriğe atla

Uyumaya Çalışırken

belki bir an siz de benim hatlarıma düşüyorsunuz.kim bilir.aranızda çağrı merkezini aradığında kızan arkadaşlarım varsa bazınız haklısınız ama çoğu zaman da haksızsınız.Bu hayatta bazen ticaret denilen şeyin hizmet sektöründe olduğunu gözardı ediyor ve orada çalışanların da bir yere bağlı olduğunuzu unutuyorsunuz sanki.yetkili isterken çağrıdaki kişiye zaten yetki verildiğinizi ,verilseydi seninle onca lafı edeceğine direkt bağlamayı tercih ederdi değil mi !

işte bu cümleler günlük hayatımın bir parçası olmaya başladı !

*****

geçen hafta hep gece çalıştığım için tek tatil günümde de takdir edersiniz uyku düzenimi oturtamadım VE ben 5:30'da kalkacak olmama ve bu saate kadar hortlayıp zıplamama rağmen,kitap okumama rağmen ve gözlerim yanmasına rağmen UYUYAMIYORUM !

Heyecandan mıdır nedir ! Deli olacağım.Ben uyuyamazsam çok huysuz olurum !

Bir yandan içim içime de sığmıyor.Bir garip huzursuzluk da var.Bunda ev ahalisinin gerginliği de var tabi.Diğer taraftan telefonumun bozulmaya yüz tuttuğundan ve yeni alacak olduğum telefonun fiyatının beni düşündürmesi.bir yandan gelecek hayallerim....

tüm bunlar bir yana düşününce içimi aydınlatan,güneş gibi içimi ısıtan,hayatıma yeni birisi girse bu kadar sevinir miydim acaba diye düşündürten bir durum :

TATATATAMMMMMM,

oyun teklifi aldım. "1 saatlik bile olsa gelse ne iyi olur " denmiş hakkımda.Benim için düşündükleri rol de yine benimle ters köşe bir rol.Öyle sıradan değil yani.oyun hareketli de bir oyun.oyunu okumayı yeni bitirdim.kafamda işliyorum bakalım.

henüz kesin değil ama %95 olacak gibi.:)

burdaki çoğu insan beni tiyatroyla tanıdı."bir oyunun olduğunda haberimiz olsun ,izlemek isteriz"diyorlar.
hayatımda ilk defa tiyatro izledim.bir daha oyunun olduğunda haber ver.eşim çok beğendi,bundan böyle hep tiyatroya gidelim"diyen oluyor.
çok mutlu oluyorum.koltuğum kabarıyor.ve yerimi anımsıyorum bu hayatta.sonra tekrar hedeflerime yoğunlaşıyorum.

******

başka bir yazı yazacaktım bugün.içimden bu saatte bu geldi.
eski yazılarıma bakıyorum da önceden daha bir dolu yazıyormuşum.ee tabi müsait zamanım daha fazlaydı.
dur bakalım yine olur,yine !Yorumlar

Profösör dedi ki…
Yine de samimi bir yazı okudum ben. Hemde ders alınacak, doğal bir yazı. Gönlüne sağlık.
Ebru i.S. dedi ki…
Olmak istediğin yeri hatırlatan bir gelişme çok sevindirici:) bakalım ben ne zaman izleyebileceğim seni sahnede?Bir de rolünü merak ettim tersköşeden kastın ne?:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
kimsenin benden beklemediği ters köşe bir rol.hani günlük yaşamda çok sade olup senden onu beklemeyip sahnede şaşırtan,anladın;)
umarım ben de çok isterdim oyunumda beni izlemeni :)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
bunu duyduğuma gerçekten sevindim.demek ki hayatımda öğrendiklerimi yansıtabiliyorum ve bir şeyler katabiliyorum.Ne mutlu bana o zaman :-))
Ebru i.S. dedi ki…
Anladım,rolün ayrıntıları şimdilik açıklanmıyor sanırım;)
Bir de Deeptone sana yorum bırakamadığından yakınıyor hala.Ben bırakabildiğimi söyledim ama yine de bilgin olsun canım.
Şanselize Bulvarı dedi ki…
http://bbt.bakirkoy.bel.tr/default.aspx?pid=10025&nid=73769
bu linkte küçük bir sahne var rolümü anlatan.kim çok çığırıyorsa o benim:))
tamam tatlım teşekkürler,deeptone,müsait olunca gelir :)
deeptone dedi ki…
deneme.olmuş herhalde. yandaki feys, twit şeysileri izin vermiyoduuuuuu. oh beeeee :)))
deeptone dedi ki…
ama, ebru, nasıl bırakabiliyordu ki. yandaki gadgetler izin vermiyordu. söleseneee :)
deeptone dedi ki…
ebru nasıl yapabiliyordu, sölesene ama. yandaki o renkli şeyler yorum kutusuna girilmesine izin vermiyordu ki ama yaa :)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
ıhım ıhhmm şöyle aktarayım efem,sen bunun bildirimini bana yaptıktan sonraki ilk izinimde sayfa genişliğini ayarladım.yani önceden geniş tutmuştum şimdi daralttım hepsi bu kadarcık ;-)
ve tatataaaammm oluverdi işte böyle ! ;)
Semi M.Eller dedi ki…
Tebrikler!!!! Umarım bir gün ben de seni sahnede izleyebilirim.
Ruhsuz Atmaca dedi ki…
Uyku haliyle gelmiş samimi yazı :)))
Şanselize Bulvarı dedi ki…
Teşekkür ederim .evet öyle anlasiliyor.:))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…