Ana içeriğe atla

Hayallerden Uzanan...


Uzun bir süre oldu mimlenmeyeli.Daha doğrusu mim cevaplamayalı.
Çünkü ben aslında beğendiğim mimleri cevaplıyorum mimlensem de mimlenmesem de.Uzun süre ara vermiştim kendimce.
Sonra blog gezintilerimi yaparken ve yine Deep'in paylaştığı mimi okurken tesadüfen bir baktım mimlenmişim ben.Deep tarafından da mimlenilmek güzel bir durum.Blogların gizemli prizmatik şeker bloggerı o.
Aranızda onu tanımayan pek yoktur ama ola ki küçük minnacık bir ihtimal sayfasını burdan ziyaret edebilirsiniz ve mim yazısını da :)
Hayal kurmayı herkes sever sanıyordum ben önceden ama.Sevmeyenler de varmış !
Oysa hayal kurmak yaşamanın bir başka boyutu bence,
Hayal kurmak hayatımın bir parçası olduğu için yazmadan duramazdım.Teşekkür ederim Deep,kulakların şu an güzel bir konçerto müziği gibi çınım çınım çınlasın inşallah :)

Hergün hayatım ne kadar yoğun olursa olsun hayal kurarım ben.Hatta onun için ayrı bir zaman dilimi oluştururum.Boş kaldığım her saniye benim için hayal anı.O an temizlik yapmam gerekip misafir ağırlamam gerekse bile hayallerimi öyküleştirip tiyatral hale getirdiğim oluyor laf aramızda.
Moralim çok bozuksa bile mesela kendimi sahnede hayal ediyorum,direkt modum değişiyor.Hergün kendime ayırdığım rutin hayal anlarım ise mutlaka müzikle oluyor.
Bazen bir sinema filminde oynuyorum,TV dizilerine sıcak bakmıyorum ama Yalan Dünya dizisinde kendime bir karakter çiziyor oluyorum,olmadı Nil'ce şarkılar söylüyorum.Bazen rock müzikler söylüyorum sahnede.Bazen ise deli gibi dans ediyorum,bazen ise artistik danslar yapıyorum.Mesela bir keresinde kendimce zor bir hareketi çalışa çalışa yapmıştım,


Bazen müzikal tiyatrolarda oynuyorum...Bazen kendim açıyorum sahnemi,tiyatro merkezimi.Bir bakıyorum orası bir Yaşam merkezi olmuş çıkmış.Sabah insanlar geliyor mutlu,beraber kahvaltı shakelerimizi içiyoruz,sporumuzu yapıyoruz,gün arasında yeşil çaylarımızı,türk kahvemizi yudumluyoruz,provalar oluyor ,müzik oluyor eğleniyoruz,herkes sakin,mutlu ,dingin,
herkes bir başkasına yardım ederek mutlu oluyor.
Kimse yanımda evlenmem gerek,çocuğum olmuyor ,param olsa şu kürkü alırım,evleneceğim ama kaynana 5 bilezik yapmıyor ,demiyor...bazen de Oscar töreninde,Cannes 'da görüyorum kendimi.Tony ödülüne de layık görülebilirim değil mi:) 
Hatta hayal bu ya,işi abartıp bir edebiyat ödülüne de layık görülebilirim.Mesela Haldun Taner Öykü Ödülü...Tabernakul,Nobel,Pulitzer...biri beni durduurrrrrrrrsuuun :D


Büyük bir evde 10 çocukla beraber kalmak...Onlarla kurabiye yapmak onlarla top oynamak onlarla dans etmek sonra aynı yerde büyüklerin de olduğunu düşünmek tavla şakalaşmaları,aile kutlamaları,dayanışmalar....

Arada da tek başına kalmak istediğimde sığınabileceğim küçük bir antresola bir liman yani ev....
Mutfak ,salon alt taraf,merdivenlerden .çıkıldığında yatak odası ve çalışma köşesi,banyoda mutlaka küvet ,ve küvet cam kenarında veya gerçekmiş gibi görünen bir deniz manzarası...

Sevdiklerime kullanışlı bir ev....Araba maraba yok.Motor da yok.eğer çok lazım olursa kiralanır.
Bisiklet olur ama.Genç,yetişkin,çoluk çocuk ,yaşlı selemize sandviçlerimi koyar kır gezilerine gideriz.

Paranın pulun malın mülkün,kişisel gelişim zırvalıklarının rafa kalktığı sevginin ,anlayışın ,hoşgörünün,kahkahaların ,sağlığın konuştuğu güzel anlar kuruyorum...
Kimi zaman Paris'de olup Edit piaf dinleyip Chanel kıyafetleri giyerken,
Bir yandan Travis -closer dinleyip country ev halinde olduğum oluyor,
Bazen eski zaman kıyafetleri ginip Grease esintisi oluştururken,
bazen Chicago müzikleriyle kadınsı ve hayat dolu ve feminen oluyorum
Bazen popüler müzik dinliyorum,o zaman da fabrikasyon seri üretime kaçıyorum,yani herkes ne giyerse ondan,
Brahms esintileri dinlediğimde de uzun kuyruklu vücudu saran kıyafetler için mağrur bir kadın gibi....


Hep böyle güzel olmuyor bazen tabi,
Bazen kurduğum kötü bir hayale bile aldanıp ağladığım oluyor.Bilmem nedendir kaptırıveriyorum...

Sonra da bir bakıyorum her biri yazılmayı bekliyor....
Yetmiyor şimdi bunları Pinterestte görselleştirmeye başladım.Aştık azizim aştık !

Geçen gün şunu derken buldum kendimi :
"Acaba ben kafayı mı yiyorum ?"
"yoksa gerçeklerden mi kaçıyorum"

Ne zaman bunu düşünsem kendimce uçuk gördüğüm hayalim gerçekleşti.Demek az kalmış bir şeyler için daha !


Hayaller kurulur,öyküler yazılır...Veee açılır perdeeeee :)

Mimlediğim kişileri buraya yazmıyorum.Sayfanıza gelip tek teeek söyleyeceğim ,

Seviyorum sizi,
Özletmeyin kendinizi ....

Not : Fotoğraf mı ?Yok canım o kadar da bana kalsın ;)

 
 

Yorumlar

Shirin Serkan dedi ki…
çok tatlı çok güzel hayaller..
umarım bütün hayallerin gerçekleşir..
hayal kurmak ta,hayallere kavuşmak için yapılan yolculuk ta güzeldir..
yaşam merkezi, ev hayali çok güzeldi.
deeptone dedi ki…
hey maşallah maşallah.

senin hayallerinin böyle olduğunu tahmin ediyordum zaten. teatral müzikal edebiyatsı sinemasal kurabiyevi :)))

ay bunların hepsi bir arada nasıl olsun beeee.

şenlikli yazmışsın.

hayalin hep bolsun amin.
:)
Gulcin dedi ki…
harika :)
en kisa zamanda yazmak icin elimden geleni yapacagim :)
Pembe Deniz dedi ki…
Ne güzel hayaller bunlar böyle ;)

Hayal kurmak iyidir iyi...

Sevgiyle :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…