Ana içeriğe atla

Sabah rüyası

Az önce kalktım.Sessizliği doldurmak istedim.Hemen bilgisayarımı açtım.Müzik dinlemeye başladım.Kendimi berbat hissediyorum.bir rüya gördüm kabus gibiydi.

Rüyamda tiyatrom için aldığım  dikiş makinem yanan bir otomobilin içinde harap olmuştu.
sonra başka görüntü gelmişti.dikiş makinemi bir başkası bozmuştu.Kağıtlar hep uçuşmuştu havada.Kimse yardım etmiyordu bana.Zor zahmet topladım.

herkes beni eleştiriyordu.Koca bir topluluğun içinde acımasızca eleştirilmiştim.Çocuk,genç,yaşlı herkesin önünde...Hepsi hayallerim için beni yargılıyordu hepsi beni suçluyordu...

Nasıl kalktım yataktan bilemedim.Ellerim direkt bilgisayara gitti ve internettin blogger kısmına..

ve burdayım işte....

Sabaha gözyaşlarıyla başladım.

Umarım bundan sonrası daha güzel olur....


Yorumlar

hayırdır insallah gecen bende cok sacma bi ruya gordum hayra yormak lazım
mutlu bayramlar dilerim:)
Şanselize Bulvarı dedi ki…
hayır olsun biricit gerçekten,
aslında bu rüyalar bilinçaltının bize verdiği sinyaller..
sana da mutlu bayramlar dilerim:))
deeptone dedi ki…
hadi hadi olmuştur daha güzeel.
:)
Miss Eliane dedi ki…
Tüm gözyaşlarımız, mutluluktan olsun.. Bence hepsinin üstesinden gelirsin sen :)
Shirin Serkan dedi ki…
çevreye, çevrenin görüşlerine çok fazla mı değer veriyorsun acaba?
rüya seni uyarıyor galiba..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…