Ana içeriğe atla

Babama söylemeyin,bu bir sır


                                                          Fotoğraf : Nevzat ÇakırTam yaz okulunda tiyatro-drama öğretmenliği yapacağım.İş ayarlandı derken...tık tık ses yok.Kaldık mı yine buralarda ,bu küçük şehirde ....derken kafam karıştı yine. tam herşey yoluna giriyor,kafamın karışıklığı oh çok şükür gidiyor derken yeni bir iş anlaşması yaptım birikimlerimle kendime bir ödül yapmam mı derken....Yine zihnim tepetaklak oldu.Tabi zihnimle beraber hayatım da kesmekeş içinde . Bu küçük şehirden defolup gitmem ,hayatımı sıfırdan başlamam için elinden geleni yapıyor hayat.

****

Bunun bir yolu yok mu?Hatrı sayılır bir çevremle,şu an insanların sunduğu geçici çözümler yerine yapabileceklerimi değüerlendirseler olmaz mı?


Babaannem hasta.Babam nerdeyse 10 gündür şehirden uzakta ,babaannemin yanında.Bugün babalar günü.Babamla aramızda çoğu zaman aramızda aşılmaz duvarlar olsa da ,bugün yanımızda olmasını isterdim...Burnumun direği sızladı,sesim kırıldı.Bana 'gözlerinden öperim' dedi.Özlemiştir değil mi beni!!!
Beni yargılamayacağını ,birgün başıma kakmayacağını bilsem,beni dinleyeceğini bilsem babama fikrini sorardım..Soramam ki...Bir gün gelir söylediklerimle kırar beni....


ben de içimi ciğerlerime çektiğim sigaradan alıyorum...çok değil iki günde bir.Aramızda kalsın,babam bilmiyor;)Duysa demediğini bırakmaz:))
bugün babalar günü....Tüm babaların,baba adaylarının babalar gününü kutlarım:)

Yorumlar

Allah ayırmasın babanızdan..
mımledım senı bu arada:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…