2 Temmuz 2012 Pazartesi

Gün yapmaya karar verdim ben:-D


                                                        Chagall resimleri tam benlik!!!Annem harıl harıl gün için didindi durdu.Perdeler yıkandı.Camlar silindi.Ev de şööööyle bir şartlandı.
Duyan kırk yılda bir temzilik yaptığımızı sanır bu cümleden. Gerçi bugünlerde teyzem ve kuzenler olduğundan pek de ilgilendiğimizi söyleyemem.Bahaneyle nazik popomuzu evin rutin temizliğine daldırdık yine.

Annem ahlanıp vahlanıyordu.İkramdan,şundan bundan değil;çocukların çok oluşu sebebiyle ,annelerin de çocuklarını oyun parkına gönderir gibi salıvermelerinden korktuğu için ve bazısının çok yaramaz oluşundan...
Nitekim annemin gözü gibi  baktığı nadide çiçeklerin yaprağını bir çocuk 'cici cici diye okşarken eliyle öyle bir kavradı ki yaprağı,kavramasıyla koparması bir oldu...Annem güldü geçti ama nasıl içi gitmiştir tahmin ederim....Kitaplarımı da temiz ve düzenli verip ,kirli ve düzensiz aldığımdaki ruh halim gibi....Anladınız siz işte;)
Annem 'Yok bir daha girmem 'derken bir baktım bizim hatun güne girmiş, ilk sırayı da almış bile.
Bayramdan sonra yine bizdeler anlayacağınız.Neyse bunu o düşünsün.
Amaaaa....gelelim işin tatlı kısmına
Annem şimdiye kadar gittiği gün arkadaşlarından -allah bereket versin- meblağı topladı -Ayıptır söylemesi -:)
Annem artık haftaya gideceği Karadeniz turunda çatır çatır yer parayı...
Aslında bir şeyi yok; az az topluyorsun kumbara hesabı gibi sonra da toplamda alıyorsun.Kolay ve düz mantık !!!
Ama katlanılır gibi değil,çok sıkıcı sohbetleri,iç bayıyor desem yeri.İlk defa ama ilk defa günlerinde olma şerefine nail olan ben varlığımla pek onur vermiş gibi hissetmedim kendimi.Çok sıkıcı olduğu için gözüm hep çay bardaklarını takip ettti.Boşlar dolduruldu,dolular boşaltıldı.Kirliler arındırıldı,makineye yerleştirildi.
Hiç bu kadar çalışmamıştım hizmet sektöründe ben.Garson olamayacağım belli ,kesin!!
-Anne ,beni de güne koy,dedim anneme.
Listemdeki kitapları alabilirim.Kütüphanemde olmasını istediğim kitapları alabilirdim böylece.
-Koyayım,dedi şaşırdı,güldü.Kaile almadı beni aslında.
-Cık! Ben gününüzde çok sıkılıyorum sizin,dedim. Sanki çok ısrar ettiler de, nazlı alıcı konumuna koymuştum bile kendimi:)
Ben normalde her ortamda konuşacak bir şey bulurum.Yaptıklarım da ilginç ve değişik geldiği için soru da sorarlar bana.Böylece arada sıcak ilişkiler kurulur.Ama burda ben bir şey söyledim ;söylediklerim duvara tosladı,sonra geri döndü.İki-üç deneme yaptım.Baktım olmuyor,sustum.Arada da internete filan girdim işte,kaçamak:)
İşte o an olan oldu;fikrim geldi benim!!
 Işıklar yandı.Havai fişekler patladı,kofetiler atıldı ve kamera bana döndü : dıdıdınnnnndıdıdınnnnn!!!:-)
Ben yapsam yapsam kitap günü yapardım.En fazla 5 kişi.Bir hafta birinin evine gidersin veya bir yerde toplanırsın.!20 liradan 15 günde bir desek toplamda 5 kişiye 100'er lira düşer.Kütüphanesinde İnce Memed'in 4 ciltli kitabı yok diyelim kimsenin.O kişiye İnce Memed alınacak.Diyelim çok pahalı bir kitap beğendi.O alınacak.Liste hazırlanıp o liste çerçevesinde de alınabilir.Hiç olmadı,para verilir ,isteyen istediği kitabı alır.Bir dahaki turda da film,dvd,dergi koleksiyonu gibi de türetilebilir.Gün sırasında dedikodu yerine yaşamdan anlar,felsefe,psikoloji,sanat veya her neyse işte konulsa hiç fena olmaz.O sohbetin tadına doyum olmaz!!!
Dua edin ,gün ekibi kurulursa beni kimse tutamaz artık!!!
Gün sohbetlerimizi kesin yazarım an be an,söz!
Yorum Gönder