9 Ekim 2012 Salı

İşine gelmediğinde basar tekmeyi k.çna.Dik duramazsın karşısında...
Güzel havalar güneşli olur.Kime göre güzelse!
Yağmurlu havalar üzgün olur,melankoli olur.Kime göre üzgünse !
Rüzgarlı hava ,serseri olur,şımarık olur.Kime göre şımarıksa !

Bazen güneşli olur için.Güneş sırtında boza pişirir.Güzel hava dersin,cıvıl cıvıl.Kime göre cıvıl cıvıl ! İçin kavrulur.Kaynayan bir susun sen güneş sıcaklığında bekleyen.Oda sıcaklığında bekleyen kurabiye hamurusun güneşin turbo fırınında pişen.İçin sıcaktır.İçin kaynar.İçin taşardır .İçin coşan...Güneşi yutan  denizanasısın sen. Denizanası mı zehirlidir hücresinde zehiri boğan;yoksa güneş midir sıcaklığında denizanasını kızgın yağda kavuran...

Bazen de yağmurlu olur için böyle.Yağarsın işte.Birlerine yağmak istersin.Birileri yağdırsın istersin.O havaya kapılıp sırılsıklam ıslanmak istersin.Bazen inadına yağmaz yağmur.Yağmak ,yağdırmak istersin.Birden bastırınca yağmur, içindekileri dindiremezsin.Şemsiye bile yetmez bu havalarda,seni korumaya.Şapka bile alma yanına.Islanırsa gömleğin,yapışır sırtına.Belki serinlersin bir nebze,yağmur boşanınca.Güneşten sonra iyi gelir yağmur.Renkler doluşur semaya.Gülümsersin sen.Yağmur rahatlatır ,yağmur inletir,yağmur gıdıklar insanı,yağmur sever hüzünlü insanı.

Bazen de için rüzgarlıdır.Ilık bir meltem gibi dokunur yüzüne.Kırbaç gibi şaklar sonra da yüzüne.İki yüzlüdür.İşine geldiği gibi davranır.İşine gelmediğinde basar tekmeyi k.çna.Dik duramazsın karşısında.Ezilir büzülürsün.Serseri bir rüzgar önünde sen ancak kendini üzdürürsün.Mağrur durmalı karşısında.Sen ancak böyle güçlüsündür.

Şen kahkahalarla haykırıp, ağlamak arası.
Havanın mutlusu mutsuzu yok,kendi seyrinde giden dünya var...
Hayat devam ediyordu değil mi ! 
Yorum Gönder