Ana içeriğe atla

Mıknatıs : Dikkatinizi Çekerim

Selam sabah ,

Bugün bodoslama konuya dalıyorum.Gündemden haberlerime dalıyorum.Çok dalarsam çıkarın beni.Yüzme bilmem ben ,bakın!


Dikkatinizi çekerim :

Sivil toplum hareketi konusunda bir girişim bugünlerde dikkatimden kaçmadı.Her zamanki gibi Semi Mutlu Eller doğru bir konuya parmak basıp bu hareketi sayfasında duyurdu.
Aşağıdaki bağlantıda Semi Mutlu Eller'in sayfasından yazıya ulaşabilirsiniz....Ben kendisini severek zevkle takip ediyorum:)

Katı Atıklar yazının başlığı ise Ayna Ayna Söyle Bana...Burda da küçük bir süpriz var ki, ismi de ordan geliyor zaten.İmrendim doğrusu :)

Dikkatinizi Çekerim :

Zaman zaman belirtirim Mahfi Eğilmez'in kulağını çınlatıveririm.Kendisi de yazdığı yazılarıyla sanki çınlatılmak ister.

Analiz Yeteneği Nasıl Geliştirilir ? 

Geleceğinizi Planlamak

Mahfi Eğilmez ünlü bir ekonomist.Yüksek lisansını Hititler üzerine yapan bir bir tarih araştırmacısı.Anitta'nın Laneti diye bir kitabı vardır hatta Hititler konusunda yazdığı.

Blogu olduğunu da Semi Mutlu Eller'in sayfasından öğrenmiştim.Matematik ile ilgili yazdığı bir yazıdan itibaren takibime almıştım.O günden bugüne her yazısını doğru dürüst okuyamadım belki ama bu tür yazılarını kaçırmak istemedim.

İşte o yazı da ,bu yazı :

Matematikten Sondan İkinciymişiz 

Dikkatinizi Çekerim :

Çevremiz enerjimizi absorbe eden Yalan Dünya Vasfiye Teyzeleri ile dolu. Yakınlarında böyle insanlar varsa ,
kaçabileceğin en uzak yere kaç.Çünkü böyle insanlar ne yapıp edip enerjinizi sömürüyorlar.En iyisi mi , çevreni değiştir !

Bilmem farkında mısınız,başınıza geldi mi bilmem ama ,
Belki tüm sevginize ve arkadaşlık sevginize rağmen sizi harcayan,sizi kıran,sizi üzen ,sizi terkeden insanların yerine promosyonlu iki kişilik daha güzel insanlar girer çevrenize.
Siz kimseye gel de demezsiniz,git de,kal da ; ama birileri girer ,kendisi çıkmayı tercih eder,.Ve... birileri siz gel demeden bulur sizi...Bir bakmışsınız ki sonra o girenler sizi daha iyi önemsiyorlar,siz onlara,hayatınızdan çıkanlara davrandığınız gibi davranmasanız da....

Dikkatinizi Çekerim :

Bu hayatta ne istediğimizi bilmek gerçekten önemli.Düşüncelerinize dikkat edin.Düşünceleriniz hayatınızı yönlendiriyor.

Bugünlerde müzik seansı olayımı abartmak üzereyim.Odamdaki kitaplık yerine kullandığım vitrini kaldırmak üzereyim.Kitaplarım bir süre dağınık duracak.Problem değil.Dans etmek için yerim açılacak.Duvara ayna koyacağım.Bugün iş yerinde çöpü boylayacak yazı tahtasını sırtladığım gibi eve getirdim.Bir tek mantar pano kaldı.Hayallerim ve hedeflerim için hazırladığım pano yine başucumda.

****

Haldun Taner'in Onikiye Bir Var öyküsünü okuyorum.Hatta okuma çalışmaları yapıyorum.Hatta ezber çalışması yapıp kişileşiyorum özümde.Tek kişilik bir oyun olacak bu.Koca salonlarda oynamadan,bürokrasi,AKM'ler olmadan hatta...Saatler asacağım duvara.Tiktaklar...tik..tak...guguk guguklar...

***
Jehan Barbur -Sarı ,Belki,Eskiden şarkıları 
Model-Makyaj
Amy Mcdonald-This is the life
Zuhal Olcay-Küçük Bir Öykü

***
Haftalardan maskülen ,stil bohem ,kendi içimde dağınık...Kravatlı dağınık dalgalı kızıl saçlı bir ay geçiriyorum.Şehir bana yabancı gelmeye başladı yine ;şehir de zaten beni kabul edemedi...Çok da umrumda değil...

Bugün apartman merdiveninde bir sigara gördüm.Az önce karşılaştığım delikanlının paketinden düşmüş olmalıydı.bilmiyorum.İçtim.Afiyet olmadı.Zıkkımın peki oldu.Hep öyle söyledim arada yaptığım bu kaçamaklar için.

Ağlamak istedim.Onun yerine geçen gün doğum gününden kalan pastayı yedim.Ağlamadım. Gözlüklerimi taktım kalkan yerine.İyi oldu.Güçlü sandılar beni.Güçlüyüm değil mi !

Bir yerlere gitmeliyim çarçabuk... Uykum geldi benim !Yorumlar

Semi M.Eller dedi ki…
Dikkat çekilesi konular!!!
Jehan Barbur`u şu sıralar sık dinliyorum. İki albümü de var, son albümünü de aldım. Huzur veren müziği var:)
Yazında benden bahsetmen ise senin inceliğin, çok teşekkürler:)
deeptone dedi ki…
son bölümü sevdiiim.
:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

Aşk Yemini Filmini konuşuyoruz,hadi ne içiyorsanız onunla gelin :-))

Yapım:2011 - ABD

Tür:Dram,  Romantik,  

Süre: 104 dakika

Yönetmen:Michael Sucsy, 

Oyuncular:Rachel McAdams,
Channing Tatum,
Scott Speedman,
Sam Neill,
Jessica Lange

Müzisyen :  Rachel Portman,
Michael Brook, 

Görüntü Y.: Rogier Stoffers, 

Senaryo:Abby Kohn,
Stuart Sender,
Michael Sucsy,
Marc Silverstein,
Jason Katims, 
Yapımcı: Roger Birnbaum,
Jonathan Glickman,
Austin Hearst,
Paul Taublieb,
Susan Cooper,
Gary Barber, " Aşk Yemini " adlı filmi izledim bu akşam.Başrollerinde Rachel McAdams ve Chaning Tatum'un oynadığı bu film kimilerine göre tipik türk sinemasını çağrıştırsa da olayın kurgusu ajiteden uzakta bir gerçekliğin gözü oluyor.Oyunculuklar başarılıydı.Hikayenin kurgusunu da başarılı buldum.Olayın sonunu tahmin edemiyorsunuz.Eden varsa tebrik ederim : ama şunu itiraf etmenizi de beklerim;düşünün şimdi :
Kızın yaşadıkları,Leo'nun çırpınışları....Ne bileyim ya beni çok etkiledi.Ne kadar zor bir durum olsa gerek,çok seviyorsun,eşin/sevgilin seni unutuyor,ailesiyle…