4 Şubat 2013 Pazartesi

Öğretmen : Hayat

Benim suçum değil,hatta bu bir hata değil,yaradılış bu,yaradılış !
Nasıl bir tabiatım varsa toplumda en önyargıya sahip en kabul edilmesi zor ,çevremde en zor kabul gören işler benim işim oldu...Hani insan doktor olur,öğretmen olur,ne bileyim muhasebeci olur,sekreter olur,yok anam yok ben illa gidip en antin kuntin işlere dalıyorum.İşin garibi de onları seviyor onları benimsiyorum.Başta beni eleştiren insanlar,benimle yürümeyen insanlar beni demorilize etse de ben vazgeçmeyip yoluma devam ediyorum...ediyorum ve bir süre sonra onlar da benim yaptığımı kabul görüp takdir ediyorlar,başta benim yaptığımı küçümseseler de sonra beni kıskandıklarını hissediyorum...Zaten maşallahları var bunları söylemekte ve göstermekte hiç çekinceleri yok..Anlayacağın diplomatik açılımlar çoğu ilişkimize yansımadı....:)

Çoğu zaman yaşadıklarımdan kesitler sunuyorum.Hatta yaşadıklarımın bana ne düşündürüp ne hissettirdiklerinden,hatta merakımı ne şekilde kabarttıklarından...Ama genelde kendime endeksli yaşamıyorum.Belki benim yaşadığımı içinizden biri de yaşıyordur da o da benim gibi cebelleşiyordur bu tip insanlarla, durumlarla diye yazıyorum.

Merak etmeyin siz de anormal bir durum yok..
Dur ; Var ! Niye yokmuş ki !
Anormalsiniz,sıradışısınız ki bilindik şeylerle meşgul olmuyorsunuz.Hadi herkes gibi olmaya çalışıyorsunuz diyelim ,bu kez de zaten toplum sizi kategorize ediyor...Sıradışı bir insan olmalısınız ki,sıradışı insanlar sizin güzel yanınızı görüyor.

Mütevazi görünmeye çalışmayın.Herkes biliyor içinizde nasıl bir megolaman olduğunu.Kendinizi beğenmeye de çalışmayın ,özgüvenli görünmeye çalışıp.Herkes biliyor sizi.Çünkü cümleniz,davranışlarınız,konuşmanız,bakışınız,duruşunuz sizi tanımlıyor.Ne deseniz boş!

Kendinize şans verin.Bir hediye verin kendinize.Sabah kalkın.Hayal kurarak kalkın.Yüzünüzü yıkayın.Aynaya bakın gülümseyin.Vivaldi'nin bir Spring şarkısı çalsın mutlaka.Kendinize hediye edin o gün.
Alışveriş yapmayın ama.Çünkü mutlu olmak için, kendine hediye vermek için, maddi koşullara bağlı değilsiniz.Sizi en mutlu eden bir şey düşünün.Şarkı söyleyin.Bir anınızı anlatın karşınızda biri varmış gibi.Bir kek çırpın ama telaşe ile değil,onu hayalinizde başka bir şeyle özdeşleştirerek.Kurabiye yoğurun.Kurabiye şekillerini resim boyarmış gibi düşünün.

Size çılgınca gelen bir şeyi yapın.Bir şey hakkında kulaktan dolma bir bilgiye sahipseniz kendinize iyilik yapın.Araştırın.Yerinde görün.Önyargınızı kırın.

Arkadaşlarınızı iyi tanıyın.
Siz başladıktan sonra başlayacak,siz para kazanmaya başladıktan sonra adım atacağını söyleyen kişinin gerçek dostunuz olup olmadığını tartın.
Önemli olan tek başınayken birlikte çalıştığınız size destek veren arkadaşlarınızdır.
Sen gir hele,sonra biz gireriz yerine birlikte yapabiliriz,ben de istifade edebilirim bu şanstan diyebilen insanlarla yürüyün.Yürek gözleri açık olsun.Para kazanabiliyor musun, demek yerine "vazgeçme,hiçbir iş kolay değil,azmin sayesinde bu zorlukların üstesinden gelebilirsin" diyen insanlar bence iyi dostturlar.

bir çok hayalim hedefim,yapmak istediğim öğrenmek istediğim bir çok şey var.Yaşamak için bir çok sebebim var.bu dünyaya sadece evlenip barklanıp bir ev ,otomobil alıp,kendi çoluk çocuğuma bakmak için ,bireysel hırslarım ,kariyerim için,başkalarını ezmek için,paraları makamları için onlara saygı göstermek için gelmedim.Bu yüzden daha fazla çalışıp en kısa zamanda istediğim gibi bir dünya kurmak istediğim için geldimmmm.....

10 Mayıs'a kadar bu amacımın ilk atağını gerçekleştirmeye çalışacağım.. güzel haberler verme ümitlerim var...

Her geçen gün hayattan ,insanlardan,yakınlarımdan,yakın olmadığını düşündüğüm,oysa yakınlarımdan daha fazla beni tanıyan,bana güvenen insanlarlardan çok şey öğreniyorum....

bu süreçte öğrendiklerimden bir buket sunuyorum size...Ben üzüldüm siz üzülmeyin ,ben hayal kırıklığına uğradım siz uğramayın diye ,ben sevinçle şaşırdım siz de sevinin kendinize şans tanıyın diye...ben gördüm siz de güzellikleri görün diye.... ben yaşadım siz aynı zorlukları yaşamayın diye ,ben geç tanıştım siz de geç kalmayın diye...
Paylaşmamın daha bir çok iyi nedenleri var...

Hayat paylaşınca güzel...Lalalalalaaaaa:-)) 


 
 
Yorum Gönder