Ana içeriğe atla

Kimse Yazmıyorsa Ben Yazarım Gezi Parkında....

Uzun bir ara yazmayıp yazmayıp Gezi Parkı direnişine eeeeah yetti Beah diyen Şükran'dan özlemli sevgiler...

Çok doluyum kardeşler,hemen cümleme başlıyorum.
Sanıyorum bugün de yazmasam içimdeki kiri ,toksini ; değil lif tablet ,herbal aloe bile temizleyemezdi... 

****
halk patladı kardeşim,halk gerçekten artık son noktasına geldi !

bunu getiren kim,bugüne kadar sürmesinin sebebi kim ! Sessizce edeplice direnişi yapan kitle mi , polis mi ,yoksa insanları kışkırtan iktidar mı ve bu sebebi kendi lehine aleyhine çeviren muhalif mi ,milliyetçi geçinen lider mi ,kim kim kim ! 

Öyle bir hal olmaya başladı ki bu durum ,ağacı kesmeye yanaşanlar A partisi ,ne olacak ki ağaç kesildiyse diyenler B partisi ,ne şiş yansın ne kebap deyip ilgisiz görünmeye çalışan kitle C partisi.Direnişi yapanlar işte buna göre sınıflandırılıyor.Bir sivil toplum anlayışının sahnesinde yer alırken bile izleyici olarak değerlendirmeyi vasat yapıyoruz.Kimi yarım yamalak bilgilerle direnişçileri sorguluyor,şu diyor bu diyor !
Evet bu insanlar ağacın kesilmesini doğru bulmadıkları için kendi çaplarında düzeylice direniş göstermek istediler.Ama sonra polisin olayı büyütmesiyle -ki bana kalırsa tek polis suçlu değil,onlara bu cesareti veren kişilerde-işin içine provakörlerin de katılmasıyla durum büyüdü.
Aferin bize,daha başarılı olamazdık zaten ,bunca bir çabayı uğraşsak yapamazdık.
Sayemizde bunu da gördük .Eğer polis bu kadar ileri gitmeseydi bu kişilerin arasında provakotörler katılmayacaktı.Bu kadar çoğunluk da olmayacaktı.
Tebrik ettiğim bir nokta var ki,insanları uyandırıp sizler dirilttiniz.Süperdiniz !Bundan daha iyisini yapamazdınız!
Aslında artık bu durum üç ağaçtan ötesi oldu.bu tavrınızla sizler bir süreden beri halka koyulan yasaklara,kimliğimizi yoketme çabalarına ,  yenilik adı altında toplanan tüm sözde iyiliklerinize cevap vermiş oldu.Ve sizer bunu düşünmüştünüz,sizler yaşattınız !
Tebrik ediyorum ki,dünyaya kendi cibileyetinizi kanıtlayıp halkın gücünü gösterdiniz.Gülünçsünüz doğrusu ,çok gülünç!
Üstüne yetmedi Çapulcu dendi direnişçilere !

Çapulcu bir yeri yağmalayan,hırsızlık yapana denir.Siz halkın malını almaya çalıştınız,varolanı da siz yağmalıyordunuz.
Çok güzel edebiyat yapılıyor .Boyunuzun yetmeyeceği bir liderle zaman zaman karşılaştırılıyorsunuz
liderlik bir bütündür.salt edebiyat ve diktatörlükle tarih yazılmıyor.

İtiraf ediyorum hiçbir eyleme katılmadım şimdiye dek. Çoğunda zamanım eylemlerin saatine denk gelmiyordu.Bu bir mazeret değil efendim.Ben bunun partinin aktivitesi şekline dönüşmesini doğru bulmuyorum.Belki yanlış düşünüyor olabilirim.Ama şunun görevim ve sorumluluğum olduğunu biliyorum:
Daha fazla çalışmam lazım,hayallerimi 5 sene içerisinde gerçekleştirmem lazım.İçi boş,riyakar,yalaka,geleceğini partiye girip ordan torpil bulup ona endekseleyene değil herşeye rağmen başaracağım ve bunu yaparken kendi fikrimden ve tavrımdan taviz vermeyeceğim diyebilen bireyler yetiştirmek için daha fazla çalışacağım.Daha fazla insana yardım edeceğim....

Şu gün 3 ağacın kesilmesinden ne olur ki diyenler ileride 5 çocuğum var 2'si ölse ne olacak ki diyebilirler mi acaba!Oooo aynı şey değil deyin bakalım! O da canlı,o da canlı !Vazgeçebilir misiniz!

Hiçbir eyleme katılmıyorum.Hiçbir partinin mensubu değilim.aklıma mantığıma ve yüreğime ve Yüce Yaradan'ımın imanına sığınarak söylüyorum ,
 Bu hangi dinin kitabında yazar ,ki her cümlenizde dinden islamdan bahsedersiniz !

bugün geldiğimiz noktada eserinizle övünebilirsiniz !
Türkiye yeni bir dönemece giriyor ,Vatana millete hayırlı olsun !

(Fazlaca coştum bugün.Cümlelerim darmaduman olabilir.Normal değil mi,kaç günlerden beri dövülen kadınlar,yaralı insanlar,biber gazı yiyen insanlar,maruz kaldığı şiddete rağmen mağrur ve başı dik insanlar görüyorum.!!!!)  

Yorumlar

Semi M.Eller dedi ki…
Orada 3-5 ağaç için toplanan çapulcuları hala kimse anlamadı, buna çok üzülüyorum. Bu hale gelmesindeki tek suçlu kim acaba?! Oradakileri insan yerine koyup ilk günlerde çıkıp biri açıklama yapsaydı durum bu hale gelir miydi diye sormuyorlar mı kendilerine! Nasıl rahat uyuyorlar, nasıl kitaptan, dinden bahsediyorlar. Ben din anlatabilecek kadar dindar değilim ama bilirim ki din kitaplarında hep hoşgörüden bahsedilir. Hani nerde???
Kendinden olmayanı "çapulcu", "bunlar" "ayyaş" diye tanımla, evde oturan %50 benim de, bu mudur birleştirici tavır!!!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…