Ana içeriğe atla

Hayatımın İçinden
ohhhh hayır kişisel gelişim kitapları mı,ben almayayım teşekkür ederim derken,
bugünlerde kişisel gelişimin,içsel yolculuğumun derinine vurdum,iyi mi !
iyi iyi ,pek iyi !
Bilmediğim ne çok şey varmış meğer ! Bazı kişisel gelişim kitapları bile strateji geliştirmek için birebir !
Ha bir de hayatımda şimdiye dek ucundan kıyısından geçmediğim bazı şeyleri tatbik ederken buldum kendimi.Bir şımardım bir şımardım ! Hatta bu şımarmayı bulaştırmak için içinizden birini her an arayabilir,sizi muhteşem bir organizasyona sıçratabilirim ! Büyük bir keyifle sıçrarız birlikte !

ama önce herşeyin tam ,eksiksiz duyurulması gerekir değil mi bunun için !
Tam da üstüne bastım değil mi :))

Bugünlerde şiir akşamlarına da katılamıyorum.Edebiyat şimdilik dergilerden ve çevremden duyduklarımla yetinebildiğim bir lüks oldu benim için.Olsun,nasıl olsa şimdiye kadar olan varlığım hep edebiyatla olmuştu.Varsın olsun bundan sonra hayatıma birazcık da Mümin Sekman,Oğuz Saygın gibi kişisel gelişimciler giriversin.Kişisel Gelişimciler derken abarttığımı sanmayın sadece programıma dahil ettim.O kadar ; abartmayalım ! Ben felsefe kitaplarımdan,şiirlerimden memnunum yine de ! 

Yalnız bugünlerde bir arkadaşımdan duydum.Nerdeyse ruh ikizim olan Emel'imle geçen gün konuşmamızda 


BU KİTAPTAN bahsetmişti.Ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz tıklamanız yeterli.Emel'in kitap okuma zevkine son derece inanan biri olarak söylüyorum,bu kitabı mutlaka okumamız gerekiyor !!!!

Bu esnada kütüphaneden Deliler ve Dahiler kitabı ve Mıchael Ende'nin Bitmeyecek Öykü kitabını almıştım.
Mıchael Ende'nin ilk Momo kitabını tanımıştım.Fantastik bir felsefi kitabı özelliğini taşıyan kitap Antoine De Saint Exupery'nin Küçük Prens'ini,Jostain Guarder'ın Sofie'nin Dünyası  kitabını sevenler için ideal bir kitap.Öyle ki bu yazarın bu kitabını da heyecanla kütüphaneden aldım.
Ne var ki bitmek bilmez şehir dışı gezim,eğitimlerim,tiyatro provalarım,eve gelince çalışmam gereken bir dolu planlarım varken ben bir türlü başlayamadım.Haftaya vermem gereken nalet bir matematik sınavım varken,50 gün sonra LYS sınavında cebelleşmek zorunda kalacağım fizik,kimya,,matematik ,biyoloji gibi dersler olunca kolumun altından karpuzları düşürmemek için strateji planları geliştirmek üzerine zihnim üst ihtisas yapıyor.
Ben kaşındım,biliyorum:-))Gereken tedbirleri aldım.İçime önceden doğmuş olmalı ki,bir sabah bir gittim saçlarımı kıpkısacık kestrdim.Ooooh pek iyi oldu !
Yoğunluktan şikayetçi değilim.Çalıştıkça zinde kalıyorum,eyleme geçtikçe zindeyim.Kendime de önem göstermek işimin de bir parçası.Bu yüzden hepsi aynı eksende gidiyor.

Emellerimi gerçekleştirmemin bir yolunu buldum,Allah'tan ne dileyeyim daha,şükür :))

Nazar etme ne olur,şans tanı kendine,o da olur:))Yorumlar

Ebru i.S. dedi ki…
seni böyle zinde,enerjik ve huzurlu görmek çok güzel arkadaşım.bunu içinde olmaktan keyif aldığın yoğunluğa mı,bekleyen sınavlara mı(!) yoksa okuduğun kişisel gelişim kitaplarından hangisine bağlamak doğru olur bilemem ama sana yaradığı kesin.
sevgiyle kal:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…