28 Mart 2013 Perşembe

Şanselize Aktüel

Üç yıl oldu galiba bu fotoğrafı çekileli.Bu fotoğrafı görmek  bugünlerimin en güzel tesellisi oldu.
Yine çok yoğun günlerimden birini yaşıyordum ve mükafatını böyle güzel sonuçlar vererek yaşadım.

 Yoğun olmak güzel.Biliyorum çünkü evde otursam yine sıkılmaya başlayacağım.Ama insanın bir ayarı olmalı be arkadaşım!

Bazen günler boyu öylesine boş geçirdiğim günler oluyor ki,bir şey çıksa da yapsam,biraz koştursam diyorum.Bazen de öyle yoğun oluyorum ki,boş oturacak zamanım olmuyor.Hani bir dengesi olsa diyorum..Yok yok!
Sabah,öğle,ikindi,akşam ,yatsı farketmez haftanın 7 günü 24 saati full aksesuar geziyorum ortalıkta.
Tiyatro çalışmaları ise her gün yapılıyor.Hele bir yandan da işim için gereken eğitimlerle ,etkinliklerle çakışmıyor mu !
Neyse ki şimdilik bunu tolere edebiliyorum.Gün içinde harcadığım çabanın 2x katını yapmam bekleniyor.Olsun ben yaparım,tek rolümün hakkını vereyim de ben !
Kısmetse 9-10-11 nisan tarihlerinde oyunumuzu sahneleyeceğiz.
İtiraf ediyorum bazen acayip süngüm düşüyor.Hayata karşı her zaman pozitif olamıyorum.Bu zamanlarda da 'bir silkelen bir kendine gel ,ne oluyoruz huuuu ' diyesim geliyor içimdeki ben'e. İşte o zaman hayallerim,yapmayı istediklerim aklıma düşüyor. 'çalış diyorum çallııııış ' işte o zaman içimdeki o güçlü tembelliği eziyorum ve güçlendiğimin farkına varıyorum.
Şiir günlerime gidemiyorum.Hafta sonuna aldılar ama malum tiyatro provaları...
Şehrime gelen sergileri kaçırmıyorum ama.Kırk yılda bir geliyor. Geçen gün İzmirli Hattat Sanatçısı Durmuş Turanoğlu'nun sergisine gittim mesela.Derin bir huzur duyarak gezdim sergiyi.Kendileriyle de tanışma fırsatı buldum.

Bu fotoğraflar telefonumla çekilen fotoğraflar.Fotoğraf çekme konusunda gördüğünüz gibi başarılı biri değilim.Ama şu kadarını söyleyeyim :Tüm tablolarda ince bir işçilikle işlenmiş bir sanat vardı.Tasavvufi etkilerin olduğu sergide ,dualar ince bir titizlikle gösterilmişti.Yukarıda gördüğünüz İsra Suresi de ,bugünlerimde aklımdan düşmeyecek bir duaydı.Bu yüzden beni de oldukça etkilemişti.
Yeni bir iş kurduğum için bugünlerde,satın alarak destek veremedim ama sergiye bir çok kişiyi yönlendirmeye çabaladım.

Sorunlarımız uzun açıklamalar getirir.
Çözümlerimiz ise tek çözümdür.Eyleme geçmek gerekir. -Saydı ,değil ;
Her şeye rağmen......
                                                
Bugünlerde bu kadar yoğunluğuma rağmen elimden hiç düşmeyen bir kitap elimde geziyor. İncecik bir kitap.Bir oturuşta okumaman olası değil.Taş çatlasın akşam başlasan,ertesi sabah bitecek türde bir kitap.Aslında bir kişisel gelişim kitabı olarak önerildi bana.Ama ben daha çok toplumsal bir ayna kitap olarak gördüm.Kişisel Gelişim kitaplarına uzaktan baktığım ve tüm kitapların birbirinin aynısı olarak değerlendirdiğim için bu yazarın  ismini de  çok duymama rağmen alıp da okumamıştım.Şimdilerde ise otobüs durağında,bankada,herhangi bir yerde beklerken,prova sırasında okumak için can atıyorum.

Malum bu hafta hem Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri kutlanıyor hem de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü geçiriyorduk.İki vazgeçemediğim güzellik bir bir etkinlikte kutlanmaz mı !
Kütüphaneler Haftası etkinliklerinin son gününde Kitap Sevgisi ile ilgili bir çocuk tiyatrosu oynandı.Ekipten bir arkadaşım bir zamanlar birlikte tiyatro çalıştığımız bir arkadaşımdı.Ekibim dağılınca ,ona teklif götürdüm.O da sağolsun ,kırmayıp kabul etti.Böylece hem onun ekibine hem de kütüphaneci arkadaşlarıma elimden geldiğince destek vermeye çalıştım.

Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korosu

Sevgiyle geçen ,güzelliklerle dolu bir gün olsun...Ümitle...


Yorum Gönder