Ana içeriğe atla

nisan sonunda uykulu gözlerle

sevgili ben,

hiçbir zaman kendini ti'ye almayı başardığın gibi hayatı ti'ye alamadın.Oysa bu hayat fazla dikkate alınmaması gereken bir serüven .>Yani en azından bazen de  fazla ciddiye almayıver mesela ;ölür müsün !
Ölsen kaç yazar ;netice oldu bittiye geliyor zaten :
"Merhumeyi nasıl bilirdiniz "
herkes'in ağzından bir 'iyi bilirdik ' cümlesi ...
seçtiği ,tuttuğu takıma ,partiye eşşoğlu eşek desen bile cemaat dili 'iyi bilirdik '
Mesele nasıl öldüğün ;
ben hep intihar eden bir zihnin haritaını görmek isterim
Nasıl bir deli cesaretidir o ?! Dinsel,toplumsal,bilmemsel boyutunu geç ;tamam bir yerde bilinç de kay-ık !
demez mi akıl :
'nasıl bir akla hizmettir bu ,intihar etmek istediğin araç ya su koyarsa ;
silah yanlış yere gelse sakatlansan mesela diyorum ,9.kattan atladın mesela ya ölmezsen '
Yok ben o kadar deli olmaya hazır değilim ...
çevremdekilere 'ben huzurevine gideceğimi söylediğimde benim için hayıflandıkları kesin ;
bu da deliliğe bir çeşit övgü ,boyut,bambaşka bir şey
hipotiroidle kafayı bozdum .İlaçlarım bir türlü ayarlanamadı.Daraldım.Buluttan nem kapıyorum.Bu yüzden istesem bile gitmiyorum bazı toplantılara ,etkinliklere ...bu aralar annem ,kapı komşum Yaşar Sultan ve assolist kızım Berrak...Babası ile telefonda ...başka da işte mecbursam...
geçen whatsupla kadın cumhurbaşkanının dinimizce ayetlerle günah sayıldığını bu gönderimin olduğunu paylaştı sınıfta bir çocuk.
terbiyesizleştim :eşşoğlu eşşek ' diye fırladı cümle dudaklarımın arasından...
umudum bu kez toparlanayım biraz,

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güzel İnsanlar Biriktirmişim,

Bugün bir huysuzluk vardı üzerimde.Gece de uyuyamamışım.Sabah gözümü bankanın mesajıyla açtım.Sağolsunlar,bugün şerefine,alışveriş edeceğim noktalardan ne alırsam üç katı fazla puan vereceklermiş.Ben ise ihtiyacım olmadıkça alışveriş etmeyi seven bir tip olmadığımdan bu mesaj bana yaramadı.Sağolsunlar yine de sağır sultandan önce doğum günümü kutlama lütfunda bulundular.


Annem bugün  benim için  hazırlık yaparken  neli pasta  istediğimi sordu.Ben de beş karış suratla yapmamasını söyledim.Dedim ya ,doğum günüm benim için tam bir mutluluk kaynağı değil.Hatırlanmak,kutlanmak güzel şeyler.Sadece yanağıma iki öpücük ve seni seviyorum demeleri yeterli...Yoksa insanların benim için yorulmalarını istemiyorum.Hele hele oruçluyken...Ama annem bu...Koca kazık olmama rağmen tüm gününü mutfakta geçirme pahasına da olsa birbirinden leziz 4 çeşit yemeği yetiştirdi,üzerine bu moloz yığını düşmüş gibi duran bezmin bir kıza doğum günü pastası yaptı.Masayı da kurdu bir güzel...Gık bile demedi..Öyle keyi…

Küçücük Ufacık Evlerin Dekorasyon Modellleri

Bugünlerde dar ev dekorasyonlarına takıldım kaldım resmen.
1+1 ev düzen durumları anlayacağınız,
bugün bir ilk daha yapayım dedim.
çoğu kişi zaten biliyor az çok geniş evlerde ne kullanılıp kullanılmayacağını.Ama önemli olan dar ev dizaynı yapabilmek.Ben biraz araştırdım.Belki sizin de işinize yarayan bir kaç fikir olabilir diye paylaşıyorum.


Koridordaki ölü alanları değerlendirmek için uygun bir yol
Şayet sizin de böyle dar holünüz varsa bence uygulanması makul bir seçenek


Mutfağınız bu şekilde dar ise iki tarafı da tezgahlı yapmak yerine bir tarafı aynalı veya camlı büfe olarak tasarlamak mantıklı görünüyor.hem evi aydınlık hem de büyük gösteriyormuş öylesi.
yatak odası küçük.gardrop küçük sorununa küçük bir dolap çözümü.yatağın tepesindeki o dolap hoşuma gitmedi gerçi.bir dolabın kapağı aynalı biri ünlü bir ressamın tablosu olsa ne güzel olurdu ! Klimt desem ;-)
İşte bu da başka bir mutfak dekoru çeşiti.Üst dolabı benim zevkimi yansıtıyor.Kullanışlı.
Bu da başka bir mutfak dolabı re…

................

Ayyyy sabah sabah duydum şoklara girdim ! Meğer gündemin yüzeyselinde takılı kalmışım ben. Sabah annemle sohbet ederken ağzından şöyle bir cümle çıktı annemin : "artık kurumların adı Atatürk ile başlamayacak" "Atatürk Kültür Merkezi ,Atatürk Kapalı Spor Salonu...." bu ne ?
Şaka mı bu ,dedim.Aslında beklenilmeyecek bir şey değil bu.Ama ne bileyim onlar benim uydurmalarımdı ,gerçek olmamıştı.
Tüylerim diken diken diken oldu.Atatürk ibaresi kaldırılıyormuş.Bayramlarım kutlanmıyormuş.
Kanım dondu resmen ya.
Hele ki evlerimize astığımız bayraklar ve atatürk resimlerimiz bile izinli olacakmış.
Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe'sinin ilk bölümü vardır hani.İlk okuduğumda çok korkmuştum ,endişelenmiştim.bir o kadar da içimdeki o ataleti yenmemin bir sebebiydi o örnek.
Nasıl korkmuştum o kitabı okurken ben !
İnsanlara bir silkelenin, bir kendinize gelin,herşey bu kadar iyi olamaz ,yaptıkları bazı yanlışlıkları da görün,bu kadar da kendi hatalarınızı görmezden gelmeyin.
Bir…