5 Ekim 2012 Cuma

Matruşka Rüyalar

Fatoş bize gelmişti bir zaman.Onun için ikram yapmadaım diye eksiklik duymuştum.Üç yumurtayı kızın kafasında çırpmıştım.1,5 su bardağı da şeker koymuştum.1 bardak da süt ekleyince Fatoş'un yüzü sabrediyor gibi görünüyordu."Ne yapalım ,arkadaş! Benim için kek yapıyor.Bağırayım mı yani! "
Kaderde bu da varmış gibi bakıyordu.

Bir zaman da abim gelmişti evimize.Annemi görünce dişsiz,yaşı seksenleri geçmiş,tatlı,sevimli,deli dolu bir yaşlı teyzeye dönüşmüştü.Saçları bembeyazdı.Mutfakta oturuyordu.Annem gidince tekrar kendisine dönmüştü:
-Neden,annemden saklanıyorsun dedim
-Çok üzüyor beni,dedi.

Bir zaman küçük yaştayken babamlar beni benden yaşça büyük biriyle evlendirmeye kalkıyorlardı.Kaçmıştım.Kaçtığım kişi,beni evlendirecekleri bir amcaydı.Amca beni öyle babacan sevip okşamıştı ki,niye zırlıyorsun kız,diye kızmıştım kendime.

Geçen blog yazımda balina videosu paylaşmıştım.Blog yazısını okurken bilgisayarımdan su taşmaya başlıyordu.Korkmuştum.Balina hareket edince su taşar gibi oluyordu.Blogger yayınına geri döndüm.Videoyu silmeye çalışırken sular artık bendinden taşmak üzereydi.

Bir dönem de sürekli olarak rüyamda beyaz tenli,koyu kestane saçlarını geriye taramış,uzun boylu,yakışıklı bir bey görüyordum.Ben hep yolumu kaybediyrodum.O bana yardım ediyordu.

Bir ara da otomobille İstanbul sokaklarını arşınlıyordum.Kayboluyordum.Ailemi kaybediyordum.Sonra buluşuyorduk.Sonra eski han kapılarını andıran koyu yeşil bir çok kapı görüyordum.Bir kapıyı açmalıydım.Birini bulmalıydım.Zamanım çok azdı.Ama o yeşil kapıların arkasındaydı.Bulamadım.

Şanlıurfa'ya gitmiştik abimle.Yine ikimiz kalıyorduk.Evde masanın üzerinde envai çeşit yiyecek görmüştük.Abimle gezintiye gittik.Beraber yine çok keyifli saatler geçirdik.Yine kaybettik birbirimizi.

Yüzünde gülücüklerle uyanıyorsun.Yeni umutlarla uyanıyor .
Bazen güzel mi kötü mi olduğuna karar veremediğin anlar oluyor.
Bazen korkuyorsun,yine mi göreceğim diye....
Bazen eski bir defteri tekrar açıyorsun,duygularını taşımıyorum dediğin insanları tekrar görüyorsun...
Sık gördüğün bir şeyse  ' acaba bu bir işaret mi ' diyorsun.

Uyanıyorum.Yine sabah olmuş.Rüyaymış.Keşke hiç bitmese dediğin rüyalar oluyor bazen...Matruşka bebekler doğuyor yeniden...Helezonik...
Yorum Gönder