3 Ekim 2012 Çarşamba

Don't Cry Ömer

"Neden bizim okula gelmiyorsun "

Geldim bugün. Göremedim seni. Görsem değişecek mi peki.

Bir selamımız olacak ,o da olursa.Belki yanyana gelmemek için kaçacağız birbirimizden.Belki sen bir fırsat bulacaksın ,aynı ortamda olmak için.Ben sana arada kaçamak bakışlar atacağım.Sen de farkettirmeden ara ara bakacaksın bana.

Aklımdan seni ilk gördüğüm an geçecek.Utangaç,sevimli gülüşün.Oturduğum sandalyede 'buraya çok yakışıyorsunuz' dediğini.Blue 'da biralarımızı içerken nasıl çene çaldığımı.Sen sanki masal dinliyor gibiydin ama.Küçük Prens'i sahneye koyacaktım.O gün için beyaz dantelli bir elbise almıştım.Beraber gidecektik.Bıdır bıdır bizimkileri şikayet ederken öyle munis gülüyordun ki..Tüm gerginliğim gidiyordu yanında.Senin yanında acıkmıyordum.açlığımı unutuyordum.Oysa o sene hem TEGV ,hem okuldaki bücürüklerimin tiyatro hazırlığını yapıyorduk.O sene üniversitenin projesi bir yandan,kendi projemiz bir yandan ,okul çalışmaları bir yandan koştura koştura her yere yetişmeye çalışıyordum.Öğle yemeği bile yemek aklıma gelmiyordu.Çünkü açlık hissim kalmamıştı sayende!

Bakışını yakaladım işte senin.Hay allah ,ben de sana bakakalmışım! düşünürken .Gülümsedin.Gülümsedim.Kimse farkında değil.Herkes kendi dalgasında.Bir tek bizim ekiptekiler takipte.Magazinci gibiler valla.Şimdi uğraşırlar bunlar benle.Ne vardı buraya gelecek sanki.Hepsi benim yüzümden!Çünkü ben söylememle geldik,buraya.Umutlu değildik biz burdan. Oyunumuza gelmesen de olur Ömer ! Sen karşımda olursan nasıl oynarım ben ! Nasıl çirkin bir kadın olurum önünde.Sana bakarken bile gözlerim doluyor.Gelme Ömer!

Beni kime göstermek istedin,kime nispet yapmaya çalıştın,kime övünmeye çalışıyordun bilmem ama geldim işte !Burası da benim gelebileceğim okullar.Biliyorum senin övünme gibi huyun da olmaz ama...Birilerine birşeyler ıspat etmeye çalıştığın belliydi....Yüzümü yıkayıp kendime gelmeliyim.Çıkıyorum .Tekrar döndüğümde kapının önünde telefon görüşmesi yapıyorsun .1 dk .diyorsun bana.Duruyorum.Telefonu kapatıyorsun.

-Memnun oldum seni gördüğüm için ,diyorsun.

Heyecanlı olmamaya çalışıyorum.gözlerimi kaçırıyorum.Aptal gözlerim yine yaşardı. Topluyorum kendimi.

-Ben de memnun oldum.burdan pek umutlu değildim.

Başka bir şey söylemek istiyorsun.Beklediğin sözleri söylemedim sana.

-Ekiple ne zaman başladınız tiyatroya?

Ekip umrunda değil senin.İşimin seni ilgilendirdiğini söyleme bana.Sen beni tanımaya çalışmadın ki.

-Geçen sezon başladık.Biliyorsun Küçük Prens bitmişti.

-TEGV nasıl ,devam ediyor musun?
Geç düşen jetonlarım yüzünden bana yapılan haksızlığı da geç gördüm.Zaten ben hemen düşünen,hemen atağa geçen pratik bir zekası olan insan değildim.

-Eskisi kadar değil.İşlerimden pek zaman bulamıyorum.

-Başka neler yapıyorsun ?

-kendimce şeyler işte boşver.

Kendim hakkında bir şeyler söylemek gelmiyor içimden.Ne yapayım ,hayatım tiyatro oldu.Kendim için kitaplar okuyorum.Yazıyorum bol bol.Yarım bıraktığım sesli kitap okumama devam ediyorum.Zaman zaman kendi kendimi acıtıyorum.Sonra yine yaramı kendim sarıyorum.

Birlikte güzel vakit geçirmek istediğim,zaman zaman müzik dinlemeye blue'ya gitmek için,cumartesi günü başlayan şiir günlerine sazını da al gel deyip eşlik et bana demek istediğim anlar oluyor.Bazen sırf gıcıklık olsun diye öylesine dandik bir filme girip birlikte gırgır yapmak istediğim zamanlar oluyor.Hafta sonları kafamızın estiğinde bir izmir yapalım dediğim çılgın geçişlerim oluyor.
Susuyorum.Guns Roses dinliyorum sonra.Don't Cry diyorum.Soğumamak için şarkıyı az dinliyorum.Taşınmışsın .Artık daha yakınız.Geçen markette gördüm seni. Bir kız arkadaşın vardı yanında.Halâ devam ediyor mu?Benim gibi kalantor değildi ayrıca.Tapuklu ayakkabı giyecek resmi bir insana benzemiyordu.Tarz olarak daha uygundunuz.Ayrıca senden uzun da değil.Aynıydınız.
Günde karşına çıkmak için fırsat kollardım ama...Görmemek için saklanacak delik aradım.
-Hayatında biri mi var ?
İşte burda susulur .Ekipten arkadaş seslenir."Bahçeye çıkıyoruz biz".Bir nefeste ben çektim sigara.Sen bakakaldın.ekipten bir densiz 'Hayırdır ,gerildiğin zaman içersin sen " Sen önüne baktın.Ben ise karşıdaki koruluklara...İkimizde gölgedeydik.....

Önümüzdeki günlerde görürsem nasıl olur bilinmez tabi....Yorum Gönder