6 Haziran 2013 Perşembe

Kimse Yazmıyorsa Ben Yazarım Gezi Parkında....

Uzun bir ara yazmayıp yazmayıp Gezi Parkı direnişine eeeeah yetti Beah diyen Şükran'dan özlemli sevgiler...

Çok doluyum kardeşler,hemen cümleme başlıyorum.
Sanıyorum bugün de yazmasam içimdeki kiri ,toksini ; değil lif tablet ,herbal aloe bile temizleyemezdi... 

****
halk patladı kardeşim,halk gerçekten artık son noktasına geldi !

bunu getiren kim,bugüne kadar sürmesinin sebebi kim ! Sessizce edeplice direnişi yapan kitle mi , polis mi ,yoksa insanları kışkırtan iktidar mı ve bu sebebi kendi lehine aleyhine çeviren muhalif mi ,milliyetçi geçinen lider mi ,kim kim kim ! 

Öyle bir hal olmaya başladı ki bu durum ,ağacı kesmeye yanaşanlar A partisi ,ne olacak ki ağaç kesildiyse diyenler B partisi ,ne şiş yansın ne kebap deyip ilgisiz görünmeye çalışan kitle C partisi.Direnişi yapanlar işte buna göre sınıflandırılıyor.Bir sivil toplum anlayışının sahnesinde yer alırken bile izleyici olarak değerlendirmeyi vasat yapıyoruz.Kimi yarım yamalak bilgilerle direnişçileri sorguluyor,şu diyor bu diyor !
Evet bu insanlar ağacın kesilmesini doğru bulmadıkları için kendi çaplarında düzeylice direniş göstermek istediler.Ama sonra polisin olayı büyütmesiyle -ki bana kalırsa tek polis suçlu değil,onlara bu cesareti veren kişilerde-işin içine provakörlerin de katılmasıyla durum büyüdü.
Aferin bize,daha başarılı olamazdık zaten ,bunca bir çabayı uğraşsak yapamazdık.
Sayemizde bunu da gördük .Eğer polis bu kadar ileri gitmeseydi bu kişilerin arasında provakotörler katılmayacaktı.Bu kadar çoğunluk da olmayacaktı.
Tebrik ettiğim bir nokta var ki,insanları uyandırıp sizler dirilttiniz.Süperdiniz !Bundan daha iyisini yapamazdınız!
Aslında artık bu durum üç ağaçtan ötesi oldu.bu tavrınızla sizler bir süreden beri halka koyulan yasaklara,kimliğimizi yoketme çabalarına ,  yenilik adı altında toplanan tüm sözde iyiliklerinize cevap vermiş oldu.Ve sizer bunu düşünmüştünüz,sizler yaşattınız !
Tebrik ediyorum ki,dünyaya kendi cibileyetinizi kanıtlayıp halkın gücünü gösterdiniz.Gülünçsünüz doğrusu ,çok gülünç!
Üstüne yetmedi Çapulcu dendi direnişçilere !

Çapulcu bir yeri yağmalayan,hırsızlık yapana denir.Siz halkın malını almaya çalıştınız,varolanı da siz yağmalıyordunuz.
Çok güzel edebiyat yapılıyor .Boyunuzun yetmeyeceği bir liderle zaman zaman karşılaştırılıyorsunuz
liderlik bir bütündür.salt edebiyat ve diktatörlükle tarih yazılmıyor.

İtiraf ediyorum hiçbir eyleme katılmadım şimdiye dek. Çoğunda zamanım eylemlerin saatine denk gelmiyordu.Bu bir mazeret değil efendim.Ben bunun partinin aktivitesi şekline dönüşmesini doğru bulmuyorum.Belki yanlış düşünüyor olabilirim.Ama şunun görevim ve sorumluluğum olduğunu biliyorum:
Daha fazla çalışmam lazım,hayallerimi 5 sene içerisinde gerçekleştirmem lazım.İçi boş,riyakar,yalaka,geleceğini partiye girip ordan torpil bulup ona endekseleyene değil herşeye rağmen başaracağım ve bunu yaparken kendi fikrimden ve tavrımdan taviz vermeyeceğim diyebilen bireyler yetiştirmek için daha fazla çalışacağım.Daha fazla insana yardım edeceğim....

Şu gün 3 ağacın kesilmesinden ne olur ki diyenler ileride 5 çocuğum var 2'si ölse ne olacak ki diyebilirler mi acaba!Oooo aynı şey değil deyin bakalım! O da canlı,o da canlı !Vazgeçebilir misiniz!

Hiçbir eyleme katılmıyorum.Hiçbir partinin mensubu değilim.aklıma mantığıma ve yüreğime ve Yüce Yaradan'ımın imanına sığınarak söylüyorum ,
 Bu hangi dinin kitabında yazar ,ki her cümlenizde dinden islamdan bahsedersiniz !

bugün geldiğimiz noktada eserinizle övünebilirsiniz !
Türkiye yeni bir dönemece giriyor ,Vatana millete hayırlı olsun !

(Fazlaca coştum bugün.Cümlelerim darmaduman olabilir.Normal değil mi,kaç günlerden beri dövülen kadınlar,yaralı insanlar,biber gazı yiyen insanlar,maruz kaldığı şiddete rağmen mağrur ve başı dik insanlar görüyorum.!!!!)  
Yorum Gönder