27 Ekim 2012 Cumartesi

Gece gece Şükriye'ce

Sezona başlarken iki farklı müzik düşünmüştüm fon müziği ve ara müziği ,şu bu derken.Söylediğimde :
-bunu Uşak anlamaz ,dediler.
Nasıl anlamazlar ya,basbayağı bir müzik.Müzik de oyuna uygun ,neden uymasın ,dedim.Dinletemedim.
Müzik ise Nigel Kennedy'nin Banjo and fiddle idi.bulsaydım koyacaktım buraya videosunu.
Neymiş anlamazlarmış.Çocuk diye ne kadar hafife alıyoruz ,Tanrım ya !Yeri geldi çocuklardan fikir almasını bildik.Sohbet ettik.Nasıl benim şehrim ,bana bunu der! Bu fikirlerle başetmek beni yoruyor !

Sanat bu ya ,anlamaz diye bir mantık var mı ! Şehrimin insanları,şehrimin insanlarını benden hor görmemi mi istiyor ! Uşak'ın çocukları nasıl olsa anlamaz diye hep piyasa şarkısı mı dinleteceğiz ! Uşak ,bu kadarını götürmüyor !

Yalan ,külliyen yalan! Bizim Uşak şehre opera ,bale geldiğinde salonu tam çekti.Nasıl götürmüyor !Hepimiz keyifle dinledik.Hiç kimse yerinden kıpırdamadı. 

Neyse dediğim müzik olmadı ama yine de çocuk tiyatrosuna uygun bir şarkıyla giriş yaptık.Kendimce punduna getrdim anlayacağınız.İstediğim ses efektleriyle birlikte.
Geçen sene zorla tahammül edebildiğim apaçi müziğini de değiştirdik.Bunun için ne kadar şükür ediyorum ,biliyor musunuz ! 1.Apaçi müziğini 2.Yusuf Güney'e tahammül edemem.Bir kere erkek arkadaşım için konserine gittim.Nasıl dayandığımı ben bilirim.Ne bakış açıları geliştirdiğimi.Varsayki Bob Dylan one more coffee diye hayaller kurdum.Ama şimdi böyle katlanmamı gerektiren bir durum yok. Düşündükçe kulağımı tırmalıyor adeta:)

Bu sene de 17-25 Kasım arasında Tüyap Kitap Fuarı var ya.Arkadaşlarla gelelim dedik ,ama onların yanında  kitap fuarını da rahat rahat gezemem,hele de böyle düşünen bir zihniyetin yanında.Ha bire tepemde bitse de kurtulsak deyip oflayan puflayan birisi hiç istemem.Çünkü biliyorum burdaki kitapçıdan bile zor çıkan insan,o fuardan hayli hayli zor çıkar:-))
Tek başıma da gelebilirim ama bilmiyorum ki...Annemle güzel keyifli vakit geçiririz ama ikimiz gel  git ye iç hadi kitap almaya da kalkışırım ben oooo ondan sonra aylar boyunca belini doğrult artık sen...Bir çıkış yol bulmalıyım.Cuma çıkıp pazar dönmeliyim...İş olsa hem iş hem ticaret deyip gez amaaaa....

Ne kadar fırsat kaçırıyorum.Ama ben İKSV etkinliklerine gitmek istiyorum.Beyoğlu sineması,caz festivallaeri,Beyoğlu sahaf festivali...Neler neler kaçırıyorum yaa...Sakıp Sabancı, Monet tablolarının sergisini yapıyormuş mesela...Hoş ben Matisse ,Chagall, Salvador Dali,Klimpt severim ama olsun...Monet'te de doğa resimleri izleyiveririz ,ne olur yani :-)) 

Çok şeyden haberim oluyor,çok şeyi de kaçırıyorum böyle...Ancak ben Hüseyin Rahmi'nin Deli Filozof'unu okurum...

Amaaaan :(

Yorum Gönder