17 Haziran 2012 Pazar

Babama söylemeyin,bu bir sır


                                                          Fotoğraf : Nevzat ÇakırTam yaz okulunda tiyatro-drama öğretmenliği yapacağım.İş ayarlandı derken...tık tık ses yok.Kaldık mı yine buralarda ,bu küçük şehirde ....derken kafam karıştı yine. tam herşey yoluna giriyor,kafamın karışıklığı oh çok şükür gidiyor derken yeni bir iş anlaşması yaptım birikimlerimle kendime bir ödül yapmam mı derken....Yine zihnim tepetaklak oldu.Tabi zihnimle beraber hayatım da kesmekeş içinde . Bu küçük şehirden defolup gitmem ,hayatımı sıfırdan başlamam için elinden geleni yapıyor hayat.

****

Bunun bir yolu yok mu?Hatrı sayılır bir çevremle,şu an insanların sunduğu geçici çözümler yerine yapabileceklerimi değüerlendirseler olmaz mı?


Babaannem hasta.Babam nerdeyse 10 gündür şehirden uzakta ,babaannemin yanında.Bugün babalar günü.Babamla aramızda çoğu zaman aramızda aşılmaz duvarlar olsa da ,bugün yanımızda olmasını isterdim...Burnumun direği sızladı,sesim kırıldı.Bana 'gözlerinden öperim' dedi.Özlemiştir değil mi beni!!!
Beni yargılamayacağını ,birgün başıma kakmayacağını bilsem,beni dinleyeceğini bilsem babama fikrini sorardım..Soramam ki...Bir gün gelir söylediklerimle kırar beni....


ben de içimi ciğerlerime çektiğim sigaradan alıyorum...çok değil iki günde bir.Aramızda kalsın,babam bilmiyor;)Duysa demediğini bırakmaz:))
bugün babalar günü....Tüm babaların,baba adaylarının babalar gününü kutlarım:)
Yorum Gönder