3 Şubat 2013 Pazar

Hayatımın İçinden
ohhhh hayır kişisel gelişim kitapları mı,ben almayayım teşekkür ederim derken,
bugünlerde kişisel gelişimin,içsel yolculuğumun derinine vurdum,iyi mi !
iyi iyi ,pek iyi !
Bilmediğim ne çok şey varmış meğer ! Bazı kişisel gelişim kitapları bile strateji geliştirmek için birebir !
Ha bir de hayatımda şimdiye dek ucundan kıyısından geçmediğim bazı şeyleri tatbik ederken buldum kendimi.Bir şımardım bir şımardım ! Hatta bu şımarmayı bulaştırmak için içinizden birini her an arayabilir,sizi muhteşem bir organizasyona sıçratabilirim ! Büyük bir keyifle sıçrarız birlikte !

ama önce herşeyin tam ,eksiksiz duyurulması gerekir değil mi bunun için !
Tam da üstüne bastım değil mi :))

Bugünlerde şiir akşamlarına da katılamıyorum.Edebiyat şimdilik dergilerden ve çevremden duyduklarımla yetinebildiğim bir lüks oldu benim için.Olsun,nasıl olsa şimdiye kadar olan varlığım hep edebiyatla olmuştu.Varsın olsun bundan sonra hayatıma birazcık da Mümin Sekman,Oğuz Saygın gibi kişisel gelişimciler giriversin.Kişisel Gelişimciler derken abarttığımı sanmayın sadece programıma dahil ettim.O kadar ; abartmayalım ! Ben felsefe kitaplarımdan,şiirlerimden memnunum yine de ! 

Yalnız bugünlerde bir arkadaşımdan duydum.Nerdeyse ruh ikizim olan Emel'imle geçen gün konuşmamızda 


BU KİTAPTAN bahsetmişti.Ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz tıklamanız yeterli.Emel'in kitap okuma zevkine son derece inanan biri olarak söylüyorum,bu kitabı mutlaka okumamız gerekiyor !!!!

Bu esnada kütüphaneden Deliler ve Dahiler kitabı ve Mıchael Ende'nin Bitmeyecek Öykü kitabını almıştım.
Mıchael Ende'nin ilk Momo kitabını tanımıştım.Fantastik bir felsefi kitabı özelliğini taşıyan kitap Antoine De Saint Exupery'nin Küçük Prens'ini,Jostain Guarder'ın Sofie'nin Dünyası  kitabını sevenler için ideal bir kitap.Öyle ki bu yazarın bu kitabını da heyecanla kütüphaneden aldım.
Ne var ki bitmek bilmez şehir dışı gezim,eğitimlerim,tiyatro provalarım,eve gelince çalışmam gereken bir dolu planlarım varken ben bir türlü başlayamadım.Haftaya vermem gereken nalet bir matematik sınavım varken,50 gün sonra LYS sınavında cebelleşmek zorunda kalacağım fizik,kimya,,matematik ,biyoloji gibi dersler olunca kolumun altından karpuzları düşürmemek için strateji planları geliştirmek üzerine zihnim üst ihtisas yapıyor.
Ben kaşındım,biliyorum:-))Gereken tedbirleri aldım.İçime önceden doğmuş olmalı ki,bir sabah bir gittim saçlarımı kıpkısacık kestrdim.Ooooh pek iyi oldu !
Yoğunluktan şikayetçi değilim.Çalıştıkça zinde kalıyorum,eyleme geçtikçe zindeyim.Kendime de önem göstermek işimin de bir parçası.Bu yüzden hepsi aynı eksende gidiyor.

Emellerimi gerçekleştirmemin bir yolunu buldum,Allah'tan ne dileyeyim daha,şükür :))

Nazar etme ne olur,şans tanı kendine,o da olur:))Yorum Gönder