14 Mayıs 2013 Salı

Mıknatıs : Dikkatinizi Çekerim

Selam sabah ,

Bugün bodoslama konuya dalıyorum.Gündemden haberlerime dalıyorum.Çok dalarsam çıkarın beni.Yüzme bilmem ben ,bakın!


Dikkatinizi çekerim :

Sivil toplum hareketi konusunda bir girişim bugünlerde dikkatimden kaçmadı.Her zamanki gibi Semi Mutlu Eller doğru bir konuya parmak basıp bu hareketi sayfasında duyurdu.
Aşağıdaki bağlantıda Semi Mutlu Eller'in sayfasından yazıya ulaşabilirsiniz....Ben kendisini severek zevkle takip ediyorum:)

Katı Atıklar yazının başlığı ise Ayna Ayna Söyle Bana...Burda da küçük bir süpriz var ki, ismi de ordan geliyor zaten.İmrendim doğrusu :)

Dikkatinizi Çekerim :

Zaman zaman belirtirim Mahfi Eğilmez'in kulağını çınlatıveririm.Kendisi de yazdığı yazılarıyla sanki çınlatılmak ister.

Analiz Yeteneği Nasıl Geliştirilir ? 

Geleceğinizi Planlamak

Mahfi Eğilmez ünlü bir ekonomist.Yüksek lisansını Hititler üzerine yapan bir bir tarih araştırmacısı.Anitta'nın Laneti diye bir kitabı vardır hatta Hititler konusunda yazdığı.

Blogu olduğunu da Semi Mutlu Eller'in sayfasından öğrenmiştim.Matematik ile ilgili yazdığı bir yazıdan itibaren takibime almıştım.O günden bugüne her yazısını doğru dürüst okuyamadım belki ama bu tür yazılarını kaçırmak istemedim.

İşte o yazı da ,bu yazı :

Matematikten Sondan İkinciymişiz 

Dikkatinizi Çekerim :

Çevremiz enerjimizi absorbe eden Yalan Dünya Vasfiye Teyzeleri ile dolu. Yakınlarında böyle insanlar varsa ,
kaçabileceğin en uzak yere kaç.Çünkü böyle insanlar ne yapıp edip enerjinizi sömürüyorlar.En iyisi mi , çevreni değiştir !

Bilmem farkında mısınız,başınıza geldi mi bilmem ama ,
Belki tüm sevginize ve arkadaşlık sevginize rağmen sizi harcayan,sizi kıran,sizi üzen ,sizi terkeden insanların yerine promosyonlu iki kişilik daha güzel insanlar girer çevrenize.
Siz kimseye gel de demezsiniz,git de,kal da ; ama birileri girer ,kendisi çıkmayı tercih eder,.Ve... birileri siz gel demeden bulur sizi...Bir bakmışsınız ki sonra o girenler sizi daha iyi önemsiyorlar,siz onlara,hayatınızdan çıkanlara davrandığınız gibi davranmasanız da....

Dikkatinizi Çekerim :

Bu hayatta ne istediğimizi bilmek gerçekten önemli.Düşüncelerinize dikkat edin.Düşünceleriniz hayatınızı yönlendiriyor.

Bugünlerde müzik seansı olayımı abartmak üzereyim.Odamdaki kitaplık yerine kullandığım vitrini kaldırmak üzereyim.Kitaplarım bir süre dağınık duracak.Problem değil.Dans etmek için yerim açılacak.Duvara ayna koyacağım.Bugün iş yerinde çöpü boylayacak yazı tahtasını sırtladığım gibi eve getirdim.Bir tek mantar pano kaldı.Hayallerim ve hedeflerim için hazırladığım pano yine başucumda.

****

Haldun Taner'in Onikiye Bir Var öyküsünü okuyorum.Hatta okuma çalışmaları yapıyorum.Hatta ezber çalışması yapıp kişileşiyorum özümde.Tek kişilik bir oyun olacak bu.Koca salonlarda oynamadan,bürokrasi,AKM'ler olmadan hatta...Saatler asacağım duvara.Tiktaklar...tik..tak...guguk guguklar...

***
Jehan Barbur -Sarı ,Belki,Eskiden şarkıları 
Model-Makyaj
Amy Mcdonald-This is the life
Zuhal Olcay-Küçük Bir Öykü

***
Haftalardan maskülen ,stil bohem ,kendi içimde dağınık...Kravatlı dağınık dalgalı kızıl saçlı bir ay geçiriyorum.Şehir bana yabancı gelmeye başladı yine ;şehir de zaten beni kabul edemedi...Çok da umrumda değil...

Bugün apartman merdiveninde bir sigara gördüm.Az önce karşılaştığım delikanlının paketinden düşmüş olmalıydı.bilmiyorum.İçtim.Afiyet olmadı.Zıkkımın peki oldu.Hep öyle söyledim arada yaptığım bu kaçamaklar için.

Ağlamak istedim.Onun yerine geçen gün doğum gününden kalan pastayı yedim.Ağlamadım. Gözlüklerimi taktım kalkan yerine.İyi oldu.Güçlü sandılar beni.Güçlüyüm değil mi !

Bir yerlere gitmeliyim çarçabuk... Uykum geldi benim !Yorum Gönder