Ana içeriğe atla

.............................

Merhaba,

Günlerden beri yeni bir yayın yazmak için didindim.Ama ne yalan söyleyeyim bloga yazacak iç açıcı bir şeyler yazmak henüz içimden gelmiyor.
Garip bir içine kapanıklık var.Kendimi tanımlamakta,anlamakta zorluk çekiyorum.Haliyle bu halim bazen çevreme olumsuz yansıyor.Fena gelgitli durumlar anlayacağınız...
Kayıtlarda yayınlanmayı bekleyen bir kaç yazım daha var önceden.Ama paylaşmak bile içimden gelmiyor.
Ama işten ilk fırsat bulduğumda uzuuuuun süreden beri ziyaret etmediğim gözardı etmek durumunda olduğum bazı bloglara ziyarete gidip yorumlar bırakıyorum.Sayelerinde isigami öğreniyor,Anne Ben Barbar mıyım bienaline gitmiş gibi oluyor ordan ver elini Londra demiş gibi gezilere çıkıyorum oturduğum yerde.Ve uzuuuuun süreden beri ara verdiğim öykülerime dönüş yaptım.Artık hergün kısa öyküler yazma çalışmaları yapıyorum....Belki birilerini yanımda hissetmek,hatırlarını yaşamak için kimbilir...Belki'si fazla ,öyle....
bu sırada blog ziyaretleri sırasında Betûl Mardin'i okuyorum.Buyrun siz de okuyabilirsiniz,herkese lazım!
KEndimi bazen saçma sapan espriler yaparken buluyorum.Telefonda da soruyorlar :
-Sen bir şey mi içtin ?
-Yooo
-ne bileyim,bir tuhaf konuşuyorsun?
(Bu arada karşıdaki şahsın ağzı yamulmuş,tek kaşı havaya kalkmış,bir eli saçında kaşınıyordur)
Öyle çok çalışmak istiyorum ki ,bir şey düşünecek,bir şeyin yokluğunu hissedecek zamanım bile olmasın.Tabiri caizse başımı kaşıyacak vaktim olmasın!

Sonra pek bir uykucu oldum bu aralar.
keşfettiğim de bazı müzikler var .

Sonra arada Edith Piaf ,Dvorak Yeni Dünya senfonisi,Mozart'ın Zaide'si,sonra Tchaikovsky -Scene Black Swan,Giazotti-Adagio takip ediyor.
bu son günlerde Ferhat Göçer'in son şarkısı Yarabbim şarkısı da hoşuma gitmedi değil.Pek sevmem aslında ama bu şarkının sevgi voltajı yüksek.Ama bir süre sonra o da sıktı beni.
Ki,ben şarkıları çok dinledikçe bağlanırım.Bazısından soğudum mu tam soğuyorum.Onları çok dinlemeye gelmiyor.
Bu şarkıyı günlerden beri belki dinlediğim 1000i bile geçti.Telefonumda,bilgisayarımda,zihnimde  hep bu şarkı :)
Sanki bana O'nun hediyesi....
Öyle işte,
başka diyeceğim bir şey yok....

Yorumlar

semmma dedi ki…
ben de aynı moddayım.. uyuyayım, o arada beynimle ellerim işbirliği yapıp bloğa postlar girsin, hayat aksın, çok şey düzelsin ama ben uyuyayım istiyorum. arada ne idüğü belirsiz saçmalamalar, sonrasında beynimin varlığını kanıtlamamı gerektirecek espriler, çevremdekilerden "ne diyon sen değişik" tepkileri.. ne yazasım var, ne bloğa girip bakasım. havadandır, dimi? bence havadan..
Şanselize Bulvarı dedi ki…
havadan havadan tabi ;)
Semi M.Eller dedi ki…
Havayı suçlama yahu! Sana gelmişler biraz hepsi bu:)
Geçer, hepimize olur bazen:) Gel sen bizim bloglarda gezin, başak şeyler düşün, kafan rahatlasın...
Şanselize Bulvarı dedi ki…
evet Semi,
bana gelenler geldi,
modumu değiştirip önümüzdeki günlerde yayın akışını değiştiriyorum :)
İzleten Adam dedi ki…
extravaganza sonrası kaybettiklerim ulaşamadıklarım var sankı kayıplar eksiklik hissettirir şu aralar eksiğimm...
Şanselize Bulvarı dedi ki…
Merhaba İzleten Adam,
Extravaganza'da olduğuna göre Herbalife içinde olduğunu düşünüyorum.

kaybettiklerin,ulaşamadıkların hakkında ne söyleyeceğimi bilemedim ama eksiklikler hayatımızda hep var ,arkadaşım....
Halil SAĞCAN dedi ki…
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Halil SAĞCAN dedi ki…
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Halil SAĞCAN dedi ki…
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Shirin Serkan dedi ki…
sıkma canını şükran.. zaman zaman böyle ruh halleri pek çoğumuzu ziyaret eder.fazla kalmasına izin vermemek gerek..:) bir an önce yol vermek gerek. gitsin uzaklaşsın..
deeptone dedi ki…
neyse bak mime neşelendin işteeee.
:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Bu Pazar Sokaklardayım, Anlaşıldı !

Sokakta yapılan sanatı seviyorum.Doğaçlama çıkan düşünceleri de.Tiyatroda Gratowski buna deneysel diyor.Bana göre herkes sanatçı olamaz,olmak zorunda değildir zaten.Ama herkesin kendisini ifade ediş biçiminin olması gerektiğine inanıyorum.bir fotoğraf çeksin,bir resim yapsın,hatta yapmasın ilgisi olsun sadece merak etsin sosyal medyayı bunun için kullansın.Herkes bir Yıldız Kenter olmasın herkes kendisi gibi olsun sahnede.Başkasının sözcükleri yerine kendi bedenini bulsun.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 15.yıl Reklamında Sokak Sanatına dair ayrıntı hoşuma gidiyor.


İşte bu yüzden sokak sanatını önemsiyorum.Sokakta yapılan dansı ,müziği,tiyatroyu beğeniyorum.Sadece entellektüel aydın çevresi için sadece parası olanlar için değil o saatte sokakta olan çöpçü de o anı izlesin.Farkındalıklar diyorum ; sokak sanatı bana farkındalığın en yüksek ağrı eşiğini uyandırıyor.

                                                 Boğaziçi Caz Korosu bankaya giderse...


Bundan iki sene önce gittiğimde g…