26 Haziran 2013 Çarşamba

Aldım verdim ,ben seni yendim!

Bir gün bir dilek diledim.İçtendim bu konuda.Koşulu yoktu.Yaşlanırken sağlıklı kalmak için ,yaşlılığımda bile fit bir ihtiyar olmayı düşünerek diledim.Belki de gördüğüm manzara beni korkutmuş,ondan içlice böyle bir dilek dilemiştim.Ama oldu !
Hem de hiç ummadığım bir anda !
Tiyatromu ertelemeden,hatta geliştirmem için büyük fırsat sundu bana.
Kendimde beğenmediğim ve zayıf gördüğüm özelliklerimi hep değiştirmek istedim.O tarafımı da tamamladı.Hayatımda parçasını bulamamış büyük resimin parçaları tek tek yerini buluyor.
Ne eksikse onun üzerine gidiyorum şimdi.Aslında ben bu süreci bir kaç kez daha yaşadım.Bir kaz kez mi dedim ?Ahhh yapma bir çok kez,birçok kez !
Değişmek elbette zor .Çelişkiler,fırtınalar,ikilemler,suçlamalar olmuyor değil.Oluyor.ama geliştiğimin farkındayım.
bu dünyanın ve insanların görünmeyen yüzünün bir başka boyutunun olduğunu biliyorum artık.Görünen kadar görünmeyen ardındaki gerçek ...
Fikirler mi Gerçekler mi Bizim için Önemli ,sorusunun bile ardındaki boyutu...
Fikirlerimizin ve yaşadıklarımızın ardındaki spritüel gerçeklik...
Yazdıklarım kiminiz için ne nitelik taşır bilmem ama ben bugünlerde burayı bir iç hesaplaşma olarak görüyorum.Belki kiminize göre cazip de gelmeyebilir ama şu bir gerçek ki içinizde birileri bunları duyumsuyor.
Bir şey öğretmeye kalkmıyorum.O an o zaman ne düşünüyorsam onu yapıyorum,onu yazıyorum.Bu önceki yazılarımda da böyle oldu.Bir Cemal Süreyya yazdığım zamanlar da oldu ama benim için o günler Cemal Süreyya'nın alegorili,imgeli,teşbihli şiirleriyle doluydu.Bir zaman onunla da tamamlamıştım çünkü parçamı.Şimdi de bu şekilde tamamlıyorum.
Karnım aç ama acıkan ben değil ruhum ve zihnim sanki;ne diyorduk biz eğitimlerde önemli olan gözümüzün ve karnımızın doyması değil,hücrelerimizin doyması !
Bugünlerde bir acayiplik var.Mutluluk ve huzurun fazla doz alımından mı,yoksa kendime itiraf edemediğim ,arkadaşlarıma yakıştıramadığım bir halin bana yansıması mı bilmem ama hemen geçmesini diliyorum.
Biri ce dese ağlıyorum.Alıngan diye ismim ayyuka çıktı.Alakası yok.İçimde bir şey fazla içli.
ben ağlayınca 'bu kızı evlendirmeyelim.Ha bire ağlarsa bu ,adam bize kızar ' diye şakası yapılıyor.Genelde çocuk bekleyen anneler her şeye ağlarlar ya o hesap.Desene başımıza böyle bir şey gelse iyice muşmulaya dönecem :-))Allah saklasın !
Çok sinir bozucu.Göz yaşlarını tutamamak daha kötü .allahtan ki bahar havası gibiyim.Bir bakıyorsun yağmur bir bakıyorsun güneş açmış.
Eğer siz de böyle hissediyorsanız zaman zaman oturup yerinizde geçmesini dilemeyin.Hareket hareket...Kendinizi suya atın.Su sesi dinleyin.Müzik sesi açın.Hareketli olsun.Güzel şeyleri hayal edin,adım adım.Sonra en sevdiğin elbiseyi giy,dans et.Derin nefes al ve negatif düşüncelerinden arınmak istediğini söyle.Güzel bir söz paylaş sevdiklerinle.Onların geri dönüşümü havanı değiştirecektir.İnsanlarla konuşarak alışveriş et.Ki,bir dahasında alışveriş etmesen bile seni beklesin.Sevdiğin birini her gün aynı saatlerde ara.Bir süre sonra senin aramadığın gün o seni arayacaktır.Kendini star hisset.ama alçakgönüllü,mütevazi bir insan olarak.Başkalarının ne giydiği ne olduğuyla değil ,kendinin ne olduğunla yarış.Alemi mutlu edeceğim diye kendini parçalama.Mutlu olmak isteyen senin en küçük adımınla bile mutlu olmasını biliyor ve senden çok şey beklemiyor.Senden çok şey bekleyenden uzak dur.Enerji sömüren insanlar bunlardır.Yapacaksan bile yapmayasın geliyor.
Nasihat masihat değil.Kendime söyledim.İşinize ve mantığınıza uyuyorsa buyrun  açççık ve seççik buraya yazdım !
Wellness satılmaz hak edilir ve kazanılır !

Yorum Gönder