12 Ağustos 2012 Pazar

Siyah Kuğu Şanselize Bulvarı'na Yerleşiyor...

Ne zamandan beri düşünüyordum Siyah Kuğu ismini değiştirmeyi.Ne olduğunu anlamadığım bir anda henüz blog sayfam bile yokken bir blogda yorum yaparken alelade elime tutuşturulmuş bir broşür gibi gönülsüz aldım.O zamanlar Natalie Portman'ın Siyah Kuğu filmini izlemiştim.Ama finali dışındaki sahneler dışında pek de böyle aman aman bulduğum bir film değildi.Hani ki ona özenip alsam...Beni müziğiyle o atlayış sahnesi çarpmıştı. Ki, sinemada oynuyor olsaydım o bölümü oynamak için o karakteri de oynardım.Bir de tabi müziği hatrına..Hala da müziğini izlerken kendim o karakteri oynuyormuş gibi hissediyorum...
Ama benim Siyah Kuğu denilmesindeki nedenim film değildi..Dediğim gibi ne olduğunu anlayamadığım bir hisle bir anda anladım.açıklaması yok .
Sonra ilerleyen zaman içerisinde sağdan soldan gözlerim ,arkadaşlarımın bloglarına uğrayışımda yorumlardan gördüğüm kadarıyla zaten Siyah Kuğu adıyla bir blogger arkadaşımız varmış zaten.Şimdi durduk yerde neden iki elti gibi gezip biribirimizin adreslerini karıştıttıralım değil mi?Lüzum yok efenim ! Gelen takipçi arkadaşlarımızın da o siyah kuğu mu bu siyah kuğu mu diye daha fazla şaşırmasına mahal vermeden , bir süreden beri isim aramakta olduğum bloguma bugün itibariyle yeni ismini akşettim,sevgili blogger ve blogger olmayan dostlarım!
Başta adreste belirttiği gibi sukriyekarahan mı desem dedim ama yine de adım Şanse'ye gitti ,ne yalan söyleyeyim.Elbette ismimin bilinmesine bir mahsur yok.Ama herkes bana şükoş,şükü,şük gibi kendince yakıştırdığı kısaltmaları beni samimi buldukları için yapıyorlar,ben de kendimi şanslı bir insan olarak gördüğüm ve Paris'e de ilgim olduğu için midir bilmem,Şanselize Bulvarı deyişimdeki kasıt budur.Ola ki,kendime gizemli bir hava oluşturmak istediğimden değil.Zaten ben istesem de gizemli olamam,kendim hakkımdaki sırlarımı zor tutarım zira.Ama bana bir sır söylendiyse veya duymamam gerekse unuturum gider,ölümüme kadar da gider...Kendime gelince belki anlaşılmaz olabilirim ama sır küpü değilim!
Hani bunları anlatıyorum ,aman şöyle de böyle de bilmem ne filan düşüncelerini zihninizden geçirip boşuna uykusuz kalmayın ,zihinlerinizi yormayın olur mu :-))
Yayın hayatım bundan böyle ŞANSELİZE BULVARI'nda devam edecek....
Bu bulvarda sizi bekleyen birisi hep olacak.Bekleteyim demeyin sakın.Giyindim süslendim ,burda sizi bekleyen bir hatun var :-))
Görüşürüz

Yorum Gönder