Ana içeriğe atla

Hesabınız geçici olarak kilitlendi de ne demek !!!
İnternet ile tüm bağlarımı koparmak istiyorum.Tam da şimdi şu anda!!! Her zaman girdiğim sitelere giremez oldum.Her zaman girdiğim yere de kilitlenir oldum.Ne oldu,sanal dünyada da statü revizyonu mu yaşıyorum,bu ne ya,bu ne şimdi !!!mail adresini gir.
Şifreni gir
Oturumu aç
Ardından bir not : "Hesabın geçici olarak kilitlendi"
Hacklendim mi ben yoksa ? Aman Allahım herkesin başına gelir bana gelmez sanırdım.
Sakın ha,birileri benim adıma edepsiz şeyler paylaşıp tüm yakınlarıma benim adıma edepsiz şeyler gönderiyor olmasın....Aman Allahım!!1
İşte sanal dünyanın bu kişilik tecavüzüne çok kızıyorum ben.Ben bir zamanlar da böyle bir programa kızmıştım da mail adresimi değiştirdim.Mesala -bu son 2 yıl olacak- MSN-HOTMAİL-WİNDOWSLİVE mail hesapları kullanmak bir yana messenger programının yanından geçmiyorum.
Neden?
Nedeni basit .Çünkü mütemadiyen  istenmeyen mailler alıyorum ve bu mailleri spam dosyasına düşürmek için vakit harcıyordum.
Bir zamanlar messenger çok popülerken herkes birbirine uzun uzun mailler atardı.Nasılsın iyi misin,diye değil.Bayağı uzun uzun hikaye fıkra,power point sunuları paylaşılırdı.Bazısı gerçekten paylaşılmaya değer oluyordu da ,sevmediğim bir tarafı vardı bu meselenin ;o da,Alah rızası için şu kadar kişiye bu duayı ulaştır,bu duayı ulaştırırsan yedi sülalen muhteşem yüzyılın hareminden faydalanacak,istediğin herşeye sahip olacaksın gibi dini çıkara bağlayan sevimsiz mailler.Hoş zaman zaman hala gelmiyor değil mesajlar.Artık telefonlara hatta girdiğimiz sanal dünyaya bile bu halet-i ruhiye sarmış durumda.Gönedremezsen de rahat yüzü görmeyeceksin gibi mailler.Bazısı da sen şimdi yemek yerken şu şu şurda şey yapıyor,bu bu burda da böyle oluyor diye.Sanki benim tek sebeplisi.
Arkadaşlar şunu kabullensek iyi olur bence,
Bu dünyada herkes eşit koşullarda yaşayamaz.Bu eşyanın tabiatına aykırı.Elbet birilerine yardım edeceğiz,elbet hoşlanmadığımız durumlar olacaktır ama bu maillerle kurtulamaz insanlar.Acil yardım,bir gün sizin başınıza gelebilir diyen maillere geri dönüş bile sana gelesiye kadar sonuca ulaşıyor.Nasıl ulaşıyor biliyor musunuz?acil yardım isteyen o kişiler o mail sana gelene dek hayatını kaybediyor.Çevrenize duyarlı olarak bakışınız bulunduğunuz ilde farklılık yaratabilir.Başkalarının öykülerini paylaşıp ,kendi öykünüzü yazmıyorsanız,yakınlarınızda birine destek olmuyorsanız bilmem nerede olan insanın hayatının ne olduğundan kendinizi sorumlu biraz tutabilirsiniz.Çünkü ondan önce buldunduğunuz çevre önemli bence.Bu yüzden o uzun uzuuuuuuuun hikayeler onlardan bir pay çıkarmadığın sürece lezzetini tadamadığın pasta gibidir.....
Konuyu biraz dağıttım ama anlatmak istediğimi anlattım sanıyorum.Siz anladınız beni?Hadi bunları paylaşmak bir yana,paylaşın sayın kadim dostlarım ,
ama şu "kime" denilen yere tüm listeyi eklemenin mantığı ne? benim mail adresimin herkesin görmesine ne lüzum var?Şunu "gizli" den ya da "cc" yaparak göndersen ben de o zat-ı muhteremin saldırılarına maruz kalmasam.
Bir mail geliyor Allah sizi inandırsın toplasan hepsini mail adreslerinin tümü  2 sayfa eder.Ardından da kısa bir nükte . Sonra bunlar birbirine derken bizim mail adresi afişe oluvermiş. bir bakıyordun, tanımadığın bir sürü insan seni ekliyor,eklemek bir yana pornografik rezil fotoğraflar geliyor.Tamam çok bağnaz ,eski kafa değiliz ama midemiz onu kaldıracak kadar geniş de değil!!!!
Baktım olmuyor,bu iş böyle gitmez ! 2-3 kez mail yoluyla "Gizli'den göndermek koşuluyla arkadaşlarıma bu sorunumu dile getiren mail yazdım.
Bir şeyi unutmuşum meğer,arkadaşlarım Türk insanı olmasına rağmen meğersem  Türkçe anlamıyorlarmış!!!!Ben de bir gecede messenger programına dair tüm adreslerimi sanal dünyada "delete" yaptım.
Ne kimseden hikaye alıyorum şimdi,ne de fıkra okuyorum.
Ben hikayemi Anton Çehov'dan,fıkramı da takvim yapraklarının arkasaından takip ediyorum.
Bulmaca dersen Hürriyet Gazetesinin bulmacasını çözerken geçen gün, tercümanın bir eşanlamlısının dragoman ,kurufasülyenin halk dilimizde akbakla diye geçtiğini ondan öğrendim.Zeka bulmacası dersen,ben hayatta zekiliğimle değil öğrendiklerimi uygulamakla,yaşamın duygularla ve mantıklarla kesişim kümesi olarak kurulabileceğini öğrendim.Neyleyim ,satır satır uzayan beyaz cam anlatılarını....


Bir gecede messenger bitti....
Acaba şimdi de Sosyal ağ maceram mı bitecek dersiniz?
Fotoğraflarıma photoshop yapıp para ile satıyor olabilirler mi?
Aman Allahım,aklıma mukayyet ol,çıldırıyorum Nurhayat tadında....
KRİZZZZZZZZZZZZZZ....KRİZZZ....KRİZ......

Yorumlar

bir kase lezzet dedi ki…
tanıştığıma memnun oldum..
aynı sorun benim facemdede var geçici olarak kitlenmiş ulaşamıyorum...
bana da beklerim..
Şanselize;-))) dedi ki…
demek ki bir tek ben muzdarip değilim.Hal açamıyorum yine biliyor musun:( neyse bakalım kilitlenmenin ardında neler dönüyor ,
ben de memnun oldum,sevgiler,
geliyorum;-)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…