Ana içeriğe atla

Karşılıksız Ne KaldıO bana geldi.Ben de ona gideyim.O bana alsın.Ben de ona alayım.O benim için bir şey yapsın .Ben de yapayım.O bana yazsın ben ona yazayım.Bu çizgide gelişiyor herşey...
Çevrenize bir bakın hele.Hatta kendimize dönüp bakalım.Neyi karşılıksız yapıyoruz?
anne baba sevgisinin bile karşılıksız olduğunu düşünüyoruz ya.Yok ,aslında öyle olduğunu hissettirmiyoruz.
Böyle olursan biz de böyle yaparız.Bize karşı çıkarsan biz de sana böyle davranırız.Sen bize böyle yaptın ya ,biz de sana aynısını yaparız.
Eleştiririz .Yargılarız.Bildiğimiz her nasihatı sıra sıra söyleriz .Sıra davranışlara geldi mi tutarız aynısını yaparız.
-O bana şunu söyledi.
-cevabını yapıştır hemen
hemen hemen eksik kalma .altında kalmayıver.Yapıştır lafı.
Eleştirdiğin bir şeyi ,doğru bulmadığın bir şeyi niye o sana yaptı diye yapasın ki !
Kimse içinden geldiği gibi davranmıyor.
Karşısındaki insanın yapamayacağına emin oldukları halde "yaparsın sana inanıyorum"
nesine inanıyorum nesine ! Şimdiye kadar neyi becermiş ki.Şimdiye dek becerebiliyor olsaydı şu an başka şeyleri konuşuyor olurduk.
İnanmadığım şeyleri inanmış gibi yapamıyorum.Sırf bir kişi benimle iş yapsın diye onaylamadığım bir şeyi satın alacak ya da yapacak değilim.Neye inandım,neyi kullandım,neyin faydasını gördüm,neye gerçekten gitmek istedim.Ordaydım.Koşulları zorladım.Birilerini memnun etmek istediğim zamanlarım da oldu.Ama herkesin gönlü olsun diye de sevmediğim hoşlanmadığım şeylere bir fikrim varmış gibi de yapmadım.
Yaptığım anda kendimi ağır rencide ederim.
Tıpkı başka insanlara da o küstah damarımın kabarabileceği gibi.
bugün kibir ve küstahlık üzerine konuşan bir kişi geçmiş günlerde aynı ortamda bulunmuş bir insanla oturup engenler gibi telefonun ekranından başını ayırmayıp etrafındakilerin farkına varmayıp telkinlerde bulunuyorsa bu da ayrı bir durum.

Barış Manço şarkısı -Kul Ahmedin Ceketi

Bırakın o sosyal medyada paylaştığınız mevlana sözlerini ,nice bilmem kimin şiirini sözlerini,âlim sözlerini ....
Bunu soralım kendimize ,
gerçekten karşılıksız kimi seviyoruz ,nasıl seviyoruz,en son kaç zaman önce karşılıksız bir şey yaptınız,aldınız,sattınız ,bir yerlere gittiniz ?
ben sordum ,
utandığım yerler oldu,
yüzüm kızardı..
kimse görmedi .
Çünkü onlar henüz sormamıştı.....

Yorumlar

Profösör dedi ki…
Karşılıksız yapılan iyilikler, güzel davranışlar bizi birbirimize kaynaştırır. İçten gelen bir selam ve bir tebessüm bunun kanıtı olmalıdır.
Şahin Shirin Erdem dedi ki…
Çok önemli bir konuya vurgu yapmışsın. Yüreğine sağlık Şükran.
Tam da bu yüzden insanlar mutsuz keyifsiz bir yaşama mahkum kalıyorlar. Gerçek sevgiyi yasayamiyorlar çünkü. Sevgiyi karşılık düşünmeksizin doğallıgi içinde yaşayabilmek çok değerli.
Şanselize Bulvarı dedi ki…
Herkesin bu duyguyu bilmesini diliyorum ☺
Şanselize Bulvarı dedi ki…
Evet bunu sorguluyor olmak bile ve bu yazıma yorum yazdığınız için aynı derde düşmüş sayiliriz...
Ben de teşekkür ederim shirin sende de aynı duyarlığı görüyorum ☺

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…