30 Haziran 2012 Cumartesi

Hesabınız geçici olarak kilitlendi de ne demek !!!
İnternet ile tüm bağlarımı koparmak istiyorum.Tam da şimdi şu anda!!! Her zaman girdiğim sitelere giremez oldum.Her zaman girdiğim yere de kilitlenir oldum.Ne oldu,sanal dünyada da statü revizyonu mu yaşıyorum,bu ne ya,bu ne şimdi !!!mail adresini gir.
Şifreni gir
Oturumu aç
Ardından bir not : "Hesabın geçici olarak kilitlendi"
Hacklendim mi ben yoksa ? Aman Allahım herkesin başına gelir bana gelmez sanırdım.
Sakın ha,birileri benim adıma edepsiz şeyler paylaşıp tüm yakınlarıma benim adıma edepsiz şeyler gönderiyor olmasın....Aman Allahım!!1
İşte sanal dünyanın bu kişilik tecavüzüne çok kızıyorum ben.Ben bir zamanlar da böyle bir programa kızmıştım da mail adresimi değiştirdim.Mesala -bu son 2 yıl olacak- MSN-HOTMAİL-WİNDOWSLİVE mail hesapları kullanmak bir yana messenger programının yanından geçmiyorum.
Neden?
Nedeni basit .Çünkü mütemadiyen  istenmeyen mailler alıyorum ve bu mailleri spam dosyasına düşürmek için vakit harcıyordum.
Bir zamanlar messenger çok popülerken herkes birbirine uzun uzun mailler atardı.Nasılsın iyi misin,diye değil.Bayağı uzun uzun hikaye fıkra,power point sunuları paylaşılırdı.Bazısı gerçekten paylaşılmaya değer oluyordu da ,sevmediğim bir tarafı vardı bu meselenin ;o da,Alah rızası için şu kadar kişiye bu duayı ulaştır,bu duayı ulaştırırsan yedi sülalen muhteşem yüzyılın hareminden faydalanacak,istediğin herşeye sahip olacaksın gibi dini çıkara bağlayan sevimsiz mailler.Hoş zaman zaman hala gelmiyor değil mesajlar.Artık telefonlara hatta girdiğimiz sanal dünyaya bile bu halet-i ruhiye sarmış durumda.Gönedremezsen de rahat yüzü görmeyeceksin gibi mailler.Bazısı da sen şimdi yemek yerken şu şu şurda şey yapıyor,bu bu burda da böyle oluyor diye.Sanki benim tek sebeplisi.
Arkadaşlar şunu kabullensek iyi olur bence,
Bu dünyada herkes eşit koşullarda yaşayamaz.Bu eşyanın tabiatına aykırı.Elbet birilerine yardım edeceğiz,elbet hoşlanmadığımız durumlar olacaktır ama bu maillerle kurtulamaz insanlar.Acil yardım,bir gün sizin başınıza gelebilir diyen maillere geri dönüş bile sana gelesiye kadar sonuca ulaşıyor.Nasıl ulaşıyor biliyor musunuz?acil yardım isteyen o kişiler o mail sana gelene dek hayatını kaybediyor.Çevrenize duyarlı olarak bakışınız bulunduğunuz ilde farklılık yaratabilir.Başkalarının öykülerini paylaşıp ,kendi öykünüzü yazmıyorsanız,yakınlarınızda birine destek olmuyorsanız bilmem nerede olan insanın hayatının ne olduğundan kendinizi sorumlu biraz tutabilirsiniz.Çünkü ondan önce buldunduğunuz çevre önemli bence.Bu yüzden o uzun uzuuuuuuuun hikayeler onlardan bir pay çıkarmadığın sürece lezzetini tadamadığın pasta gibidir.....
Konuyu biraz dağıttım ama anlatmak istediğimi anlattım sanıyorum.Siz anladınız beni?Hadi bunları paylaşmak bir yana,paylaşın sayın kadim dostlarım ,
ama şu "kime" denilen yere tüm listeyi eklemenin mantığı ne? benim mail adresimin herkesin görmesine ne lüzum var?Şunu "gizli" den ya da "cc" yaparak göndersen ben de o zat-ı muhteremin saldırılarına maruz kalmasam.
Bir mail geliyor Allah sizi inandırsın toplasan hepsini mail adreslerinin tümü  2 sayfa eder.Ardından da kısa bir nükte . Sonra bunlar birbirine derken bizim mail adresi afişe oluvermiş. bir bakıyordun, tanımadığın bir sürü insan seni ekliyor,eklemek bir yana pornografik rezil fotoğraflar geliyor.Tamam çok bağnaz ,eski kafa değiliz ama midemiz onu kaldıracak kadar geniş de değil!!!!
Baktım olmuyor,bu iş böyle gitmez ! 2-3 kez mail yoluyla "Gizli'den göndermek koşuluyla arkadaşlarıma bu sorunumu dile getiren mail yazdım.
Bir şeyi unutmuşum meğer,arkadaşlarım Türk insanı olmasına rağmen meğersem  Türkçe anlamıyorlarmış!!!!Ben de bir gecede messenger programına dair tüm adreslerimi sanal dünyada "delete" yaptım.
Ne kimseden hikaye alıyorum şimdi,ne de fıkra okuyorum.
Ben hikayemi Anton Çehov'dan,fıkramı da takvim yapraklarının arkasaından takip ediyorum.
Bulmaca dersen Hürriyet Gazetesinin bulmacasını çözerken geçen gün, tercümanın bir eşanlamlısının dragoman ,kurufasülyenin halk dilimizde akbakla diye geçtiğini ondan öğrendim.Zeka bulmacası dersen,ben hayatta zekiliğimle değil öğrendiklerimi uygulamakla,yaşamın duygularla ve mantıklarla kesişim kümesi olarak kurulabileceğini öğrendim.Neyleyim ,satır satır uzayan beyaz cam anlatılarını....


Bir gecede messenger bitti....
Acaba şimdi de Sosyal ağ maceram mı bitecek dersiniz?
Fotoğraflarıma photoshop yapıp para ile satıyor olabilirler mi?
Aman Allahım,aklıma mukayyet ol,çıldırıyorum Nurhayat tadında....
KRİZZZZZZZZZZZZZZ....KRİZZZ....KRİZ......
Yorum Gönder